10 تا از بیماری لاعلاج دنیا! (سال 2021)

یک نشریه ای وجود دارد به نام نشریه لایف ساینس که بیشتر در حوزه سلامت فعالیت میکند. این نشریه مدتی قبل یک سری بیماریهایی را با عنوان بیماری لاعلاج دنیا معرفی کرده که شامل مریضی هایی می شود که دکتران هنوز نتوانستند منبع و منشا آن را دقیق پیدا کنند و همچنین هیچ دارویی هم نیست که این بیماری را به طور کامل کنترل کند. در ادامه با ما همراه باشید تا این 10 بیماری عجیب و غریب را با هم بررسی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. بیماری لاعلاج ایدز

بیش از 20 سال از ظهور این بیماری وحشتناک می گذرد و الان یعنی در سال 2021، هیچ دارویی نیامده که به طور کامل این بیماری را درمان کند. این بیماری در لیست خطرناک ترین بیماری های دنیا هم قرار دارد و طبق اطلاعاتی که به دست آمده، اولین بار از طریق میمون به انسانها رسیده و از طریق ژن به بقیه مردم سرایت پیدا می کند.

جالبه بدونین که این بیماری از زمان ظهورش تا به الان، جان بیش از 40 میلیون انسان را گرفته و به همین خاطر، نام این بیماری در لیست بیماریهایی قرار دارد که برای جهان یک تهدید بزرگ به شمار می روند. در مقاله زیر به این موضوع اشاره کردیم.

همچنین بخوانید: 10 بیماری که درحال نابودی بشر بود + عکس

 

2. بیماری ترسناک آلزایمر

بیماری آلزایمر

این بیماری یک بیماری شایع در سرتاسر جهان می باشد که بیشتر هم در سنین بالا رخ می دهد. اکثر مواقع این بیماری به دلیل استرس بیش از حد، کار بیش از حد، سختی بیش از حد و بینهایت دلیل دیگر است که همین موضوع باعث شده تا درمان قطعی برای آن پیدا نشود.

بیماری آلزایمر اولین بار در سال 1901 کشف شد که برای بار اول در یک زن 50 ساله به نام “اوت دتر” مشاهده شد و تا زمان مرگش (سال 1906) این بیماری همراه وی بود.

 

3. بیماری شایع و معمول سرماخوردگی

بیماری سرماخوردگی

به یقین می توان گفت که همه ما برای یک بار در زندگیمان هم که شده، این بیماری را تجربه کردیم و فوقش یک قرص سرماخوردگی و یک استراحت چند روزه باعث شده تا حالمان به روز اول برگردد.

ولی باید بدانید که دانشمندان اطلاعات بسیار کمی درباره این بیماری دارند. سرفه و آبریزش بینی هم علائم این بیماری است که معمولا هر کسی آن را تجربه کرده.

 

4. بیماری آنفلولانزای مرغی

آنفولانزای مرغی

یکی از لاعلاج ترین و کشنده ترین بیماری های این لیست، همین بیماری است. چون وقتی سیستم امنیتی بدن با این بیماری رو به رو می شود، عملا هیچ کاری انجام نمی دهد و همین موضوع باعث می شود تا جان اکثر مبتلایان را بگیرد.

بیمار وقتی با این بیماری رو به رو می شود، علامی همچون خشکی گلو، تب، درد در عضلات، سردرد و … در او پدیدار می شود. سالانه فقط 36 هزار مرگ توسط این مریضی گزارش می شود.

 

5. بیماری عجیب پیکا

بیماری عجیب پیکا

این بیماری را باید در لیست عجیب ترین بیماریها قرار داد تا این لیست؛ چون کسانی که مبتلا به بیماری پیکا هستند، دوست دارند تا چیزهایی مانند کاغذ، و خاک و گِل بخورند.

متاسفانه از این بیماری نمیشود پیشگیری کرد؛ ولی با کنترل تغذیه او، می توان تا حدودی به سلامتی اش کمک کرد.

 

6. بیماری اختلال در سیستم دفاعی بدن

بیماری اختلال در سیستم دفاعی بدن

این بیماری بسیار عجیب و غریب است. چرا؟ چون وقتی اندام های بدن شروع به فعالیت های عادی روزانه خود می کنند، ناگهان سیستم ایمنی بدن با آنها مقابله و مبارزه میکند

 

7. بیماری روان گسیختگی

بیماری روان گسیختگی

این بیماری یکی از خطرناک ترین بیماریهای روانی به شمار می رود و فرد مبتلا نمی تواند فرق بین واقعیت و توهم را تشخیص دهد. نبود احساسات و افسردگی و توهم و هذیان گویی یکی از نشانه های این بیماری لاعلاج است.

 

8. بیماری جنون گاوی

این بیماری از طریق خوردن گوشت گاو مبتلا به بدن انسان سرایت می کند. این بیماری بسیار خطرناک و کشنده است. پس مواظب خودتان باشید.

 

9. سندروم خستگی مزمن

سندروم خستگی مزمن

این بیماری به گونه ای است که فرد مبتلا شاید تا روزها به خواب برود و وقتی بیدار شود باز هم حس کند که خسته است. در حال حاضر بهترین نوع درمانی که برای این بیماری معرفی شده، ورزش است؛ مخصوصا ورزش پیاده روی.

البته قبلا کمی اراده هم لازم است تا فرد از جای خودش بلند شود و به پیاده روی برود.

 

10. بیماری نادر مورژلونز

بیماری نادر مورژلونز

بعضی ها این بیماری را یک توهم می دانند؛ آن هم به این دلیل است که فرد بیمار حس میکند یک چیزی در زیر پوستش در حال حرکت است.

بیماری مورژلونز درمان قطعی ندارد، ولی با داروهای ضد قارچ میتوان تا حدودی این بیماری را کنترل کرد.

 

 

نظر شما درباره اینگونه بیماریها چیست؟ به نظر شما یه روزی می آید که برای همه این بیماری ها درمانی پیدا شود؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.