مجسمه ابوالهول 12 هزار سال قدمت دارد؟ رازهای درباره این بنا + سند

سلام خدمت کاربران تن تاپ. مدتی قبل درباره اهرام مصر صحبت کرده بودیم که آیا اهرام را موجودات فضایی ساخته اند یا نه که مورد استقبال قرار گرفت و برای همین تصمیم گرفتیم تا این دفعه هم درباره یکی دیگر از بناهای بینظیر مصر، یعنی “مجسمه ابوالهول” صحبت کنیم.

همیشه افرادی و یا سازمانهایی وجود دارند که مانع رو به رو شدن مردم با واقعیتها می شوند و همیشه میخواهند مردم همانند کبک، سرشان در برف بماند. ولی بعضی وقتها چیزهایی کشف می شود که به هیچ گونه ای نمی توانند جلوی آن را بگیرند و این نشان دهنده این است که واقعیتهای زیادی وجود دارد که نسل بشر نتوانسته آنها را کشف کند.

عکس مجسمه ابوالهول

یکی از این کشفیات، مجسمه معروف ابوالهول است. یک سری تئوری ها و نظریه هایی وجود داشت که دانشمندان از آن به عنوان یک واقعیت یاد می کردند که وقتی این تندیس کشف شد، همه آنها با شک و شبهه های جدیدی رو به رو شدند و همچنین سوالات بسیار پیچیده ای در ذهن آنها و مردمان دیگر به وجود آمد.

دانشمندان ادعا می کردند که مجسمه ابوالهول 4500 سال قدمت دارد؛ همه آنها هم بر سر این موضوع به توافق رسیده بودند تا اینکه فردی با نام “جان آنتونی وست” با تئوریهای جدیدی از راه رسید. او ادعا میکرد که مجسمه ابوالهول حداقل 8 هزار سال قدمت دارد و همچنین مدارکی هم برای اثبات حرفش ارائه داد.

جان آنتونی وِست

باستان شناسان از روشهای مختلفی به این نتیجه رسیدند که این سازه 4500 سال قدمت دارد؛ ولی این را هم باید در نظر گرفت که طبق گفته برخی باستان شناسان، مجسمه ابوالهول در ابتدا، دارای سر یک شیر بوده که طی سالیان مختلف و به دست فراعنه، بازسازی و سر شیر تبدیل به سر انسان شده؛ برای همین نمی شود به این راحتی گفت که قدمت این بنا چقدر است!

مجسمه ابوالهول با سر شیر

حالا شما کمی آماده شده اید که با تئوریهای جان آنتونی وست رو به رو شوید. داستان از آنجایی شروع می شود که این آقا یکی از طرفداران پر و پا قرص یک عارف و دانشمند فرانسوی به نام “شوالر د لوبیچ” بود.

شوالر د لوبیچ

شوالر معتقد بود که تندیس ابوالهول دارای نشانه های فرسایش بارانی است. اگر این حرفی که او زده درست باشد، به این معنا است که این تندیس حداقل در 8 هزار سال پیش و یا شاید هم بیشتر ساخته شده باشد.

جان آنتونی یک کتابی را در سال 1979 با عنوان “Serpent In The Sky” را منتشر کرد. او به چیزهایی که در کتابش گفته بود ایمان داشت؛ ولی او به دنبال یک دانشمندی بود که از لحاظ علمی این نظریه ها را تایید کند تا خوانندگان این کتاب دیگر بهانه ای نداشته باشند که حرفهایش را انکار کنند.

تحقیقات جان بیشتر شد و او حالا به یک راهنمای توریست ها در مصر شده بود. او در سال 1985 کتاب دیگری با عنوان “The Traveler’s  Key To Ancient Egypt” را منتشر کرد و در این کتاب هم به نکاتی که در کتاب قبلی اش منتشر کرده بود اشاره کرد.

او در نهایت با یک باستان شناس به نام “رابرت اِدی” ملاقات کرد که در دانشگاه قاهره مشغول به کار بود. جان به کمک رابرت، توانست با یک زمین شناسان ماهر به نام “رابرت شاک” ارتباط برقرار کند.

رابرت شاک

رابرت شاک هم مانند بقیه فکر میکرد که مصرشناسان قدمت مجسمه ابوالهول را درست تخمین زدند تا اینکه او با جان آنتونی وست ملاقات کرد. او قبل از اینکه با جان آنتونی ملاقات کند، با تئوریهایش آشنا بود و فکر می کرد که می تواند خیلی راحت او را متقاعد کند که ایده هایش درست نیست و پرونده خیلی سریع بسته می شود؛ اما وقتی که او به مصر رفت و با مجسمه ابوالهول رو به رو شد، تنها بعد از دو دقیقه تمام تفکراتش درباره این سازه عوض شد. (به گفته رابرت شاک)

این تندیس دارای نشانه هایی از فرسایش آب و باران می باشد؛ البته تشخیص همین موضوع هم بسیار سخت و دشوار است و آن هم به این دلیل است که این مجسمه چندین بار توسط فراعنه بازسازی شده. (در بالا به این موضوع اشاره کردیم.) اما این مجسمه یک قسمتهایی دارد که هیچوقت ترمیم نشد و در آن قسمتها به راحتی می توان نشانه های فرسایش آب را فهمید.

عکس اهرام ثلاثله مصر

طبق اطلاعاتی که به دست آمده، فقط یک بارش باران فوق سنگین می توانسته چنین فرسایشی را بر روی این سنگها به وجود آورد؛ و فقط یک بارش سنگین وجود داشته که می توانسته این کار را انجام دهد و آن هم بارشی بود که در عصر یخبندان به وجود آمد و باید به اطلاع شما برسانم که عصر یخبندان 12 هزار سال پیش به اتمام رسیده است!

میدانید این موضوع یعنی چه؟ یعنی اینکه این مجسمه در زمان تمدن قبل از انسان وجود داشته و حداقل 12 هزار سال پیش ساخته شده. (مقاله مرتبط: تمدنی که 13 هزار سال پیش نابود شد)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. amir ca2 گفت:

    مقاله خوبی بود. درباره ایران باستان بیشتر مقاله بزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.