با جودی مونکادا یکی از قاتل های اسکوبار آشنا شوید

جودی مونکادا یک قاچاقچی سابق مواد مخدر کلمبیایی است که عضو گروه لوس پپس هم بوده. او در سال 1994 از کلمبیا فرار کرد و به آمریکا پناهنده شد. در ادامه با ما همراه باشید تا زندگی این فرد را مرور کنیم.

همسر وی “جراردو مونکادا” نام داشت که یکی از افسران پابلو اسکوبار بود. اسکوبار وقتی که در زندان خصوصی خودش به سر میبرد، به جراردو مشکوک شد و فکر میکرد که اموالش را دزدی میکند. برای همین جراردو و مردانش با قتل رساند.

جودی مونکادا

وقتی همسرش یعنی جودی مونکادا خبر به قتل رسیدن شوهرش به دست پابلو اسکوبار را شنید، تصمیم گرفت تا به راه های مختلفی از او انتقام بگیرد. در مرحله اول او از کارتل مدلین جدا شد و به همراه برادرش و رئیس امنیت کارتل اسکوبار (دیگو موریلو بجارانو) چندین آزمایشگاه اسکوبار را تصرف کردند و باند خودشان را راه انداختند و شروع به قاچاق مواد مخدر کردند.

همچنین بخوانید: 10 تا از خلافکارهای مکزیک :اطلاعات کامل + عکس

پابلو اسکوبار از این اتفاق بسیار خشمگین بود و منتظر یک فرصت بود تا جواب این کار جودی را بدهد. مدتی بعد، دولت کلمبیا اسکوبار را از زندانش بیرون کشید و به محض اینکه از زندان بیرون آمد، برادر جودی را کشت و چندتا از آزمایشگاه هایی را که از دست داده بود را دوباره به دست گرفت.

جودی از این ضربه ای که به اسکوبار وارد کرده بود راضی نبود و میخواست که تمام دارایی هایش، یعنی کارتل مدلین را تصرف کند. برای همین رابطه خودش را با رقیبان این کارتل که کارتل کالی هم جزو آنها بود خوب کرد و سعی میکرد تا به آنها نزدیکتر شود.

کارتل کالی تصمیم گرفت تا از این حس انتقام گیری جودی مونکادا استفاده کند. برای همین شروع کردند به استخدام مردان اسکوبار و کشتن ارتش عظیم او و همچنین نابود کردن آزمایشگاه های مونکادا که در دست اسکوبار بود. جودی هم بدون اطلاع از این اتفاقات، هر چیزی را که از این کارتل میدانست را در اختیار کارتل کالی قرار میداد.

جودی مونکادا

جودی به هلمر هرا پیشنهاد کرد که به AUC که یک گروه شبه نظامی بود بپیوندد تا بتوانند اسکوبار را نابود کنند. کارتل کالی در ابتدا از پیوستن به این گروه خودداری میکرد، اما درنهایت وقتی که اسکوبار در مراسم عروسی دختر گیلبرتو رودریگز اورخوئلا (یکی از موسسین کارتل کالی) بمبگذاری کرد، نظرشان عوض شد و سازمان لوس پپس را تشکیل دادند.

این گروه بعد از تشکیل شدن، تعداد زیادی از سربازان و همکاران اسکوبار را به قتل رساندند و آزمایشگاه های آنها را هم توقیف میکردند. البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که گروه لوس پپس در راه کشتن سربازان اسکوبار، تعداد زیادی از مردمان غیرنظامی را هم به قتل رساندند.

پس از مرگ اسکوبار، جودی مونکادا متوجه شد که کارتل کالی به هیچ وجه قصد همکاری و شریک شدن با او ندارد. این کارتل به گروه شبه نظامی AUC چندین تن کوکائین دادند و آنها را وارد تجارت مواد مخدر کردند. همچنین این گروه شبه نظامی سعی کرد تا جودی را ترور کند ولی ناموفق ماند. او دو گزینه بیشتر نداشت. یا از کلمبیا برود و برای سازمانهایی مانند سازمان سیا جاسوسی کند، یا در کلمبیا بماند و با کارتل کالی و AUC مقابله کند.

او گزینه اول را انتخاب کرد و برای حفظ جانش به آمریکا مهاجرت کرد و هر چیزی را که میدانست را در اختیار سازمان سیا قرار دارد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. وکیل اصفهان گفت:

    با درود به دست اندر کاران این سایت خوب این فیلم نشون میده بلاخره مجرمین به دست عدالت سپرده میشن و همچنین نقش وکیل دادگستری هم توی این فیلم جالبه ،و البته نقش منفی در راستای عدم اجرای عدالت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.