سفر در زمان :[روشهای 2022+‌ویدئو] سفر به گذشته و آینده؟

سفر در زمان یک موضوعی است که امروزه زیاد درباره آن بحث می‌شود. حتی این موضوع تبدیل شده به یکی از موضوع‌های پرطرفدار در زمینه فیلم و سینما و داستانهای علمی تخیلی!

اگر نمی‌دانید هم باید بدانید که سفر به گذشته و آینده از لحاظ علمی مشکلی ندارد و می‌توان آن را عملی کرد. البته علم امروزه هنوز آنقدر پیشرفت نکرده که دستگاهی بسازد که یک انسان یا یک شی را در زمان عقب یا جلو ببرد.

سفر در زمان

ما در این پست به مسائلی مثل دستگاه سفر در زمان، چگونه به آینده سفر کنیم، چگونه در زمان سفر کنیم  یا اینکه سفر در زمان واقعی است و سوالات مشابه آن می‌پردازیم.

در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا این موضوع جنجالی را با هم بررسی کنیم.

 

 

توی فیلمها همیشه دستگاه‌هایی وجود داشتند که با نشستن روی صندلی و بستن کمربند و زدن چندتا از دکمه‌های آن دستگاه، در زمان سفر کرده و به گذشته یا آینده می‌رفتیم. فرض می‌گیریم که چنین دستگاهی وجود دارد. پس بیایید بررسی کنیم که ببینم اصلا چقدر امکان دارد که اینگونه دستگاه ها ما را در زمان به عقب ببرند. اصلا بدون دستگاه هم چنین چیزی امکان دارد؟

البته این نکته را هم از دست ندهیم که سفر به گذشته خیلی پیچیده تر از سفر به آینده است و برای همین اکثر دانشمندان بر روی سفر به گذشته تمرکز می‌کنند تا از صحت آن مطمئن شوند.

 

ماشین سفر در زمان کی اختراع می‌شود؟

ماشین سفر در زمان کی اختراع می شود؟

خب برای سفر در زمان قطعا نیاز به یک دستگاهی است که بتوان با آن در زمان سفر کرد! ولی واقعا کسی جواب این سوال را نمی‌داند. اصلا ممکن است که همین الان اختراع شده باشد! خوب دستگاهی به این مهمی، قطعا در دست هر کسی نیست و فقط شاید بعضی از دولتها آنها را داشته باشند.

حالا ما فرض می‌گیریم که ساخت ماشین زمان در حال انجام است؛ بهترین تئوری که مطرح شده، سفر در زمان از طریق کرم چاله می‌باشد که آن هم باز مشکل‌های خودش را دارد! چون ساختن کرم چاله همانا و اندازه کوچک آن هم همانا! ما در مقاله کرم چاله کامل به توضیح اینکه کرم چاله چیست پرداختیم.

خبرهایی هم از تولید ماشین زمان به دست انیشتین و نیکولا تسلا قبلا به گوش رسیده بود که طبق ادامه همین خبرها، ناموفق بوده! ولی شاید نه! شاید دولتها نمی‌خواهند که هنوز دنیا از چنین چیزی باخبر شود!

مشکلاتی هم بر سر راه ساخت این دستگاه وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم…

 

بهترین روش‌های سفر در زمان

بهترین روش سفر در زمان

ما در مقاله سه راه ساده برای سفر در زمان به سه مورد از راحت ترین و معروف ترین روش ها اشاره کردیم که به طور خلاصه در ادامه به آن می‌پردازیم.

1. سفر از طریق سرعت

ساده ترین روش در بین این سه تا، سفر از طریق سرعت است. یعنی شما باید به حدی سرعتتان زیاد شود (در حد سرعت نور یا بیشتر) که بتوانید در زمان عقب و به جلو بروید.

 

2. سفر در زمان از طریق جاذبه

این روش از تئوری آلبرت انیشتین بهره گرفته شده. این روش در آزمایشگاه تست هم شده و اینگونه بوده که یک شی را پایین تر از شی دیگری قرار دادند و این در حالی بود که بر روی هر کدام از آنها یک ساعت مخصوص وصل کرده بودند؛

آنها متوجه شدند که شیء که به مرکز زمین نزدیک تر بود، تیک تاک ساعتش کندتر عمل می‌کرد و آن هم به دلیل گرانش بود.

 

3. سفر از طریق کرم چاله

علمی‌ترین روش در بین این سه تا، کرم چاله است. البته تفاوتی که بین این روش با روش‌های دیگر است، این است که هنوز تست نشده است؛ چون مشکلات زیادی بر سر راه آنها وجود دارد. برای مثال ساخت خود کرم چاله یک مشکل است…

برای خواندن ضربه بزنید
سفر در زمان در ایران :علی رازقی توانسته ماشین زمان بسازد؟

 

4. سفر در زمان به کمک سیاهچاله

پرفسور ریچارد ماسی درباره سفر به سیاهچاله گفت که هر کسی به داخل آن برود، به وسیله گرانش قوی، تکه تکه میشود و زنده نمی‌ماند. ولی بعضی ها ادعا کردند که اگر سیاهچاله انتها داشته باشد، وصل میشود به سفید چاله!

ولی ثابت شده که سیاهچاله ها با یکدیگر فرق دارند؛ مثلا سیاهچاله “ساگیتاریوس ای” اجاره عبور اجسام از خودش را میدهد و این یعنی اینکه به سفید چاله می‌رسند و که شاید بشود با آن در زمان سفر کرد؛ حالا به نظر شما سفر در زمان با سیاهچاله امکانپذیر است؟ البته هنوز هیچ چیزی اثبات نشده و فقط در حد تئوری هستند.

 

مشکلات بر سر راه سفر در زمان

مشکلات سفر در زمان یکی دو تا نیستند که بخواهیم مختصر آنها را توضیح دهیم. ما فقط در این بند از مقاله تصمیم گرفتیم تا بخش کوچکی از مهمترین مشکلات را برای شما مطرح کنیم.

1. اثر پروانه‌ای

اثر پروانه‌ای

بگذارید این قضیه را با موضوع اثر پروانه ای چیست در نظر بگیریم. اثر پروانه ای می‌گوید که سفر به گذشته امکانپذیر نیست و آن هم به این دلیل است که کوچکترین تغییرات در گذشته، باعث می‌شود تا تغییرات بسیار بزرگ و زیادی در آینده به وجود بیاید. اگر سریال The Flash را دیده باشید و یا کلا با این شخصیت آشنا باشید متوجه منطق اثر پروانه‌ای می‌شوید.

حالا سوال جدیدی به وجود آید و آن این است که چگونه می‌شود به گذشته سفر کرد به شکلی که اثر پروانه‌ای مزاحم ما نشود؟ یکی از پاسخ‌هایی که می‌توان به دانشمندان مخالف سفر به گذشته داد، تئوری زمین‌های موازی است. این نظریه می‌گوید که بینهایت زمین و “من” وجود دارد که طرز زندگی همه آنها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال:

زمین های موازی

در زمین شماره یک شما در آزمون تیزهوشان قبول شدید ولی در زمین شماره دو به خاطر اشتباه زدن یک سوال، نتوانستید به مدرسه تیزهوشان بروید.

کوچکترین اتفاقات باعث به وجود آمدن “من” جدیدی می‌شود که با این تئوری می‌توان دهن دانشمندان مخالف سفر در زمان (سفر به گذشته) را بست. البته تئوری جهان‌های موازی هم مخالفان خاص خودش را دارد اینجا جای درستی برای صحبت درباره آن نیست. به زودی در مقاله‌ای دیگر درباره آن صحبت می‌کنیم.

 

2. پارادوکس پدربزرگ

پارادوکس پدربزرگ

پارادوکس پدربزرگ درواقع یک مشکل برای سفر به گذشته است نه به آینده! حالا این پارادوکس چه می‌گوید؟ بیایید کل این بحث رو با یک مثال برای شما توضیح دهم و پرونده را ببندم:

 • شما یک ماشین زمان اختراع می‌کنید.
 • به گذشته سفر می‌کنید و با پدربزرگ خود آشنا می‌شوید.
 • به یک طریقی (حالا خواسته یا ناخواسته) پدربزرگ خود را می‌کشید.
 • پس دیگر پدر یا مادر شما به دنیا نمی‌آید.
 • پس وقتی پدر و مادر شما به دنیا نیاید، شما هم به دنیا نمی‌آیید.
 • اگر شما به دنیا نیایید، پس ماشین زمان اختراع نمی‌شود.
 • اگر ماشین زمان اختراع نشود، پس شما به گذشته نمی‌روید.
 • اگر به گذشته نروید، پس پدربزرگ شما زنده می‌ماند.
 • اگر پدربزرگ شما زنده بماند، پدر یا مادر شما به دنیا می‌آید.
 • اگر پدر یا مادر شما به دنیا بیاید، شما هم به دنیا می‌آیید.
 • و این چرخه تا ابد ادامه دارد……

 

3. جت لگ

جت لگ

بیماری جت لگ یا پرواززدگی به یکسری اتفاقات طبیعی گفته می‌شود که اگر زیاد با هواپیما سفر کنید، این مشکل برای شما پیش می‌آید. یعنی ساعت بدن شما تغییر می‌کند و این تغییر ساعت بدن، می‌تواند بیماری هایی به مانند حالت تهوع، سرگیجه، بی خوابی، عدم تمرکز و … می‌شود.

داروی خاصی وجود ندارد که بتواند به طور کامل جلوی این قضیه را بگیرید. فقط یک سری مسائل به مانند استراحت کامل قبل سفر، نداشتن استرس و یا نخوردن کافئین می‌تواند تا حدودی این بیماری را کاهش و به حداقل برساند.

 

3 نمونه از کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند:

همیشه یک عده انسان‌هایی وجود داشتند که می‌خواهند به هر شکلی که شده برای خود اسم و رسمی جور کنند که نمونه‌های بارز آن را امروزه در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌بینیم. بعضی ها هم هستند که ادعای خدا بودن می‌کنند، بعضی ها ادعای مسیحیت می‌کنند و درباره این موضوع، کسانی هستند که ادعا کردند در زمان سفر کرده اند. در ادامه به بررسی 3 مورد از کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند می‌پردازیم.

 

1. مسافری که به سال 1941 رفته : بعضی ها می‌گویند که تصویر بالا برای جان تیتور است و بعضی ها هم نام دیگری را به او اختصاص می‌دهند (به احتمال زیاد جان تیتور نیست!). ولی چیزی که مشخص است، این عکس مربوط به یک فردی است که سفر در زمان را تجربه کرده.

مسافر زمان سال 1941

 

جان تیتور در سال 2000 ادعا کرد که از سال 2036 آمده و هدفش رفتن به سال 1941 بوده و فقط به دلایل شخصی در سال 2000 توقف نمود. او ادعاهای زیادی کرد که هیچکدام از آنها درست از آب درنیامد. برای مثال او گفته بود که در سال 2005 غرب از بین می‌رود و همچنین گفته بود که در سال 2004 هیچ المپیکی رخ نخواهد.

برای خواندن ضربه بزنید
واقعیت هایی درباره کره زمین

شما می‌توانید خبر این مقاله را در پست مسافر زمان سال 1941 بخوانید.

2. نوح کسی که از سال 2030 آمده: این شما و این هم نوح پسری که در زمان سفر کرده و در کلیپی که در یوتیوب منتشر کرد، ادعا کرد که از سال 2030 به این سال آمده. او در کلیپش گفته بود که در سال 2030 بیت کوین به عنوان یک ارز رسمی انتخاب شده، انسانها با رباتها در صلح و آرامش زندگی می‌کنند و مردم به راحتی می‌توانند به کره مریخ سفر کنند.

3. اندرو کارلسین: یکی از عجیب ترین و نزدیک ترین ادعایی که انجام شده، توسط این آقا بوده. این آقا در سال 2003 وارد بورس می‌شود و 126 سهام پرریسک را می‌خرد و در عین ناباوری، سرمایه او از 800 دلار تبدیل می‌شود به 350 میلیون دلار و این درحالی بود که همه در آن زمان ضرر کرده بودند. جالبتر از همه این است که فاصله خرید سهام تا فروش، فقط 2 هفته بوده؛ یعنی او در عرض 2 هفته به چنین سود وحشتناکی رسیده.

اندرو کارلسین

البته طبق معمول کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به او شک می‌کند و فورا او را به جرم تجارت خودی دستگیر می‌کند. او بعد از دستگیر شدن ادعا کرد که از سال 2256 آمده و هدفش از آمدن به سال 2003 همین سوده کلان بوده.

داستان از این هم جالبتر می‌شود؛ پلیس نتوانست هیچ سندی از وجود اندرو کارلسین تا قبل از سال 2002 پیدا کند و دقیقا وقتی او می‌خواست در دادگاه حضور پیدا کند، دوباره غیبش زد!

 

سفر در زمان تسلا واقعی بود؟

عکس واقعی از خدمه ناوشکن uss eldridge

آزمایش فیلادلفیا و یا همان سفر در زمان تسلا یک پروژه‌ای بود که توسط ایالات متحده شروع شده؛ مدیریت این پروژه به دست نیکولا تسلا بود.

مدتی که گذشت، نظر ایالات متحده درباره این پروژه عوض شد و به سمت مسیرهایی رفت که نباید می‌رفت. تسلا هم فورا از پروژه کنار کشید.

به غیر از تسلا افراد معروف دیگری هم به مانند انیشتین در این پروژه حضور داشتند. پیامد این پروژه وحشتناک بود! به حدی که آمریکا تمامی اسناد مربوط به این پروژه را از بین برد و همه صحبت‌های مربوط به سفر در زمان تسلا را انکار می‌کند.

 

سفر در زمان در ایران

سفر در زمان در ایران

چند سال پیش یک خبری منشر شد مبنی بر اینکه سفر در زمان در ایران ممکن شد و بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خارجی داشت! در این خبر آمده بود که فردی به نام علی رازقی که از قبل هم چندین اختراع به نام او ثبت شده بود، یک ماشینی اختراع کرده که می‌شد با آن آینده را پیش بینی کرد. ولی داستان از چه قرار بود؟

همانطور که گفتیم که این دستگاه شما را به آینده نمی‌برد، بلکه آینده را برای شما می‌آورد؛ طبق گفته‌های خود علی رازقی این دستگاه می‌توانست طبق اطلاعاتی که از شما می‌گیرد، 5 الی 8 سال آینده شما را با احتمال 2 درصد اشتباه، به شما بگوید.

هیچی از صحت و درستی این خبر در دست نیست! ولی به نظر شما این خبر واقعی است یا نه؟!

 

سفر در زمان از نظر قرآن

سفر در زمان از نظر قرآن

همه ما می‌دانیم که قرآن کاملتر کتاب در دین اسلام است و که افراد پیرو این دین، از جان خودشان بیشتر به قرآن و حرفهای داخل قرآن اهمیت می‌دهند.

قرآن درباره مسائل مختلفی صحبت کرده و رمز و رازهای زیادی در خودش دارد؛ به حدی که هنوز خیلی از آنها کشف نشدند. برای همین سوال پیش می‌آید که سفر در زمان از نظر قرآن چیست؟

طبق تحقیق مفسران و اندیشمندان، گفته شده که آیه 45 سوره زحرف درباره بحث سفر در زمان است؛ این آیه به این صورت است:

واسئل من ارسلنا من رسلنا اجعلنا من دون لرحمن الهه یعبدون

” از کسانی که فرستادیم بپرس آیا غیر از خدای یکتای رحمان خدایانی قرار دادیم که پرستش شوند”

البته باز هم نمی‌شود که با قطعیت درباره این آیه و صحت آن صحبت کرد.

 

چه مدارکی برای اثبات سفر در زمان وجود دارد؟

گوشی هوشمند در سال 1995

اسناد زیادی وجود دارد که به عنوان مدرک برای اثبات وجود ماشین زمان شناخته می‌شود. ما مدتی قبل در سایت تن تاپ به بررسی 7 مورد از آنها پرداختیم. از مشاهده گوشی در دست یک مسافر در زمان در سال 1948 گرفته تا پیدا شدن یک ساعت سوئیسی باستانی در دوران باستان!

البته این را هم به شما بگویم که اکثر آنها فقط در حد یک شایعه بودند. یعنی اینکه مثلا مسافر زمان با موبایل که در بند بالا اشاره کردیم، فقط یک مردی بود که دستش را برای لحظه‌ای به زیر گوش خود برده بود.

برای خواندن ضربه بزنید
آیا گرم شدن زمین باعث نابودی بشر می شود؟

یا مثلا جان تیتوری که در بالا اشاره کردیم، خیلی از مردم گفتند که او مسافر زمان نیستند و هر چیزی که او بر تن داشت، در آن زمان پیدا می‌شد، ولی هر کسی نمی‌پوشید.

این درست است که ماشین زمان و یا سفر در زمان واقعی است! ولی با اسناد و مدارک درست و منطقی باید آن را اثبات نکرد. نمی‌شود هر چیزی را به آن ربط داد و انتظار داشت که مردم از تئوری عجیبی مثل سفر در زمان اعتماد کنند!

 

نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان چیست؟

نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان

در واقع نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان یکی از موثق ترین منابعی است که امروز در دست ماست. انیشتین در نظریه خود فیزیک کلاسیک را با نظریه‌های مدرن مقایسه کرده و طبق فرمول‌های مخصوص، توانسته به دانسته‌های خوبی برسد؛ که در نهایت توانست اثری با اسم نسبیت عام را ارائه دهد.

او طبق این فرمولها متوجه شد که سرعت نور ثابت است و هیچوقت تغییر نمی‌کند. ولی فاصله اندازه گیری شده برای هر فرد متغیر است.

اگر بخواهیم نظریه نسبیت انیشتین رو برای شما باز کنیم، وارد بحث بسیار پیچیده و نسبتا تخصصی می‌شویم که اصلا قصد ما این نیست. پس بیایید فقط به همین جمله کفایت کنیم که فعلا بهترین نظریه‌ای که می‌توان درباره سفر در زمان ارائه کرد، همین نظریه نسبیت عام انیشتین است.

 

معرفی بهترین سریالهای خارجی سفر در زمان

سریال های خارجی سفر در زمان

بعد از اینکه تهیه کنندگان فیلم و سریال فهمیدن که مردم علاقه زیادی به این موضوع دارند، تصمیم گرفتند تا پروژه‌هایی با موضوع سفر در زمان را شروع کنند و به این ترتیب بود که سریال های خارجی سفر در زمان شکل گرفت و روانه بازار شد.

ما در لیست به معرفی برترین این سریالها می‌پردازیم. البته ما قبلا یک پستی با همین عنوان در سایت منتشر کردیم که می‌توانید به آن پست مراجعه کرده و به صورت کامل، توضیحات این سریالها را بخوانید.

 • سریال Loki
 • سریال Doctor Who
 • سریال Travelers
 • سریال 12 Monkeys
 • سریال Ds’s Legends Of Tomorrow
 • سریال Outlander
 • سریال Timeless
 • سریال Terra Nova
 • سریال Lost in Austen
 • سریال Dark

 

بهترین کتاب سفر در زمان چه کتابی است؟

بهترین کتاب سفر در زمان که الان در بازارها موجود می‌باشد، اکثرا در ژانر رمان هستند و کمی بحث عاشقانه و درام را با خودشان مخلوط کردند؛ البته اکثرا در ژانر علمی تخیلی هستند!

البته این موضوع را هم اشاره بکنم که همین کتابها بودند که باعث شدند بحث سفر در زمان به این حد گسترش پیدا کند! برای مثال کتاب ماشین زمان یکی از اثرهایی بود که باعث شد مردم به این موضوع علاقمند شوند! حتی این کتاب تئوری‌های زیادی را هم مطرح کرد که عده‌ای بر این باورند که اصلا بحث سفر در زمان، از همین کتاب شروع شد.

در ادامه ما لیستی از بهترین این کتابها را برای شما معرفی می‌کنیم:

 • کتاب همسر مسافر زمان
 • کتاب 11.22.63
 • کتاب ماشین زمان
 • کتاب چین خوردگی زمان
 • کتاب سلاخ خانه شماره پنج
 • کتاب زمان و دوبار

 

تعبیر خواب سفر در زمان چیست؟

تعبیر خواب سفر در زمان

می‌گویند که اگر شما به یک چیزی زیاد فکر می‌کنید، همان اتفاق در خواب برای شما رخ می‌دهد. البته دلایل دیگری هم می‌تواند وجود داشته باشد که ما در پایین به همه آنها پرداختیم. اگر می‌خواهید این مقاله را کامل مطالعه کنید، به پست تعبیر خواب سفر در زمان مراجعه کنید.

 • از واقعیت خود می‌خواهید فرار کنید
 • از کارهایی که در گذشته کردید پشیمانید!
 • به گذشته زیاد فکر می‌کنید!
 • چیزی را در گذشته از دست دادید!
 • در گذشته گیر کردید!
 • می‌خواهید هر چه سریعتر به زندگی بهتر برسید!
 • به فکر تصمیم‌های خود هستید!
 • ترس از آینده!
 • رویاپردازی می‌کنید!
 • پیش بینی آینده!

 

 

سوالات متداول

 

سفر در زمان واقعی است؟

صد در صد که واقعی است! شاید امروز نباشد؛ ولی قطعا در آینده ای نه چندان دور رخ میدهد. این را مطمئن باشید.

 

دستگاه سفر در زمان اختراع شد؟

اگر هم اختراع شده باشد هم نمی‌آیند جار بزنند که ما داریم! ولی به نظر من خیلی از شرکتها در حال کار بر روی این پروژه هستند.

 

چگونه به آینده سفر کنیم؟

تئوری های زیادی وجود دارد و همچنین مشکلات زیادی! ولی به احتمال زیاد با کرم چاله می‌شود در زمان و مخصوصا به آینده سفر کرد.

 

نظر شما درباره سفر در زمان چیست؟ به نظر شما سفر در زمان واقعی است؟ اصلا امکانش هست که در آینده چنین چیزی اختراع شود؟ لطفا نظرات و تئوری‌های خودتون را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید.

 

منبع: ویکی پدیا

 

مطالب مرتبط

26 دیدگاه‌

 1. شایان گفت:

  واقعا دوست دارم خیلی زود این دستگاه ساخته بشه و به دورانی برگردم که خیلی کوچیک بودم

 2. میتی گفت:

  امیدوارم یه روزی واقعا بشه به گذشته سفر کرد. خیلی هیجان انگیز میتونه باشه

 3. samad گفت:

  هر کی تونست به گذشته بره سلام منم به مامان بزرگ و بابابزرگم برسونه

 4. تینا.پ گفت:

  به نظر من که تا چند صد سال دیگه هم چنین چیزی ساخته نمیشه

 5. Hossein nejad گفت:

  خیلی جالب و مختصر و مفید بود. ممنون از مقاله و سایت خوبتون

 6. amir hossein گفت:

  واقعا فکر نکنم بشه به گذشته رفت. فرض کن یه فیلمی رو ساختی و پخش کردی. حالا میتونی سکانس وسط فیلم رو عوض کنی؟ خوب معلومه دیگه نه!

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   دقیقا یکی از مشکل های دانشمندان همینه. شاید به زودی حل بشه…

 7. JavadEmpire+CR7 گفت:

  سفر در زمان الانم اتفاق افتاده خیلیامونم ازش بیخبریم…یکی از مسافران زمانم آلبرت انیشتینه ب هزار و یک دلیل…

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   اره منم چندتا مقاله خوندم که توش از انیشتین به عنوان یه نمونه اسم بردن.
   پ.ن: خیلی وقت بود کامنت نمیزاشتی 🙂 دلم تنگ شد برات

 8. الهه فاخته گفت:

  سفر در زمان جالبه اما کوچکترین تغییر در گذشته روی دی ان ای ادمها تاثیر میذاره و طوری تغییرات ایجاد میکنه که انگار هیچ تغییری نبوده. ذهن انسان بر اساس منطق استدلال میکنه اما منطق انسان کامل نیست چراکه هنوز بعد از هزاران سال درحال کنکاش و بررسی و اکتشاف وثابت کردن هست و درحال رشد کردن هست
  برای فهمیدن هویت سفر درزمان باید رشد کامل شود… تاکنون هیچ انسانی به رشد کامل مغزی و فکری نرسیده اما شاید درآینده این اتفاق بیافتد.
  زندگی پراز چالش است.
  روزی درخواب دیدم به آینده پرت شده ام
  انسانها با موجودات فضایی با جسه کوچک زندگی میکردند که موجوداتی آزار دهنده بودند
  آنها فقط با کودکان رفتار خوبی داشتند
  آنجا مردی گفت.. چهل سال طول کشید تا همسرم وجود موجودات فضایی را باور کند
  زمین در تصرف آنها بود
  انگار انسانها، در گرو آنها بودند….
  متروها ازکار افتاده بودند
  کارفرمایان آنها بودند
  به راحتی قدرت کشتن داشتند

  خواب بود یا آینده نمیدانم
  حالا تصور کن واقعی باشد…
  پانزده سال پیش، آرزو کردم گوشی ها، به اینترنت بدون کابل وصل شوند وتوانایی نشان دادن فیلم هم داشته باشند
  آن زمان مرا دیوانه خواندند
  اما الان…..
  درحالیکه فقط 15سال گذشته

  دنیا درحال تکامل است
  بهتر است ذهن جستجو گرت را به سمت رهایی از افکار مسدود کننده بگذاری
  از گذشته رهاشوی
  و پرواز کنی
  باید آرامش را حفظ کرد
  برای آرامش باید شجاع بود
  چرا که انسان در آرامش، قدرت خلاقیت بی نظیری دارد
  دعایم برایتان آرامش است
  یاحق
  الهه فاخته

 9. Mohammad_yall گفت:

  ساخت ماشین زمان؟ سفر در زمان؟ این مزخرفات رو از کجات در میاری؟

 10. amir 2021 گفت:

  سفر در زمان کار دانشمندای این دوره زمونه نیست. حالا حالاها هم اتفاق نمیفته. خیالتون راحت

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   به نظر شما اگه الان اتفاق افتاده باشه، دولتها میزارن صداش در بیاد؟ البته از طرفی هم حق رو به شما میدم. به نظر من هم فعلا چنین چیزی ساخته نمیشه

 11. پسته خندان گفت:

  خوب باز چی داری؟

 12. احمدرضا گفت:

  ویدئو چرا اینقدر کمه؟

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   این ویدئو برای وقتی هستش که مقاله خیلی کمتر از اینا بود. احتمالا چند وقت دیگه تکمیل میشه

 13. mahdijavid گفت:

  اراجیف!

 14. حامد گفت:

  عالی بود. من همه پستهاتون رو میخونم. فقط جدیدا کم کار شدین

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   لطف دارین! دیگه مشغله زندگی و ….
   ولی داریم برنامه ریزی میکنیم که پستها رو به روال عادی برگردونیم. به زودی…

 15. Taraneh گفت:

  قرآن گفته که سفر در زمان کاملا خارج از تصور. البته اگه هنوز کسی به این چیزا اعتقاد داشته باشه

  • Admin گفت:

   در مورد اعتقادات نظری ندارم. ولی اینکه میتونه کاملا خارج از تصور باشه رو قبول دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.