ریکاردو رامیرز: کسی که برای جلب توجه آدم می کشت!

ریکاردو یک قاتل زنجیره ای کالیفرنیایی است که باعث رعب و وحشت در شهر لس آنجلس شد. او با 13 قتل و چندین جرم جنایت دیگر توانست خودش را در لیست مخوف ترین قاتلان لس آنجلس قرار دهد. در ادامه با ماهمراه باشید تا پرونده ریکاردو را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

بچگی ریکاردو رامیرز

ریکاردو در 29 فوریه سال 1960 میلادی در شهر ال پاسو ایالت تگزاس متولد شد. او پنجمین فرزند خانواده بود. او یک پدر بسیار خشن داشت که یکی از تفریحاتش، کتک زدن فرزندانش بود. ریکاردو رامیرز به حدی از دستان پدرش کتک می خورد که مغزش آسیب دیده و به بیماری صرع مبتلا شد.

ریکاردو در بچگی همیشه تحت تاثیر پسرخاله اش که تفاوت سنی زیادی هم با هم داشتند قرار داشت. پسرخاله اش یک سرباز کهنه کار بود که در جنگ ویتنام و آمریکا هم حضور داشته و البته بازنشسته هم بوده.

پسرخاله ریکاردو همیشه عکسهایی که در جنگ گرفته بود را به ریکاردو نشان می داد. این عکسها، عکسهای قربانیانی بود که قبل از اینکه آنها را بکشد از آنها گرفته بود. یکی از عکسهایی که او به ریکاردو نشان داده بود، سر بریده شده یک زن در این جنگ بود!

ریکاردو رامیرز

ریکاردو رامیرز در سن 13 سالگی اولین قتل را با چشمان خودش دید و آن هم کشته شدن زن پسرخاله اش توسط همسرش (پسرخاله رامیرز) بود و شاهد این جنابت بود؛ ولی چه کسی فکرش را می کرد که این بچه مظلوم در آینده قرار است تبدیل به یک قاتل سریالی شود؟

در آپریل سال 1984 اولین قتل ریکاردو انجام شد. در همین تاریخ، یک جسد که متعلق به پسری 9 ساله بود، در طبقه زیرین هتلی که ریکاردو رامیرز در آن زندگی می کرد پیدا شد.

دو ماه بعد در ماه ژوئن، جسدی دیگر که متعلق به یک پیرزنی 79 ساله بود (جنی وینکو) در آپارتمانش پیدا شد. بر روی جسد جِنی، ضربات متعدد چاقو پیدا می شد و دکتران علت مرگ را بریدگی در قسمت گلو، تشخیص دادند.

همچنین بخوانید: فریتس هارمان یا خون آشام هانوفر: قاتل 17 پسر جوان! + عکس واقعی 

ریکاردو رامیرز

21 فوریه سال 1985 بار دیگر جسد دو خواهر 58 و 71 ساله کشف شد که نامهای آنها “کریستینا و مایر” بود؛ آنها هم مانند جِنی با ضربات چاقو فوت شده بودند. پلیس هم بعد از پیدا شدن این چند جسد، سعی کرد تا سرنخی از این قاتل پیدا کند که تا مدتها نتوانسته بود هیچ اطلاعاتی از قاتل به دست بیاورد.

چند هفته بعد در ماه مارس سال 1985 رامیرز ایندفعه به یک دختری 22 ساله در جلوی خانه اش حمله ور شد و به او شلیک کرد؛ بعد از این دختر، نوبت به یکی دیگر از اعضای خانواده این دختر رسید و او را هم کشت. ولی این دفعه رامیرز بدشانسی آورد؛ این دختر 22 ساله زنده مانده بود و توانست برای اولین بار چهره ریکاردو رامیرز را شناسایی کرده و اولین سرنخ را به پلیس بدهد.

ریکاردو رامیرز

رامیرز وقتی که فهمید چهره اش توسط پلیس شناسایی شده، از آن منطقه فرار و به پارک مونتری رفته بود و همانجا هم باز یک قتل دیگر انجام داد و این بار یک زن 30 ساله را با اسلحه کشت. در آن شب، او حملات بسیار زیادی به مردم داشت و همین حملات باعث شد تا توجه رسانه ها و مردم به سمت او جلب شود.

پلیس او را نمی شناست؛ ولی مردم او را فردی با موهای فر و دندان های بلند و چشمانی پف کرده توصیف کردند.

همانطور که گفتیم دیگر توجه رسانه ها و مردم به سمت او جلب شده بود؛ ولی این چیزها هم نتوانسته بود جلوی او را بگیرد و همچنان به قتلهای شبانه اش ادامه میداد. در 20 مارس همان سال به یک مرد 64 ساله و همسرش 44 ساله حمله ور شد و آنها را هم مانند قتلها اولش، با ضربات چاقو کشت!

ریکاردو رامیرز

حالا پلس توانسته بود تا ردی دیگر از قاتل به دست بیاورد! بعد از اینکه رامیرز این زن و شوهر را کشت، اثر انگشتش بر روی تخت آنها باقی مانده بود و این شد سرنخ دوم پلیس از ریکاردو. پلیس هم چند روز بعد در رسانه ها اعلام کرد که اثر انگشت رامیرز را به دست آورده و همچنین توانسته قیافه او را هم با کمک شاهدان شناسایی کند.

همچنین بخوانید: تد کازینسکی معروف به یونی بامبر نابغه ای که تصمیم گرفت قاتل شود 

همین موضوع باعث شد تا رامیرز تا 30 ماه می همان سال دست از جنایت بکشد؛ اما دوباره بعد از مدتی و با فکر اینکه دیگر کسی به دنبال او نیست و همه چی آرام شده، دوباره شروع به کشتن مردم کرد. او این دفعه به مردی با نام “مارویل کلر” که 83 سال سن داشت و خواهرش که معلول بود حمله کرد. بعد از تمام شدن این جنایت، خواهر معلول برخلاف برادرش زنده ماند.

پیدا شدن ریکاردو رامیرز

جنایت های شبانه رامیرز مثل اینکه تمامی نداشت و همچنان در حال کشتن و ت*ج*ا*و*ز بود. آخرین حمله ای که او انجام داد برمی گردد به 25 اوت سال 1985. زمانی که به نزدیکی لس آنجلس سفر می کند و در همانجا هم به سر یک مرد به نام “بیل کارن” شلیک و بعد از ت*ج*ا*و*ز به همسر بیل، او را با طناب به داخل همان خانه می بندد و فرار می کند.

بعد از اینکه پلیس به سر صحنه می رسد، همسر بیل تمام مشخصات ریکاردو رامیرز و ماشین تویوتا او را به پلیس می دهد. سه روز بعد از این اتفاق، پسری جوان این ماشین را در گوشه ای مشاهده کرده و فورا آن را به پلیس گزارش می دهد. بعد از مدت کوتاهی، پلیس متوجه شد که این ماشین دزدی بوده، ولی با این حال اثر انگشت ریکاردو بر روی آینه های ماشین وجود داشت و از همین اثر انگشت، پلیس متوجه هویت قاتل شد.

ریکاردو رامیرز

تقریبا دو روز بعد از اینکه پلیس توانست هویت او را کشف کند، قیافه اش در تلویزیون به نمایش درآمد و علاوه بر آن، در صفحات اول اکثر روزنامه ها هم چاپ شد. یک روز پس از اینکه چهره ریکاردو رامیرز در رسانه ها منتشر شد (31 اوت سال 1985)، او در شهر لس آنجلس و در حالی که داشت سعی می کرد تا یک ماشینی را بدزدد دستگیر شد.

اولین جلسه دادگاه ریکاردو در 22 جولای سال 1988 آغاز شد. در آخر این قاتل سریالی به جرم مرتکب شدن به 13 فقره قتل، 5 بار تلاش برای قتل، 11 ت*ج*ا*و*ز و 14 فقره سرقت، مجرم شناخته شده و به اعدام محکوم شد؛ ولی بعد از چند سال و پس از لغو مجازات اعدام، او هم مانند بقیه اعدامیانی که از مرگ فرار کرده بودند، اعدام نشد. او در نهایت در تاریخ 7 ژوئن سال 2013 در زندان بر اثر بیماری هپاتیت و در سن 53 سالگی مرد.

طبق حرفهایی که او در دادگاه میزد، مشخص بود که مریضی روانی دارد و این قتل ها را فقط برای جلب توجه انجام می داده. طبق اسنادی که در سال 2010 منتشر شد، مشخص شد که رامیرز حتی در مرگ و ت*ج*ا*و*ز به یک دختر 9 ساله هم دست داشته.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.