آیا سرزمین آتلانتیس پیدا شده است؟ اسنادی از پیدا شدن آتلانتیس

احتمالا همه شما اسم آتلانتیس را شنیده اید و می دانید که سرزمین آتلانتیس یک سرزمین گمشده است که به گفته بعضی ها به زیر آب و اقیانوس فرو رفته و هرگز پیدا نشده. در این پست به بررسی همین موضوع می پردازیم. در ادامه با تن تاپ همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

افلاطون

اولین کسی که سرزمین آتلانتیس را به گوش جهانیان رساند کسی نبود جز پلاتون یا پلاتو که اکثریت او را با نام افلاطون می شناسند. او گفته بود که در اقیانوس آرام، یک سرزمینی وجود دارد که آتلانتیس نام دارد و حتی این اقیانوس (آرام) نام خودش را هم از همین قاره گرفته است.

افلاطون گفته بود که کسانی که در این قاره زندگی می کردند دارای علم بسیار بالایی بودند که تمدن بسیار قدرتمند مانند مصر باستان را داشتند که می توانستند جاذبه را در دستان خود داشته باشند و حتی قدرت ساختن شرایط جوی مصنوعی را هم داشتند. آنها مانند تمدن مایاها، دارای معبدهایی هرمی شکل هم بوده اند.

همچنین بخوانید: هر چیزی که باید درباره استون هنج بدانید! رازهای استون هنج 

نقاشی از قاره آتلانتیس

بعد از اینکه این قاره به زیر آبها رفت، عده ای به مصر رفتند و تمدن مصر را به وجود آوردند و عده ای هم به اروپا رفته و تمدن مایاها را به وجود آوردند و همین موضوع می تواند یکی از دلایل شباهت بناهای مصریان و مایاها باشد.

شباهت تمدن مایا و مصر باستان

افلاطون در نوشته هایش درباره آتلانتیس اینگونه گفته که اتلانتیس یک سلسله بسیار قدرتمندی بوده به حدی که مرزهایش به ایتالیا و مصر می رسید.

همه چی به خوبی و خوشی داشت پیش می رفت تا اینکه روزهای بد آتلانتیس هم فرا رسید. سیل و آتش فشان و زمین لرزه آتلانتیسی ها را بیچاره کرده بود که همین اتفاقات طبیعی باعث نابودی قاره آتلانتیس در سال 360 قبل از میلاد شد.

برای خواندن ضربه بزنید
مکانی ترسناک و ممنوعه به نام منطقه اسکین واکر!

از وقتی که این قاره به جهانیان معرفی شد، همه دانشمندان به دنبال پیدا کردن این سرزمین بودند تا برای خود اسم و رسمی دست و پا کنند. امروزه هم دانشمندان با وسایل فوق پیشرفته ای که در اختیار دارند، همین مسیر را پیش گرفتند و البته شاید جواب گرفته باشند؛

خبر پیدا شدن قاره آتلانتیس

مدتی پیش یکی از شبکه های تلویزیونی غیر ایرانی اعلام کرده بود که دانشمندان یک شهری را در زیر آب کشف کرده اند که 50 هزار سال پیش و در منطقه مثلث برمودا غرق شده است.

این مقاله توسط چندین متخصص علوم و فنون دریایی تهیه شد که توانسته بودند مجموعه بزرگی از اهرام های سنگی دفن شده (در زیر آب) در نزدیکی منطقه مثلث برمودا را کشف کنند.

همچنین بخوانید: آیا جهنم طبقه های مختلف دارد؟ معرفی طبقات جهنم + سند 

یکی از این دانشمندان “زالیسکی” نام دارد و گفته که عکسهایی که از این بناها در زیر آب گرفته شده، حدود 200 هزار سال پیش ساخته شده و حدود 50 هزار سال است که در زیر آب فرو رفته اند. وی در ادامه افزود که احتمال دارد این مکان کشف شده، همان آتلانتیسی باشد که گم شده است.

تونیس هراکلیون

این تئوری که این مکان همان قاره آتلانتیس است فقط یک حرف نیست؛ آنها حتی یک سری نشانه های از مهاجران آتلانتیس پیدا کرده اند که باعث شده این حدس و گمان ها کمی به واقعیت نزدیک تر شود. علاوه بر اینها، یک سری آثاری کشف شده که نشان می دهند این مکان در گذشته یک تمدن پیشرفته ای بوده.

این دانشمندان وقایع مثلث برمودا و کشف این بناها را به یکدیگر ارتباط داده اند. یکی از اجسام کشف شده، یک مجسمه ای است که شباهت بسیار زیادی به هواپیماهای امروزی دارد. بعضی ها گفته اند که این مجسمه فقط مجسمه یک پروانه است، ولی جالب اینجاست که مجسمه چیزی شبیه به کابین خلبان را هم در خود دارد. تازه این کشف وقتی جالب تر می شود که بفهمید جنس اتاق کابین خلبان از شیشه و خود هواپیما از طلا است.

زیر آب

این عکس فقط جنبه نمایشی دارد

برای رد کردن بعضی تئوری ها، دانشمندان تصمیم گرفتن تا آزمایشات کربن 14 را بر روی این مجسمه انجام دهند و وقتی این آزمایش انجام شد، آنها متوجه شدند که قدمت این مجسمه به هزاران سال قبل از کشف شیشه می رسد! یعنی دوران فلز کاری.

برای خواندن ضربه بزنید
رازهای منطقه اسرارآمیز مثلث برمودا

البته نظرات بسیار زیادی بر روی میزها وجود دارد که همه آنها توسط دانشمندان در حال بازبینی و بررسی است؛ برای مثال بعضی ها این مجسمه ها را مربوط به موجودات فضایی و یا تمدن قبل از انسانها می دانند.

در مورد موضوع بالا(تمدن قبل از انسانها) لازم دانستم یک توضیح مختصری دهم؛ مانند یوفوشناسان که بر وجود بشقاب پرنده و موجودات فضایی اصرار دارند، عده ای هم هستند که می گویند قبل از انسانها، تمدنی فوق پیشرفته وجود داشته؛ به حدی در مرکز تمدن خود یک هرمی ساخته بودند که نیرو محرکه تمام فعالیتهای آنها بوده است. این افراد اعتقاد دارند که این هرم هنوز وجود دارد و فقط در زیر آب فرو رفته و همین هرم باعث اتفاقات ناگوار در مثلث برمودا می شود.

جالب است بدانید که یک سرزمین دیگری با نام سرزمین آگارتا نیز وجود دارد که گفته میشود مردمان آن سرزمین یا از نوادگان آتلانتیس هستند و یا آتلانتیس از نوادگان آنها هستند.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما سرزمین آتلانتیس پیدا شده؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

مطالب مرتبط

6 دیدگاه‌

 1. JavadEmpire CR7 گفت:

  چقدر جالب….ی روزی ب کل سوالات بشر پاسخ داده میشه…

  ممنون از سایت همیشگیتون
  ???

 2. Shahin گفت:

  کامل و عالی توضیح داده شده دمت گرم

 3. عرفان گفت:

  ازیه طرف میگین اتلانتیس ها فوق پیشرفته بودن ک زیراب زندگی میکردن ازطرف دیگ میگین زیر اب رفته وگم شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.