گرت ویلیامز چگونه مُرد؟ بررسی پرونده عجیب مامور MI6

در این پست قرار است تا درباره یکی از مرموزترین قتلهایی که توسط سازمان جاسوسی انگلیس رخ داده صحبت کنیم؛ ولی با کمی تفاوت! این پست درباره مرگ مرموز یکی از جاسوسان این سازمان، یعنی فردی به نام گرت ویلیامز است. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این پرونده جنایی را با هم بررسی کنیم.

پ.ن: ما در مقاله ای با عنوان بهترین سازمان های جاسوسی درباره سازمان MI6 کمی صحبت کردیم که می توانید با مراجعه به آن، آن را مطالعه کنید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

گرت ویلیامز

الان ما در قرن بیست و یکم زندگی میکنیم. قرنی که به راحتی میتوان اطلاعات لازم را به دست آورد. مخصوصا سازمان های اطلاعاتی جهان که فقط کافی است برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر، یک اشاره کنند. ولی باز هم یک سری پرونده هایی وجود دارد که کار هر کسی نیست؛ حتی سازمانهای اطلاعاتی!

یکی از این پرونده ها، مرگ ماموری به نام ویلیامز است. با اینکه چند سال از این واقعه میگذرد، اما هنوز هیچ مدرک و سندی درباره چگونی مرگ او منتشر نشده!

 

بیوگرافی گرت ویلیامز

گرت ویلیامز در چمدان

گرت ویلیامز در روز 26 سپتامبر سال 1978 به دنیا آمد. اصالت به کشور ولز برمی گردد و تخصصش هم ریاضی بود که برای سازمانی قدرتمند، یعنی MI6 کار میکرد.

گرت وقتی تنها 13 سال داشت، دکترای ریاضی محض را از دانشگاه منچستر کسب کرد و در زمان خودش، یکی از بهترین کدشناسان جهان به شمار می رفت. جدا از این، او در ورزش هم فعالیت میکرد و در رشته دوچرخه سواری هم حرفی برای گفتن داشت.

گرت ویلیامز در حال دوچرخه سواری

در آگوست 2010 بود که جنازه اش را که داخل یک چمدان و در حالی که در وان حمام یک هتل رها شده بود، پیدا کردند. بعد از اینکه جسد او پیدا شد، دوربین های مدار بسته هتل چک شد و دیدند که ویلیامز به داخل اتاق خود رفته؛ ولی هیچ اثری از هیچ انسانی نبود که به همراه او یا پشت سر او و یا یواشکی وارد اتاقش شود.

برای خواندن ضربه بزنید
5 تا از پرونده های حل نشده پلیس تا سال 2022

جسد او کاملا ع*ر*ی*ا*ن و در چمدانی با مارک “The North Face” پیدا شد؛ جالب است بدانید که حتی در چمدان هم از بیرون قفل شده بود.

چمدان the north face

آنها سه روز بعد از اینکه جسد گرت ویلیامز را پیدا کردند، دفنش کردند و اعلام کردند که به دلیل خفگی مرده، نه چیز دیگری!

یکی از باتجربه ترین جرم شناسان دنیا، فردی به نام کارآگاه وینسنت ادریک است که سعی کرده تا این پرونده را حل کند. او گفته که 50 بار به داخل این چمدان رفته و تلاش کرده تا در این چمدان را از داخل قفل کند که موفق نشده.

طبق گزارشهایی که از طرف پزشکی قانونی منتشر شد، ویلیامز حداقل 5 روز قبل از اینکه جسدش پیدا شود، مرده بود. بر روی بدن ویلیام هم هیچگونه کبودی و آثار ضرب و شتم وجود نداشت. هیچ گونه الکل و موادی هم در خونش دیده نشد. همه چیز به گونه ای بود که انگار او به میل خودش به داخل این چمدان رفته.

پرونده گرت ویلیامز

وقتی که مشخص شد این جسد متعلق به یک مامور مخفی سازمان MI6 است، همه فهمیدند که پلیس نمیتواند جلوی پیگیریهای مداوم این سازمان برای حل پرونده را بگیرد.

گرت ویلیامز تازه به این سازمان اطلاعاتی پیوسته بود و فقط هم درگیر یک پرونده بود که این اتفاق برایش رخ داد. ولی پیگیریهای MI6 دلیل دیگری داشت. آنها میخواستند که جلوی انتشار هرگونه اطلاعات درباره مرگ مامورشان را بگیرند.

حالا که پلیس از حل این پرونده ناتوان ماند، FBI دست به کار شد. FBI هم تا دسامبر همان سال نتوانسته بود به موفقیت چندانی برسد تا اینکه بعد از بررسی کامپیوتر شخصی اش، به سرنخ هایی دست پیدا کردند.

همچنین بخوانید: سازمان FBI یا CIA؟ کدام سازمان جاسوسی بهتر است؟ 

سنگ قبر گرت ویلیامز

آنها در کامپیوتر شخصی ویلیامز متوجه سایت های غیراخلاقی شدند که کمی عجیب غریب بودند. بعد از بررسی های بیشتر، FBI یک کل*وپی را در چنوب لندن پیدا کند که گرت یک بار به آنجا مراجعه کرده بود؛ ولی آن هم چندان کمکی نکرد؛ چون آنها بعد از کمی بازجویی از کارمندان کل*وپ، متوجه شدند که ویلیامز فقط چند دقیقه در آنجا بوده.

برای خواندن ضربه بزنید
8 تا از پرونده های حل نشده اف بی ای + داستان کامل

الان در سال 2021 هستیم و یازده سال از این واقعه میگذرد؛ ولی همچنان این پرونده حل نشده باقی مانده و هیچ کسی و هیچ سازمانی نتوانسته جوابی درباره چگونگی مرگ این مامور مخفی بدهد. البته شاید هم سازمان FBI و یا MI6 جوابی پیدا کردند و فقط نمیخواهند که آن را لو بدهند.

 

نظر شما درباره این پرونده چیه؟ چرا باید یک آدم به داخل یک چمدان برود و بعد در آن را قفل کند؟ آیا او به دست سازماهای جاسوسی رقیب کشته شده و یا اینکه شاید خود MI6 او را به قتل رسانده باشد! نظر شما چیست؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ♡Ava☆ گفت:

    به نظرم یک نفر به قتل رسوندتش??????
    چون اون جرم شناس هم تلاش کرده اما موفق نشده از توی چمدون در رو قفل کنه.
    یک نفر اون رو اونجا جا داده، بعد در رو قفل کرده و اون بیچاره هم اون تو خفه شده?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.