10 نفر که در لیست تحت تعقیب fbi قرار دارند! 2021

امسال ششمین دهه ای است که سازمان fbi فعالیت خودش را شروع کرده و شروع به جمع کردن افرادی کرده است که برای جامعه خطرناک هستند که البته نمیتوان با اطمینان گفت، ولی تا حدودی موفق هم بودند؛ جدا از کارهای پشت پرده ای که انجام میدهند!

سازمان fbi بیش از 500 فراری را به لیست تحت تعقیب خود اضافه کرده که بیش از 400 نفر آنها به دست همین سازمان و بعضی از آنها هم به کمک مردم دستگیر شدند. در این پست ما تصمیم گرفتیم که 10 تا افرادی که که در لیست تحت تعقیب fbi هستند و یا بودند را با هم بررسی کنیم. در ادامه با سایت تن تاپ همراه باشید.

پ.ن: جدای از موارد زیر، یک پستی مبنی بر پرونده های حل نشده اف بی ای هم در سایت منتشر شده که پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

افراد تحت تعقیب سازمان اف بی آی

 

1. توماس جیمز هولدن – Thomas James Holden

توماس جیمز هولدن

اولین فرد لیست تحت تعقیب fbi کسی نیست جز این آقا که اسمش توماس جیمز هولدن می باشد. او فعالیت خلافکارانه خودش را از دهه 1920 و از سرقت هایی که از قطارهای پستی میکرد، شروع کرد.

او پس از مدتی در زندان جزایر لوونورث حبس شد که در سال 1930 از همانجا فرار کرد؛ ولی دوباره در کانزاس سیتی دستگیر و روانه زندان شد.

در سال 1949 بود که او به صورت مشروط از زندان آزاد شده بود که در همان سال، وقتی که حالت عادی نداشت به دو برادر و همسرش با اسلحه شلیک کرد و آنها را به قتل رساند و همین موضوع باعث شد تا fbi او را به لیست خود اضافه کند.

سازمان fbi همچنان پی او را می گرفت که مدتی بعد توسط یک مرد اورگنی، سرنخی پیدا کرد و توانست توماس را دستگیر کند.

همچنین بخوانید: سازمان FBI یا CIA؟ کدام سازمان جاسوسی بهتر است؟

 

2. Ruth Eisemann-Schier

Ruth Eisemann-Schier

این در خانم در سال 1968 به لیست اف بی ای اضافه شد و باید بدانید که او اولین زنی بود که توانست اسمش را در این لیست ثبت کند.

جرم او آدم ربایی بود که به کمک دوست پسرش، این کار را انجام میداد. این خانم به همراه دوست پسرش یک خانم 20 ساله را دزدیدند و او را در داخل یک جعبه انداخته و به زیر زمین دفنش کردند و از خانواده این زن 500 هزار دلار غرامت خواستند.

پ.ن: در کل 10 زن بودند که در لیست تحقت تعقیب fbi وجود داشتند.

 

3. لزلی اسبن روگ – Leslie Isben Rogge

لزلی اسبن روگ

لزلی با رشوه دادن به نگهبان زندان لوونورث، از این زندان فرار کرد که باعث شد توجه fbi را به خودش جلب کند. او مانند قبلا، وقتی که دوباره آزاد شد، دست به سرقت اتومبیل میزد و بعضی وقتها هم از بانکها سرقت می کرد.

او در تاریخ 19 می سال 1996 به سفارت ایالات متحده آمریکا در گواتمالا رفت؛ اما او نمی دانست که تبدیل به اولین نفری می شود که توسط اینترنت شناسایی و دستگیر می شود. در سفارت آمریکا، یک فردی بود که عکس او را در سایت fbi دیده و آن را به مقامات آن سفارت گزارش کرده که همین موضوع باعث شد تا او دستگیر و روانه زندان شود.

 

4. جیمز ارل ری – James Earl Ray

جیمز ارل ری

جیمز اولین کسی بود که نام خودش را دو بار به لیست تحت تعقیب fbi اضافه کرد. او اولین بار در سال 1968 و به دلیل کشتن “مارتین لوتر کینگ جونیور” تحت تعقیب قرار گرفت. پس از این قتل، او دو ماه بعد و در فرودگاه هیترو شناسایی و دستگیر شد.

در سال 1977 بود که از زندان تنسی فرار کرد؛ ولی پس از مدت خیلی کوتاهی (سه روز بعد) دوباره دستگیر و راهی زندان شد. که فرار کوتاه او، باعث شد تا حکم زندانش به 100 سال حبس افزایش یابد.

همچنین بخوانید: 9 تا از بهترین سازمان های جاسوسی + عکس

 

5. ویکتور مانوئل گرنا – Victor Manuel Gerena

ویکتور مانوئل گرنا

ویکتور مانوئل گرنا از سال 1984 تا به الان، هنوز تحت تعقیب fbi قرار دارد و این سازمان برای کسی که بتواند او را دستگیر کند یک میلیون دلار پاداش گذاشته است.

او در همین سال (1984) به همراه دو نفر از همکارانش دست به سرقتی زدند که در اواخر سرقت، ویکتور همکارانش را گول می زند و با پول که هفت میلیون دلار بود فرار می کند.

 

6. Billie Austin Bryant

Billie Austin Bryant

بیلی کسی بود که کمترین زمان حضور در لیست تحت تعقیب fbi را داشت. او پس از سرقت بانک، دستگیر و توسط دو مامور Fbi در حال بازجویی بود که هر دو مامور را کشت و فرار کرد.

او به اتاق زیر شیروانی یکی از خانه های همان اطراف پناه برد. اما تله زیر شیروانی او را به دام انداخت؛ پس از اینکه صاحب خانه سر و صداهایی شنید با پلیس تماس گرفت و در عرض دو ساعت او دستگیر شد. یعنی او فقط نام او فقط دو ساعت در این لیست حضور داشت.

 

7. یوجین پالمر – Eugene Palmer

یوجین پالمر

یوجین پالمر مسن ترین فردی است که در این لیست قرار دارد و تقریبا 82 سال سن دارد. او به جرم به قتل رساندن عروس خودش، هفت سال تحت تعقیب بود.

 

8. ویلیام بردفورد بیشاپ – William Bradford Bishop

ویلیام بردفورد بیشاپ

ویلیام کسی بود که به جرم کشتن همسر و فرزندانش و همچنین مادرش تحت تعقیب بود. پس از این واقعه و در سال 1976 او ناپدید شد و روند تعقیب تا سال 2014 ادامه داشت که در نهایت او از لیست تحت تعقیب حذف شد.

او اگر هنوز زنده باشد، 85 سال سن دارد.

همچنین بخوانید: 10 تا از عجیب ترین پروژه های سازمان سیا + عکس 

 

9. تد باندی – Ted Bundy

تد باندی

تد باندی کمی با بقیه فرق دارد. او یک قاتل سریالی وحشتناک بود. او در سال 1974 دست به قتل 12 نفر زد و کسی هنوز هویت او را شناسایی نکرده بود. در نهایت یکی از کسانی که مورد هدف تد بود، فرار کرد و هویتش بالاخره بعد از 12 قتل شناسایی شد.

با اینکه هویتش شناخته شده بود، ولی باز هم دستگیری او سخت بود و تا قبل از اینکه دستگیر شود، 5 نفر دیگر را هم کشت (1975). در سال 1977 و در طی محاکمه، از دادگاه فرار کرد و 6 روز تحت تعقیب بود.

او دوباره در همان سال 1977 فرار کرد ولی متاسفانه تا قبل از اینکه دستگیر شود، سه قتل دیگر را مرتکب شد.

 

10. اسامه بن لادن – Osama bin Laden

اسامه بن لادن

بن لادن که دیگر معرف حضور همه هست. او به دلیل بمبگذاری های مختلف در کشورهای مختلف، خودش را در لیست تحت تعقیب fbi قرار داده. در مجموع او باعث مرگ حداقل 200 آمریکایی شده. حالا بماند که چند نفر از کشورهای مختلف را از بین برده.

 

نظر شما درباره این افراد چیه؟ به نظر شما کدام یکی از این افراد از بقیه خطرناک تر هستند؟ نظرات و ایده و انتقادات خودتان را برای ما بفرستید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.