ماجرای سقوط سفیه فضایی در رازول! در حادثه رازول چه گذشت؟

در تاریخ ایالات متحده، کمتر حادثه ای مثل این حادثه وجود دارد که جذابیتش بعد از چندین دهه کم نشده باشد. این اتفاق در تابستان 1947 در طول جنگ سرد رخ داد. زمانی که نیرو هوایی آمریکا اعلام کردند که یک شی شبیه به دیسک که در حال پرواز است را در نزدیکی مزرعه ای در رازول مشاهده کردند. هفتاد سال از این داستان گذشته و این منطقه اکنون تبدیل به یک موزه و یک مرکز تحقیقات برای موجودات فضایی شده.

اما در پشت همه این اتفاق ها و سوال و جواب ها و نظریه ها یک حقیقت نگران کننده ای وجود دارد: این یک بشقاب پرنده است؟ این یک وسیله جاسوسی است؟ این کار اتحاد جماهیر شوروی است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی حادثه رازول بپردازیم.

شما همچنین می توانید ویدئو حادثه رازول را در صفحه یوتیوب ما تماشا کنید. برای تماشا اینجا کلیک کنید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

جسی مارسل

در اواسط ژوئن و اوایل ژوئیه سال 1947 یک چوپان (برازِل) در منطقه لینکلن در نیومکزیکو چیزی را دید که به زمین خورده و آن منطقه را ویران کرده. تابستان سال گذشته هم چندین داستان درباره دیسک های پرنده و یا همان بشقاب پرنده ها در روزنامه ملی و تلویزیون پخش شده بود و برازل فکر میکرد که این شاید یکی از ضایعات آن تحقیقات باشد. ولی بازهم او به پیش کلانتر منطقه رفت و چیزی را که دیده بود را به اطلاع کلانتر رساند.

روز بعد RAAF (Roswell Army Air Field) بیانیه ای صادر کرد: “شایعات زیادی از دیروز درباره دیسک پرنده به گوش رسیده که واقعیت دارد. این گزارش توسط یکی از محلیان آن منطقه به دست ما رسیده.”

طبق آن بیانیه، سرگرد جسی مارسل، تحقیقات RAAF را در مورد محل سقوط و موارد کشف شده در منطقه رازول را نظارت می کند.

 

دولت چند بار داستان خود را درباره واقعه رازول تغییر داد

داستان های دولت درباره حادثه رازول

عکسی از جسی مارسل

روز بعد، روزنامه رازول یک داستان درباره سقوط و ادعای حیرت آور RAAF منتشر کرد. اما مقامات ارتش آمریکا به سرعت این ادعا را رد می کنند و می گویند که این شی بشقاب پرنده نیست و بقایای یافت شده از یک بالن بوده و همچنین به سرعتی عکسی از سرگرد مارسل را به همراه قطعاتی از بالن را منتشر میکنند تا مدرکی برای اثبات حرفشان باشد.

برای چندین دهه، بیشتر کسانی که در زمینی بشقاب پرنده ها تحقیق میکردند درباره این داستان ها شک داشتند تا اینکه بالاخره در سال 1994 بالاخره نیرو هوایی ایالات متحده اعلام کرده آن داستان جعلی بوده و واقعیت نداشته. طبق این گزارش، این دستگاه یک ابزار جاسوسی بوده که برای پروژه ای به نام Project Mogul طراحی شده است.

کار این دستگاه مجهز به یک میکروفون بود و به گونه ای طراحی شده بود که بر روی آسمانهای شوروی شناور بماند و بتواند صداها را از فاصله ای دور دریافت کند. ظاهرا دولت ایالت متحده با این دستگاه سعی داشته تا تلاش های شوروی برای ساخت بمب اتم را رصد کند.

از آنجایی که این پروژه یک پروژه مخفی بود، باید به ایالات متحده حق داد که در آن بازه زمانی درباره این اتفاق، دروغ بگوید.

حادثه رازول

البته قسمت دیگری هم از داستان وجود داشته که برمیگردد به شاهدان عینی ماجرا که ادعا کرده بودند که اجساد موجودات فضایی از این محل برده شده که در گزارشی که ارائه شده بود گفته می شد که اینها افراد واقعی نبودند و فقط یک سری عروسک بودند. چون آزمایش در حال تست بوده.

راجر لاونیوس، مورخ و بازنشسته بخش تاریخ فضا در موزه هوا و فضا ملی اسمیتسونین میگوید که این دو گزارش می تواند تمام ابهامات درباره حادثه رازول را از بین ببرد.

لاونیوس در ادامه می گوید: “این داستان تمام شده است. اما آیا می شود گفت که این گزارشات پاسخی برای همه سوالات است؟ من مطمئن نیستم، اما فکر نمیکنم که سوال قابل توجهی باقی بماند.”

دونالد اشمیت، محقق علم یوفو که تقریبا سه دهه را برای تحقیق در مورد حادثه رازول انجام داده است و یکی از بنیانگذاران موزه مرکز تحقیقاتی بین المللی یوفو در رازول است میگوید:”این توضیح، کمی منطقی است.” به گفته وی داستان بشقاب پرنده چنان آشکار بود که توجهش به این منطقه جلب شد ولی به دلیل وجود ارتش ایالات متحده نتوانسته بود که اطلاعات کافی را در آن زمان به دست بیاورد.

 

آیا بشقاب پرنده رازول از اتحاد جماهیر شوروی بود؟

حادثه رازول کار شوروی بود؟

یک نظریه دیگر که توسط کتاب “منطقه 51: یک تاریخ بدون سانسور از برترین رازهای ارتش آمریکا” ادعا میکند که این شی نه ابزار جاسوسی بوده و نه یک بشقاب پرنده. این کتاب ادعا میکند که این شی یک وسیله برای ترساندن ایالات متحده بوده که توسط استالین اجرا شده.

یک منبع نامشخص که به عنوان مهندس در منطقه 51 پیمانکار دفاعی EG&G بود، به نویسنده کتاب گفت که این برنامه توسط دکتر اردوگاه کار اجباری نازی، یعنی جوزف منگله اجرا شده. به گفته این منبع، چندین کودک و بزرگسال، توسط دولت اتحاد جماهیر شوروی تغییر شکل پیدا کرده و آنها را شبیه به موجودات فضایی کردند و سپس آنها را سوار هواپیما کردند و هواپیما را هم بر فراز نیومکزیکو به پرواز درآوردند.

طبق گفته این کتاب، قرار بود که این افراد بعد از سقوط هواپیما از هواپیما بیرون بیایند و مردم نیز با دیدن چهره آنها به وحشت بیفتند.

لاونیوس میگوید: “هیچ سندی مبنی بر اینکه اتحاد جماهیر شوروی دست به چنین کاری زده نیست. و اگر هم این کار را انجام داده، به بدترین شکل ممکن شکست خورده.”

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ندا گفت:

    من عالم و دانشمند نیستم. فقط حس میکنم همه بشقاب پرنده هایی که مردم گزارش میکنن، فضایی نیستن و ساخته آمریکا است و منطقه ۵۱ هم برای تجهیزات هسته ای و ارتشی سری آمریکاست. اکثر قریب به اتفاق ما مردم و خود دولت آمریکا و روسیه می‌دونیم که ما تنها سیاره ای که موجودات هوشمند داره نیستیم ولی آدم فضایی ها بیکار نیستن هر جایی خودشون رو به ما نشون بدن. حتی انسانهای کپی ساز که از رباط ها هم بی رحم تر هستن که در اصل میشه گفت همون هوش مصنوعی رو به نوعی دارن به نظرم داره ساخته میشه و اینها انسان هستن نه آدم فضایی. اگر هم از فضا باشن باز هم ساخته شده هستند. چون نمیخوان خودشون رو در معرض بیماریهای واگیردار قرار بدن و هزار مساله دیگه. این موضوع رازول رو نه میشه رد کرد و نه میشه باور کرد. من در یوتا زندگی میکنم و اینجا هم میگن بشقاب پرنده سقوط کرده بوده و یه جایش توی بیابون ها یه نور هایی مثل نور هوشمند و به قول بعضی روح آدم ها و یا حتی خود آدم فضایی ها و روح خلبان های مرده فضایی ها دیده میشه که پشت درختها قایم میشن و با مردم بازی میکنن. اینقدر مردم رفتن تماشا که دولت اونجا رو بست و برادر من خودش رفته بود و شب از گیجی خوابش نمیبرد و نمیتونست بگه چی دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.