زندگینامه هلمر هررا! باهوش ترین عضو کارتل کالی!

در این پست درباره یکی دیگر از قاچاقچیان مواد مخدر صحبت میکنیم. کسی که یکی از مهره های اصلی کارتل کالی به شمار می رفت. هلمر هررا! این فرد در عین حال که یک فردی وفادار بود، فردی جاه طلب هم بود که به همین دلیل باعث بالا کشیدن و در عین حال پایین کشیدن یک کارتل و اطرافیانش شد. در ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

 

زندگی اولیه هلمر

هلمر پاچو هرا

هلمر هررا فرزند بنجامین هرا زولتا بود که در شهر کلمبیایی “واله دل کائوکا” بزرگ شد. رشته ای که او در دوران دبیرستان انتخاب کرد، تعمیرات فنی بود که بعدها وقتی وارد ایالات متحده آمریکا شد، این حرفه خیلی به درد او خورد.

او علاوه بر کارهای فنی که در ایالات متحده انجام میداد، شروع به دلالی فلز و طلا هم کرد و مدتی نگذشت که فروش کوکائین را هم در شهر نیویورک شروع کرد.

همچنین بخوانید: 10 تا از خلافکارهای مکزیک :اطلاعات کامل + عکس

هلمر هررا دو بار در سالهای 1975 و سال 1978 به دلیل فروش ماده مخدر کوکائین، توسط پلیس همان منطقه دستگیر شد. ولی هررا دست بردار نبود و چیزی فراتر از یک خرده فروش محلی را می خواست.

هلمر هررا

برای همین او در سال 1983 به شهر کالی رفت؛ جایی که در آن زمان، قدرتمندترین کارتل قاچاق مواد مخدر (کارتل کالی) در آن حکمرانی میکرد. او میخواست که به عنوان نماینده کارتل کارتل، در شهر نیویورک فعالیت کند تا بتواند کوکائین لازم را در این شهر عرضه کند.

وی همچنین بعدا توانست تا از کشور مکزیک هم کوکائین وارد ایالات متحده بکند. هلمر هررا به دلیل ذهن باهوشی که داشت، توانست تا روش های پولشویی بسیار پیچیده ای را پیاده سازی کند تا بتواند از زیر دستهای سازمان مبارزه با مواد مخدر فرار کند که البته تا مدتهای زیادی هم موفق بود.

مدتی نگذشت که هررا تبدیل به یکی از مهم ترین و اساسی ترین مهره های کارتل کالی شد و همچنین توانست کنترل شهرهای “یامبو، پالمیرا و شهر جاموندی” را هم از آن خود کند.

هلمر هررا

طبق اطلاعاتی که از سازمان مبارزه با مواد مخدر به دست رسیده، هررا از کشورهای بولیوی و پرو و با وسایل شخصی خودش، کوکائین وارد آزمایشگاه های خودش کرده و سپس در کشور کلمبیا و آمریکا پخش می کرد. او همچنین چندین گروه چریکی را تاسیس کرد تا از آزمایشگاه هایش محافظت کند.

همچنین گفته می شود که هرا یک بار توسط یکی از مزدوران پابلو اسکوبار هدف تروریستی قرار گرفته بود که البته آن مزدور بعد از به قتل رساندن 19 نفر، موفق به کشتن هلمر هررا نشد.

در نوامبر 1991 بود که اداره مبارزه با مواد مخدر عملیات خود را برای دستگیری هرا شروع کرد و در اولین قدمهایش، دو آزمایشگاه هرا را از بین برد. این بگیر و ببندها و درگیری ها تا 5 سال بعد هم ادامه داشت و دیگر ترس در دل هرر افتاده بود.

هرا در سال 1996 خودش را تسلیم پلیس ملی کلمبیا کرد. گفته می شود که هررا در زندان، دوستان خودش را لو داد. زندگی او آنقدر هم ادامه دار نبود و در سال 1998 و زمانی که در حال فوتبال بازی کردن در داخل حیاط زندان بود، توسط یک فرد مسلح کشته شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.