یخ زدگی و مرگ تمامی خدمه کشتی اکتاویوس! مرگ 34 نفر

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. احتمالا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق داستانهای ترسناک هستید. بعضی از این داستانها از افسانه های بزرگ سرچشمه گرفتند و بعضی ها فقط در حد یک داستان کوتاه یا بلند هستند. ولی امروز درباره موضوعی صحبت می کنیم که نه تنها واقعیت دارد، بلکه با پیدا شدنش هم دنیای دریانوردی را چند قدم به جلو برد. داستان کشتی اکتاویوس! در ادامه با ما همراه باشید.

 

این کشتی چگونه و به دست چه کسی پیدا شد؟

کشتی ارواح به نام اکتاویوس

در ماه اوت سال 1775 کشتی هرالد که مخصوص شکار نهنگ و متعلق به کشور گرینلند بود، در حال عبور از کوه های یخی بود. یکی از دیده بان های کشتی هرالد متوجه یک کشتی دیگر در سمت غربی شد و آن را به ناخدای خودش گزارش کرد. ناخدا فورا به محلی که دیده بان اشاره می کرد نگاه کرد و در سه مایلی آنها یک کشتی سه دکله وجود داشت که آهسته آهسته در حال نزدیک شدن به آنها بود.

مدتی نگذشت که آنها متوجه شدند که بادبانهای این کشتی کاملا پاره شده و این کشتی در زیر نور آفتاب در حال درخشیدن بود. ناخدا وارن (ناخدای کشتی هرالد) سریعا سعی کرد تا با تلکسوپی که در دست داشت، کشتی رو به رویش را بررسی کند تا از آماده هرگونه تهدیدی شود. اما ناخدا وارن چیزی در آن کشتی ندید.

داستان کشتی اکتاویوس

کشتی هرالد به نزدیکی کشتی پیدا شده رفت و با صدای بلند اعضای کشتی را صدا میزدند؛ ولی هیچ صدایی دریافت نکردند. کشتی باز هم بدون هیچ سرنشینی در حال گذر بود که ناخدا وارن به ملوانانش دستور داد که یک قایق به آب بیندازد تا این کشتی را کامل بررسی کند.

در آن دوران مردم ترس زیادی از ارواح داشتند و برای همین با اینکه از این کشتی خالی از سکنه می ترسیدند، ولی باز به دستور مافوق خود گوش کردند؛ ناخدا هم با هفت ملوانش به سمت کشتی متروکه رفت تا ببینند داستان این کشتی چیست! ناخدا وارن و ملوانانش در حال پارو زدن به سمت این کشتی بودند که توانستند متوجه نام این کشتی شوند. نام این کشتی بر روی بدنه او حکاکی شده بود. کشتی اکتاویوس!

برای خواندن ضربه بزنید
نبرد 18 روزه بلغارستان و صربستان + عکس

 

چه بلایی بر سر اعضای کشتی اکتاویوس آمد؟

اسرار اکتاویوس

ناخدا وارن یک دریانور با تجربه بود و در این سالهایی که او به گشت و گذار در دریا مشغول بود، تا حالا نام اکتاویوس را نشنیده بود. آنها برای اطمینان دوباره و با صدایی بلندتر از قبل اعضای این کشتی را صدا زدند؛ ولی باز هم مثل دفعه قبل، صدایی جز سکوت نشنیدند. ناخدا وارن دیگر صبرش لبریز شد و به همراه 4 تن از ملوانانش پا به عرشه این کشتی گذاشت.

عرشه این کشتی لغزنده بود و دلیل آن هم یخ زدگی عرشه بود. آنها برای جستجوی بیشتر به پایین کشتی رفتند و چیزی عجیب و ترسناک را پیدا کردند. جنازه 27 نفر از خدمه کشتی اکتاویوس که همگی یخ زده بودند. آنها در حالی یخ زده بودند که در رخت خواب خود دراز کشیده و با پتویی که به دور خود پیچیده بودند از دنیا رفتند. آنها توسط سرمای قطب جنوب، دیگر تبدیل به مجسمه شده بودند!

تیم جست و جو به دنبال ناخدا کشتی اکتاویوس بودند و او را در حالی پیدا کردند که بر روی صندلیِ میز کار خود، یخ بسته بود و در کابین بغل ناخدا هم سه خدمه دیگر را پیدا کردند که آنها هم مانند بقیه خدمه کشتی تبدیل به مجسمه یخی شده بودند.

کشتی اکتاویوس

یک زن در حالی که سرش را بر روی آرنجش گذاشته بود، یخ زده بود. در گوشه ای دیگر مردی را پیدا کردند که چهار زانو نشسته بود و در همین حالت یخ بسته و مرده بود. در دست این مرد یک سنگ چخماق و در جلویش هم تعداد زیادی از چوب وجود داشت و این نشان می داد که داشت برای چه کاری سعی و تلاش می کرد.

در کنار این مرد، یک جسد از یک پسربچه بود که روی آن را یک ژاکت ملوانی پوشانده بود. ناخدا برخلاف میل خدمه اش، باز به جست و جو ادامه داد و به آشپزخانه کشتی اکتاویوس رسید. ناخدا وارن در آشپزخانه هیچ غذایی پیدا نکرد که این برای او عجیب به نظر میرسید.

برای خواندن ضربه بزنید
کتابخانه سری واتیکان و ارتباط با ماشین زمان! رازهای ترسناک!!!

در همین حین، ملوانان دیگر از ترس به فکر سرپیچی از دستورات بودند و برای همین وارن کتابخانه ثبت وقایع روزانه کشتی اکتاویوس را برداشت و برخلاف میلش به کشتی خودش بازگشت. مدتی نگذشت که کشتی اکتاویوس از دیدگان همان خارج شد و به سمت شمال روانه شد.

همچنین بخوانید: اشیا ناشناس دریایی چه هستند؟ 

 

خدمه اکتاویوس چه تحولی در علم دریانوردی به وجود آوردند؟

ناخدا وارن به کابین خود رفت تا دفترچه را بخواند. او متوجه شد که این کشتی در تاریخ 10 دسامبر 1761 کشور انگلستان را به مقصد چین ترک کرد. صفحه آخر این دفترچه حاوی اخباری اینچنین بود:

“11 نوامبر سال 1762: 17 روز است که در میان یخها محبوس شده ایم. وضعیت تقریبی ما، طول جغرافیایی 160 درجه غربی و عرض جغرافیایی 75 درجه شمالی است. دیروز آتش ما خاموش شد و رئیس ما سعی می کند تا دوباره آن را روشن کند. پسرش امروز صبح درگذشت و همسرش هم می گوید که دیگر سرمای سخت را احساس نمی کند.”

منطقه بارو در آلاسکا

کاپیتان وارن دوباره به ادرس جغرافیایی که در این کتاب نوشته شده بود دوخته شد. او میگفت که این ادرس امکان ندارد درست باشد. طبق بررسی هایی که ناخدا وارن انجام داد، کشتی اکتاویوس در تاریخ ذکر شده، در اقیانوس منجمد شمالی، در منطقه Barrow و در آلاسکا که هزاران مایل دورتر از مکان فعلی ناخدا وارن بود محبوس شده بودند.

ناخدا وارن پس از بررسی های بیشتر متوجه شد که کشتی اکتاویوس راه جدیدی بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام کشف کرده بود. سالهای بسیار زیادی بود که تمامی دریانوردان به دنبال راهی نزدیک تر بودند تا به وسیله آن از اروپا به خاور دور (شرق آسیا)  بروند.

به نظر می رسید که ناخدای کشتی اکتاویوس هم قصدش از سفر، پیدا کردن همین راه بوده و البته موفق هم شده. ولی به مانند بقیه کسانی که برای پیدا کردن این راه سعی کرده بودند، جوابی جز مرگ نصیبش نشد.

برای خواندن ضربه بزنید
داستان زندگی آدولف هیتلر (1889 - 1945)+ عکسهای کمیاب

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ شما دوست داشتید که چنین راه مهمی را کشف کنید ولی چنین سرنوشتی نصیبتان شود؟ در کامنتها نظرات خودتان را برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.