ماری جوانا در چه کشورهایی آزاد است؟ + اسامی 10 کشور

در تمامی دولتها و کشورها پخش شده است که ماری جوانا یک ماده مخدر وحشتناک می باشد که البته حرف دور از منطقی هم نیست. ولی این ماده مخدر، فواید جزئی هم در خود دارد که باعث شده در بعضی از کشورها آزاد اعلام شود.

در کشور هند هم این ماده مخدر به همراه بعضی مواد دیگر ممنوع اعلام شده، ولی در برخی از ایالتهایش، می توان از آن در کیک و شیرینیجات ها استفاده کرد. البته بعضی از ایالتها هم هستند که استفاده از ماری جوانا را قانونی اعلام کردند. ایالاتی مثل “بنارس”.

نکاتی درباره ماریجوانا

حالا در این پست به بررسی 10 کشوری می پردازیم که ماری جوانا در آن آزاد است. البته هر کدام هم احتمالا دلایل خاص خودشان را دارند. ما در پستی با عنوان دلایل آزاد شدن ماریجوانا این دلایل را توضیح دادیم.

ماری جوانا در کدام کشورها ازاد است

 

1. هلند

شماره اول لیست ما کشور هلند است؛ در کشور هلند اینگونه نیست که مثلا در داخل شهر قدم بزنید و ماری جوانا مصرف و کسی کار به کارتان نداشته باشد. یا اینکه به راحتی در داخل شهر و در دید عموم، این ماده مخدر را خرید و فروش کنید؛ نه! بلکه کافه هایی در این کشور تاسیس شده که به راحتی و با خیال آسوده می توانید در آن این مواد را مصرف کنید و کسی هم به شما هیچ گیری نمی دهد.

ماری جوانا

 

2. کانادا

در کانادا هم ماری جوانا قانونی اعلام شده، ولی با شرایطی خاص! مثلا فقط افراد 18 سال به بالا می توانند همراه خود ماری جوانا حمل کنند و آن هم حداکثر 30 گرم؛

البته یک قانون دیگری هم وجود دارد که می گویند همه مردم باید ماری جوانا را از تولید کنندگان و خرده فروشانی بخرند که از طرف دولت کانادا، مجوز فروش این گیاه را گرفته اند. در غیر اینصورت، هر دو طرف جریمه یا بازداشت می شوند.

 

3. اروگوئه

در اروگوئه کسانی که قصد دارن تا کمی بیشتر از سفر خود لذت می برند، می توانند به طور قانونی ماری جوانا را خریداری کنند. البته باید قبل از آن در یک کارگزاری ثبت نام کنند و سن آنها هم باید بیشتر از 18 سال باشد. این قانون از سال 2013 در این کشور به ثبت رسید.

کشیدن ماریجوانا

 

4. آفریقا جنوبی

اکنون آفریقای جنوبی نسبت به چندین سال پیش، کمی رابطه اش با قانونی بودن ماری جوانا بهم خورده است. ولی همچنان جوانان این کشور می توانند به راحتی این گیاه توهم زا را مصرف کنند.

همچنین بخوانید: 14 نکته شگفت آور درباره ماریجوانا 

 

5. جامائیکا

در کشور جامائیکا شما می توانید برای مصرف های پزشکی و مذهبی، از ماری جوانا استفاده کنید.

داروی ماریجوانا

 

6. کاستاریکا

اگر در عموم از ماری جوانا استفاده کنید، شاید پلیس جلوی راهتان ایست کند؛ ولی استعمال دخانیات در این کشور بسیار رایج است و برای همین کم پیش می آید که پلیس به اینگونه موارد گیر بدهد.

 

7. کلمبیا

در این کشور هم مثل اکثر کشورهای جهان، ماری جوانا غیرقانونی اعلام شده؛ ولی یه قانونی وجود دارد که می تواند این قانون را خنثی کند. حالا آن قانون چیست؟

یکی از قانونهای کلمبیا این است که در خانه خود می توانید تا حداکثر 20 گیاه را برای استفاده شخصی پرورش دهید و طبق همین قانون، مردمان این کشور می توانند حتی ماری جوانا را در خانه پرورش دهند.

ماریجوانا

 

8. اسپانیا

 

9. بلیز

این کشور هم در سال 2017 قانونی را تصویب کرده مبنی بر اینکه حمل حداکثر تا 10 گرم حشیش غیرقانونی است. البته میشود آن را در خانه خود نگهداری کنید، ولی حتما باید مجوزهایی را از دولت بگیرید. پس در این کشور ماری جوانا فقط محدود شده و غیرقانونی نیست.

ماری جوانا

 

10. جمهوری چک

مدت زمان زیادی از قانونی شدن ماری جوانا در این کشور نمی گذرد. البته این کشور فقط داشتن حداکثر 15 گرم ماری جوانا را قانونی اعلام کرده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.