جهان های موازی واقعی هستند! – بررسی دلایل و اثبات!؟

جهان های موازی! احتمالا تا حالا این کلمه به گوشتان خورده است! شاید هم اطلاعات فراوانی از این موضوع داشته باشید ، موضوعی که چند سالی است که تبدیل به موضوعی جنجالی شده؛ در این پست به بررسی این موضوع میپردازیم که آیا جهان های موازی واقعی هستند یا نه؟ چه اسنادی وجود دارد که آن ها را اثبات کند؟ این موضوع از کجا نشات میگیرد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

 

تصاویر جهان های موازی

ما در این پست قصد استفاده از کلمات و موضوعات تخصصی را نداریم بلکه سعی میکنیم به ساده ترین روش ممکن به شما توضیح دهیم که جهان موازی چیست؟ و چه تئوری هایی در پشت پرده آن وجود دارد؟ تخصصی کردن این بحث بعضا حتی برای دانشمندان هم دشوار است؛ چه برسد به افرادی عادی مثل من و شما!

 

ایده جهان های موازی از کجا نشات گرفته؟

ایده جهان های موازی برای اولین بار در سال 1954 و توسط فردی به نام “هیو اورت” که دانشجوی دکترای دانشگاه پرینستون بود منتشر شد. در ابتدا کسی به ایده او توجه نمی کرد که البته حق هم داشتند زیرا قطعا دشواری فهماندن این موضوع که ممکن است جهان های متعددی وجود داشته باشد که در هرکدام از آن ها نسخه ای منحصر به فرد از ما زندگی کند به مردم کمتر از فهماندن اینکه زمین تخت است یا نه نبود!

هیو اورت

 

منظور از جهان های موازی چیست؟ جهان موازی به زبان ساده

بگذارید با یک مثال برایتان این موضوع را توضیح دهم. آیا تا به حال شده که در حال انجام کاری باشید و ناگهان احساس کنید که قبلا هم در آن موقعیت بوده اید؟ و این در صورتی است که درواقع تا به حال هیچوقت در آن موقعیت نبوده اید! این یکی از تئوری هاییست که برای اثبات جهان های موازی ارائه شده است.

برای خواندن ضربه بزنید
9 داستان واقعی کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند !

در این تئوری گفته می شود ، در این لحظه که “دژاوو” یا “آشناپنداری” نام دارد همزاد شما در جهانی دیگر، دست به انجام این کار زده و به همین دلیل وقتی شما نیز این کار را انجام می دهید، تصویر همزادتان برای لحظه ای از ذهنتان عبور میکند.

آشناپنداری

موضوع جالبی است که بدانید فردی دقیقا شبیه به شما در یک جهان دیگر زندگی میکند. گفته می شود به اندازه احتمالات موجود، جهان های موازی وجود دارد. یعنی چی؟ فرض کنید شما در شب امتحان، 3 ساعت درس خواندید و توانستید در آن امتحان نمره 16 را کسب کنید؛ اما همزادتان به جای 3 ساعت، 4 ساعت درس خوانده و نمره 20 را گرفته است و همین موضوع باعث می شود تا یک خط زمانی مختلف به وجود بیاید.

حال شمایی که نمره 16 را گرفته اید در یک دانشگاه نسبتا خوب ثبت نام میکنید و همزادتان که نمره 20 را گرفته در دانشگاهی بهتر از شما! در نتیجه دوستان مختلفی پیدا میکنید و زندگی شما با هم از این لحظه فرق میکند.

به عکس زیر با دقت بنگرید ، این عکس مثال دیگریست از نحوه تشکیل جهان های موازی:

احتمالات جهان موازی

حالا که با ماهیت جهان های موازی آشنا شدیم، بیایید دلیل هایی که برای آن آورده شده را با یکدیگر بررسی کنیم و ببینم دانشمندان به چه دلایلی جهان های موازی را واقعی میپندازند؟

 

تئوریهای جهان های موازی چه هستند؟

1. آشناپنداری (دژاوو)

آشناپنداری

همانطور که در بالا به این موضوع پرداختیم یکی از تئوری هایی که برای اثبات جهان های موازی مطرح شده، تئوری آشناپنداری است. در این تئوری شما کارهایی را انجام میدهید که برای شما خیلی آشناست؛ به حدی که در مغز شما تصاویری از انجام این کار توسط خود شما به نمایش در می آید.

به این حالت آشناپنداری گفته می شود که معمولا بین جوانان (15 تا 25 سال) بیشتر رخ می دهد.

 

2. جهان های محدود

نظریه بعدی کمی متفاوت از مابقی نظریه هاست و تفاوت آن هم در این است که جهان های موازی، نامحدود نیستند و فقط زمانی به وجود می آیند که فردی در زمان سفر کرده باشد و به گذشته آمده و خط زمانی را تغییر داده باشد.

برای خواندن ضربه بزنید
سفر در زمان :[روشهای 2022+‌ویدئو] سفر به گذشته و آینده؟

البته این تئوری دور از ذهن هم نیست. نظریه ای درباره سفر در زمان وجود دارد به نام اثر پروانه ای! در این نظریه گفته شده که کوچک ترین تغییر (حتی افتادن یک تار مو) میتواند دستخوش بزرگترین تغییرها در آینده شود. دانشمندان جهان های موازی محدود را اینگونه توصیف میکنند و میگویند اگر جهان های موازی وجود دارند، اینگونه وجود دارند!

 

همچنین بخوانید: 7 مدرک برای اثبات وجود ماشین زمان + عکس 

 

3. جهان های موازی شخصی سازی شده

جهان های موازی شخصی

این فرضیه یکی از ترسناک ترین فرضیه هایی است که در مورد جهان های موازی مطرح شده. البته مورد بعدی ترسناک تر هم هست :). حالا فرضیه جهان های موازی شخصی چه میگوید؟

فرض کنید یک جهانی وجود دارد که عملا فقط برای شما ساخته شده. یعنی با به دنیا آمدن شما شکل میگیرد و با مرگ شما از بین میرود. تمامی اطرافیان شما فقط یک نقش مکمل و یا فقط یک کاراکتر جانبی هستند. همه! پدر، مادر، دوستان، آدمهایی که در خیابان از کنار آنها رد می شوید و …

البته طرفداران این تئوری، کمی داستان را ترسناک تر هم کرده اند. بعضی از آنها اعتقاد دارند که این کاراکترهای جانبی، خود ما هستیم.

 

4. جهان یک بازی کامپیوتری است

دنیا یک بازی کامپیوتری است

در این تئوری اینگونه آمده است که دنیا فقط یک بازی کامپیوتری است که ما هیچ کنترلی نسبت به آن نداریم. به گفته بعضی از دانشمندان، جهان ها فقط یک بازی کامپیوتری-کوانتومی هستند که فردی بالاتر، ما را کنترل میکند. دقیقا مانند بازی کامپیوتری.

ایلان ماسک، مشهورترین فردی است که طرفدار این تئوری است. ما در مقاله با عنوان جهان ماتریکسی به بررسی این تئوری پرداختیم.

 

اشاره به جهان های موازی در قرآن

نظریه دیگری نیز در مورد تئوری آشناپنداری که در بالا مشاهده کردید، وجود دارد که آن از دیدگاه مذهبی است.

در این دیدگاه آمده که به این خاطر این خاطرات برای شما آشنا هستند، چون قبل از اینکه متولد شوید در نزد خداوند همه این کارها را انجام داده اید. بنا بر همین اساس، آنها جهان های موازی را قبول ندارند و میگویند که واقعی نیست(بعضی از آنها). برای همین آیه ای از قرآن را برای شما آورده ایم تا سندی باشد برای اثبات جهان های موازی:

برای خواندن ضربه بزنید
زمین گرد نیست؟! ایا زمین تخت است؟ دلایل تخت بودن زمین

“یَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنْسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَنْ تَنْفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانْفُذُوا لَاتَنْفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ” (سوره الرحمن – آیه 33)

ای گروه جنّ و انس! اگر می توانید از مرزهای آسمانها و زمین بگذرید، پس بگذرید، ولی هرگز نمی­توانید، مگر با نیرویی(فوق العاده)!

 

اثبات وجود جهان‌های موازی

اثبات جهان های موازی

به تازگی دانشمندان ناسا توانستند طی تحقیقات خود در قطب جنوب به شواهدی دست پیدا کنند که میتواند وجود جهان های موازی را ثابت کند!

بررسی این آزمایشات کار دشواریست زیرا این آزمایشات به صورت کاملا تخصصی انجام میشوند و ما نیز قول دادم که وارد بحث های تخصصی نشویم اما در همین حد بگویم که در این آزمایشات دانشمندان ناسا با فرستادن بالنی به آسمان قطب جنوب با پدیده ای که آن را “باد ذرات” می نامند مواجه شدند!

دانشمندان ذرات جدیدی را به نام “تاو نوترینو” کشف کردند از زمین آمده و به سمت بالا حرکت میکند و این در حالیست که این موضوع غیر ممکن است زیرا ذرات سنگین توسط ماده جامد سیاره ما متوقف میشوند و در نتیجه تنها میتوانند از فضا به سمت پایین حرکت کنند!

از آنجایی که این موضوع یک رویداد غیر ممکن تلقی میشود دانشمندان ذکر کردند که تنها دلیل این پدیده میتواند این باشد که این ذرات در زمان به عقب می‌روند!

این موضوع میتواند حاکی از وجود یک جهان موازی باشد! جهانی که طبق گفته دانشمندان ناسا قوانین فیزیک در آن مخالف با جهان ما عمل میکنند و احتمالا زمان در آن جهان به عقب باز می‌گردد!

 

نظر شما درباره جهان های موازی چیست؟ به نظر شما آیا واقعا چنین چیزی واقعیت دارد؟ آیا میتوان به این جهان ها سفر کرد؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید.

 

منبع: ویکی پدیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.