زمین گرد نیست؟! چند دلیل و مدرک برای اثبات صاف بودن زمین!

در مدارس و دانشگاه ها به ما آموختند که کره زمین مانند یک توپ فوتبال گرد است که این نظریه هم از دانشمند بزرگ، یعنی گالیله شروع شد. ولی امروزه یک عده از دانشمندان در حال متهم کردن سازمانهای هوافضایی مثل ناسا هستند و ادعا می کنند که زمین به هیچ وجه گرد نیست و اصلا نمیتوان آن را “کره زمین” خطاب کرد. آنها معتقدند که زمین سطحی صاف دارد. البته همه ما می دانیم که این حرف درست نیست، ولی وقتی به دلایل آنها گوش می کنیم کمی داستان برایمان جالب می شود. در ادامه با ما همراه باشید.

شما همچنین می توانید ویدئو این مقاله را در صفحه یوتیوب ما مشاهده کنید. برای تماشا ویدئو این مقاله، اینجا کلیک کنید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

انجمن زمین تخت گرایان

انجمن زمین تخت گرایان (Flat Earth Society) ادعا می کند گرانش در زمین اصلا وجود ندارد و ساخته توهم یک عده از مردم که خود را دانشمندان می دانند است و می گویند که زمین مانند یک دیسک صاف است. آنها همچنین می گویند که زمین مانند دیسک یک صفحه گرد است که در راس آن چیزی وجود دارد که آن را قطب شمال خطاب می کنند و در اطراف آن هم کوه های یخی وجود دارد که به آن قطب جنوب می گویند و ناسا از آنها مراقبت می کند.

نظریه زمین صاف

دیدگاه زمین تخت تا اواخر قرن نوزدهم یک چیز عادی بود و همه هم به آن ایمان داشتند؛ ولی بعد از مدت تغییرات اساسی در آن به وجود آمد. کسانی که به زمین تخت اعتقاد داشتند، تمام کسانی را که باعث شدند تا مردم به زمین کروی ایمان بیاورند را عضو انجمن فراماسونها نامیدند و می گفتند که آنها سعی دارند تا علم و دانش را به سمتی ببرند که به نفع و سود آنها باشد؛ نه به سمت حقیقت! حالا بیایید این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم که دلایل و منطق این افراد چیست و چرا این عقیده را دارند.

همچنین بخوانید: آیا گرم شدن زمین باعث نابودی بشر می شود؟

 

دلایل تاریخی زمین تخت

نظریه زمین تخت

تمدنهای باستانی و مخصوصا مصر باستان، زمین را در یک صفحه دیسک فرض کرده بودند؛ یعنی همان چیزی که انجمن زمین تخت گرایان به آن اعتقاد دارند. البته با این تفاوت که آنها فکر می کردند زمین در یک اقیانوس شناور است. حتی کتابی از هومر هم کشف شده (8 قرن قبل از میلاد) که در آن اقیانوس را در قالب یک شخصیت توصیف کرده که زمین را در آغوش خود گرفته.

قدیمی ترین نقشه

اقوام بنی اسرائیل هم عقیده نسبتا مشابه به همین عقیده را داشتند ولی با این تفاوت که زمین تخت توسط “گنبد آسمان” پوشیده شده که همین گنبد آسمان باعث شده تا بهشت از دیدگاه موجودات زمین مخفی بماند.

دست نوشته هایی هم که در مصر باستان و مقبره های فراعنه کشف شده، مشخص شده که آنها هم به زمین تخت اعتقاد داشتند و این موضوع را قبول داشتند که زمین در یک اقیانوس شناور است.

دموکریت و توماس الیس و لئوکیپوس

جدا از این اسنادها، فیلسوفهایی هم بودند که زمین را تخت فرض می کردند که در عکس بالا می توانید ببینید که چه کسانی بودند.

چندین سال بعد یک نویسنده انگلیسی به نام “ساموئل روبوسام” تحقیقاتی را در زمین بدفورد که در انگلیس واقع شده است انجام داده که نتایج آن را در یک کتابچه 16 صفحه ای با عنوان “ستاره شناسی پرسشگر” را منتشر کرد که بعدها صفحات به 430 و نامش هم به “زمین کروی نیست” تغییر پیدا کرد.

او در این کتاب ادعا می کرد که کتاب مقدس هم به زمین تخت ایمان دارد. او حتی از دین خودش فراتر رفته و گفته که دینهایی همچون اسلام، مسیحیت و حتی بودایی هم قبول دارند که زمین تخت است.

بگذارید برایتان جمله ای که در کتاب مقدس مسیحیان آمده را بگویم: “او زمین را طوری گسترانید که هرگز متزلزل نخواهد شد!” مزمور 104:5

در قران نیز در چندین آیه آمده:

سوره النبا آیه 7 و 8: “آیا ما زمین را بستری نساختیم و کوه ها را میخهایی در آن؟”

سوره نوح آیه 19: “و خداوند زمین را مانند فرشی برای شما بگسترانید”

سوره بقره آیه 22: “آن خدایی که زمین را مانند فرشی گسترانید”

همچنین بخوانید: آیا سرزمین آتلانتیس پیدا شده است؟ اسنادی از پیدا شدن آتلانتیس

 

دیوار یخی در قطب جنوب

همانطور که در بالا گفتیم، در نظریه زمین تخت گرایان، در دور تا دور زمین یک دیوار یخی بزرگ و عظیم وجود دارد که به آن قطب جنوب می گویند. در سایت Flat Earth Society آمده است که خود این دیوار یخی که در قطب جنوب وجود دارد می تواند نشان دهنده تخت بودن زمین باشد و با سفر به این مناطق می توانند ادعای خود را اثبات کنند.

پیمان قطب جنوب

ولی یک مشکلی اینجا وجود دارد و آن این است که آنها نمی توانند به این مناطق بروند! “پیمان قطب جنوب”. پیمان قطب جنوب در تاریح 1 دسامبر سال 1959 و توسط 12 کشور امضا شد که بعدها هم بیش از 40 کشور به این معاهده پیوستند. طبق این معاهده، هیچ کشوری نمی تواند بر این قسمت از کره زمین ادعای مالکیت کند. معمولا در این مناطق، دانشمندان مشغول به کار و تحقیق هستند.

البته جالب است بدانید که این پیمان باعث شده تا رفت و آمد در بعضی از این مناطق ممنوع اعلام شود و دقیقا آن مکانهایی که دانشمندان به آن برای اثبات نظریه زمین تخت نیاز دارند، ممنوع شده است. این دانشمندان عقیده دارند که جنوبگاه لبه زمین تخت است.

فردی به اسم “متیو” که مدتی کارمند ناسا بود، از این سازمان به دلایل نامعلومی اخراج شد. ستاره شناسان مدتی قبل از این آقا مصاحبه ای درباره نظریه زمین تخت داشتند که و در جواب اینگونه گفت:

“من درباره این سوالی که از من کرده اید، چندین سوال از سازمان ناسا میپرسم که شما می توانید جواب خودتان را از این سوالها بگیرید؛ اگر بعد از این همه سال به مردم اعلام کنند که زمین صاف است، چه مشکلی پیش میاید؟ با این همه دستگاه هایی که پز آن را می دادید، حتی نتوانستید بفهمید که زمین گرد است یا نه؟ فکر میکنید ناسا به اشتباهات خود اعتراف می کند؟”

یکی دیگر از دلایل که اثبات میکند زمین صاف است، دیده نشدن منحنی زمین است. اگر زمین کروی باشد، باید منحنی آن دیده شود که تا حالا هیچ کسی نه آن را دیده و نه حس کرده؛ منحنی زمین فقط با اعداد و محاسبات بر روی کاغذ قابل مشاهده است.

تمامی تصاویری که سازمانهای هوافضا از زمین در ارتفاع بیش از 70 هزار مایلی گرفته است، نشان می دهد که زمین کروی است؛ ولی اگر به عکسهایی که مردم در ارتفاع بیش از 170 هزار پایی به کمک بالونها گرفتند، زمین را کاملا صاف نشان می دهد.

مهندسین و نقشه بردارها، به هیچ وجه در محاسبات خود مجبور نیستند تا منحنی و یا کروی بودن زمین را در نظر بگیرند. ریلهای قطار و کانالهای آب و … هم بدون اینکه کروی بودن زمین را حساب کنند، حفاری و به انجام می رسند.

در ادامه این را هم بگویم که یک گروهی وجود دارد که طرفدار نظریه زمین توخالی هستند و مخالف سرسخت زمین تخت گراها! درواقع این دو گروه با یکدیگر بحث و جدالهای زیادی دارند؛ خواندن این مقاله هم خالی از لطف نیست.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. Mahdi گفت:

  Salam va khaste nabashid. esme on ahang clip YouTube “zamin saf ast chie?

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   سلام ممنون.
   لطفا زیر پست یوتیوب کامنت بزارین و منتظر ادمین یوتیوب ما باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *