میگل آنخل فلیکس گایاردو: زندگینامه ارباب مواد مخدر!

در ادامه پستهای دسته بندی مواد مخدر، خیلی از شماها درخواست کرده بودین که درباره میگل آنخل فلیکس گایاردو صحبت کنیم؛ کسی که لقب پدرخوانده را از آن خود کرد و حتی بعضی ها به او “ارباب مواد مخدر” هم می گفتند.

میگل آنخل بنیانگذار کارتل گوادالاخارا می باشد که با همین کارتل، تبدیل به بهترین و بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در تاریخ کشور مکزیک شد. حتی بالاتر از کارتل خوارز. در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

میگل آنخل فلیکس گایاردو کی بود؟

میگل آنخل فلیکس گایاردو

گایاردو که موسس کارتل گوادالاخارا بود، یکی از خبره ترین قاچاقچیان مواد مخدر در کشور مکزیک بود، به حدی که به او لقب El Padrino را دادند که معنی “پدرخوانده” را می دهد.

او با به میان آوردن روش مدرن قاچاق مواد مخدر، توانست در زمان اوج قدرتش، به یکی از بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر در تاریخ کشور مکزیک تبدیل شود.

همچنین بخوانید: گیلبرتو رودریگز اورخوئلا: رهبر کارتل کالی

 

چه بلایی بر سر گایاردو آمد و الان کجاست؟

گایاردو در زندان

گایاردو الان 37 سال است که در زندان فوق امنیتی در مکزیک به سر می برد که به جرم قتل یکی از ماموران سازمان مبارزه با مواد مخدر به نام “انریکه کامارنا” در سال 1989 دستگیر شد.

انریکه کامارنا

او حالا در زندان بود و با اینکه در زندان به سر می برد، باز هم جزو بزرگترین قاچاقچیان کشور مکزیک به شمار میرفت؛ برای همین وی در دهه 90 به زندان حداکثر امنیتی “Altiplano” منتقل شد.

او در این زندان در یک سلول تقریبا 3 در 5 زندگی می کرد که به هیچ وجه حق خروج از آن را نداشت. دیگر زندان برای او سخت شده بود و برای همین گایاردو از شرایط دشوار زندان شکایت کرد و درخواست کرد تا باقی مراحل حبسش را در خانه خود بگذراند.

در سال 2014 شرایط جسمانی و سلامت میگل آنخل فلیکس گایاردو کمی بد شد و برای همین او از زندان Altiplano که یک زندان فوق امنیتی بود، به یک زندانی با امنیت متوسط منتقل شد؛ این را هم بگویم که در سال 2019، درخواست حبس خانگی گایاردو توسط دادگاه رد شد.

همچنین بخوانید: چه چیزی از کارتل مدلین میدانید؟ اطلاعات جامع از این کارتل 

 

با همسر فلیکس گایاردو آشنا شوید

ماریا الویرا

همسر میگل آنخل فلیکس گایاردو در سریال نارکوس

فرناندو اورجولا یکی بازیگر زن اهل کشور شیلی است که در سریال Narcos: Mexico نقش همسر گایاردو را بازی میکند که نامش “ماریا الویرا” می باشد.

به گزارش Capital coahuila ماریا الویرا زن دوم گایاردو بود و وقتی با وی ازدواج کرد که زن اولش بر اثر سرطان خون مُرد. طبق گزارشاتی که به دست رسیده، ماریا یکی از مالکان آژانس املاک و مستغلات گایاردو بود که گایاردو از طریق همین آژانس، سودی که از فروش مواد مخدر به دست می آورد را پنهان می کرد.

بعضی ها می گویند که ماریا 17 بچه برای میگل آورده است. در سال 2011 ماریا و فرزندانش یک نامه ای را نوشتند که در آن ادعا می کردند داروهای میگل به او داده نمی شود و در زندان با وی بدرفتاری می شود.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.