آیا موجودات فضایی در ساخت اهرام مصر دست داشتند؟ + اسناد

همانطور که می دانید، مصر باستان یکی از عجیب ترین تمدن هایی است که دنیا تا به الان به خود دیده که هنوز هم با اینکه چند هزار سال از آن دوره می گذرد، باز هم دانشمندان و پژوهشگران زیادی را درگیر خود کرده تا رازهایی که در آن نهفته است را پیدا کنند.

طبق کشفیاتی که دانشمندان از زیرساختهای بناهای آن زمان به دست آوردند، آنها باید صاحب یک علم فوق العاده زیادی بوده باشند که بتوانند اینگونه بناهایی بسازند که پس از گذشت قرنها، همچنان سرپا ایستاده است.

مصر باستان

به راستی چگونه ممکن است که در آن زمان که تکنولوژی و دستگاه های امروزه وجود نداشته، چگونه ممکن است که چنین سازه های عظیم و قدرتمند و زیبا را ساخته باشند؟ حتی امروزه هم که علم پیشرفت کرده هم شاید نشود چنین آثار را به وجود آورد.

یکی از این آثار که دانشمندان در کشف رازهای آن موفق نشدند، اهرام مصر است که با اینکه یک جلوه ساده و مثلثی شکل دارد، ولی قطعا رازهای زیادی را در خود نهفته است.

بعضی دیگر آنقدر از کشف رازهای این مکان ناامید شده اند که این مکان را مکانی برای زندگی موجودات فضایی نامیدند و گفته اند که فقط موجودات بیگانه هستند که می توانند چنین تکنولوژی را در آن زمان در یک منطقه خشک بیاورند. بعضی این تئوری را انکار می کنند که البته عده ای از آنها همان افرادی هستند که کلا موجودات فضایی را انکار می کنند. عده ای هم به دنبال جوابی معقول تر برای این سوال می گردند.

مصر باستان

در ادامه ما قصد داریم تا چند تا از برترین تئوری ها و عجیبت ترین چیزهایی که در اهرام مصر وجود دارد را با هم بررسی کنیم تا ببینیم که آیا واقعا موجودات فضایی در این سازه دست داشته اند یا خیر! در ادامه با ما همراه باشید.

برای خواندن ضربه بزنید
10 دیکتاتوری که بیشترین قتل عام را انجام داده اند

 

1. شکل ظاهری اهرام مصر

اهرام مصر

اول از همه برویم سراغ شکل ظاهری اهرام مصر. در نگاه اول شاید بگویید که این فقط یک سازه مثلثی شکل است؛ ولی نه! ساختن همین سازه مثلثی نیاز به مهارت فوق العاده زیاده داشته که ساختن آن در آن زمان، قطعا دور از باور همگان است.

اهرام مصر از میلیون ها بلوک سنگی ساخته شده که هر یک از آنها دارای حداقل یک تن وزن است و طبق محاسباتی که دانشمندان داشته اند، هر ده کارگر فقط می توانستند که یک سنگ 400 کیلویی را به حرکت دربیاورند. در این مورد هم میگوییم که کارگران دارای زور و بازوی زیادی بودند و می توانستند راحت این سنگ ها را جا به جا کنند. ولی با این حال باز هم سوالات زیاد دیگری بی جواب می ماند.

کارگران در حال ساخت اهرام مصر

بگذارید برایتان مثال بزنم، این سنگها به گونه ای برش یافتند که انگار آنها از دستگاه های پیشرفته امروزی استفاده کرده اند. چگونه؟

نسبت محیطی که برای هرم بزرگ در نظر گرفته شده است به ارتفاع اولیه آن، دقیقا برابر با مقدار عدد پی است و همین موضوع، شبهات جدید دیگری را به روی میزها میاورد. فرض میگیریم که انسانهای فوق العاده هوشنمندی در آن زمان وجود داشتند که باعث به وجود آمدن این اتفاق شدند؛ با این وجود باز هم برای ساختن این عدد، نیازمند فناوری بسیار پیشرفته ای بوده.

 

2. وجود الکتریسیته

وجود الکتریسیته در مصر باستان

همانطور که می دانید هیروگلیف های زیادی (حروفهای تصویری) در مصر باستان وجود دارد. بین این هیروگلیف ها، تصاویری وجود دارد که بیشتر از بقیه باعث مشغول کردن ذهن دانشمندان شدند.

در این تصاویری شما می بینید که مردمانی وجود دارند، چیزی شبیه به لامپ را در دست های خود نگه داشته اند و این تصاویر، باعث به وجود آمدن این سوال می شود که آیا مصریان باستان به الکتریسیته دسترسی داشته اند؟ چون ممکن است که آن زمان، انها برق را به دست آورده باشند؟

برای خواندن ضربه بزنید
معرفی منطقه 51 : جایی که آدم فضاییها اونجا زندگی میکنند!

 

3. تصاویر عجیب و غریب

شواهد باستانی

آثار دیگری غیر از تصاویر شبیه به لامپ در مصر باستان وجود دارد که باعث تعجب همگان شده. برای مثال اشکال هندسی وجود دارند که دقیقا در حال نشان دادن هواپیما و هلیکوپتر هستند. (ما در این پست هم به این موضوع اشاره کردیم.) حالا سوال اینجاست که این افراد که در چندین هزار سال پیش زندگی می کردند، چطور از این وسایل نقلیه باخبر شدند و آنها را حکاکی کردند؟

 

4. پول های باستانی

پول باستانی

بعد از خواندن این موضوع شاید پیش خودتان بگویید که این موضوع نمی تواند دلیل قانع کننده ای بر حضور موجودات فضایی در مصر باشد؛ ولی با این وجود باز هم بهتر است که به آن بپردازیم.

در کشفیاتی که از تمدن مصر باستان به دست آمده، سکه هایی کشف شده که بر روی آن تصاویری از موجودات بیگانه وجود دارد. حتی بر روی یکی از این سکه ها، چیزی شبیه به بشقاب پرنده وجود دارد و اصلا شاید خود بشقاب پرنده باشد.

خیلی ها با این عقیده مخالف هستند و فقط می گویند که اینها یک سری تصاویر نمادین از مصر است و این حرفها فقط از طرف یوفوشناسان مطرح شده تا وجود موجودات فضایی را تایید کنند.

 

5. محل ساخت اهرام

اهرام مصر و صورت فلکی شکارچی

یکی از نکته های خیلی مهم که از اهرام مصر کشف شده این است که این سه اهرام دقیقا مطابق “صورت فلکی شکارچی” است و این در حالی است که اندازه این اهرام هم با این ستاره ها مطابقت دارد.

هرمی که بلندتر از بقیه است در پایین ستاره پرنورتر قرار دارد و ستاره های کم نورتر هم با اهرام کوچکتر هم اندازه است. جدا از این موضوع، اهرامها در مسیر قطب مغناطیسی شمالی هستند؛

چطور ممکن است این اتفاق بیفتد؟ آیا همه اینها تصادفی بوده است؟ یعنی هیچ علمی در پشت این قضایا نیست؟ قطعا ساختن چنین چیزی نیازمند علم هندسه و نجوم را دارد. حالا سوال جدیدی هم در اینجا به وجود می آید و آن این است که مصریان باستان چطور به این علم دسترسی داشتند؟

برای خواندن ضربه بزنید
اشیا ناشناس دریایی چه هستند؟

 

6. حضور موجودات فضایی در زمان آخناتون

مجسمه ای از آخناتون

اگر شما در زمینه مصر باستان تحقیق کرده باشید حتما با آخناتون آشنایی دارید. آخناتون کسی بود که مصر را از بت پرستی دور کرد و جامعه مصر را به سمت توحید پرستی سوق داد. بعضی از کارشناسان بر این باور هستند که این کار او، بدون کمک های ماورایی غیرممکن است. حالا منظور آنها از این کمک ماورایی چه می تواند باشد؟

اشعاری از زمان آخناتون کشف شده که در آن انگار آخناتون در حال صحبت کردن با موجودات فضایی است. بعضی ها نظریه عجیب ترین می دهند و آنها هم این است که خود آخناتون یک موجود غیر زمینی است. این تئوری به دلیل تصاویری است که از او در حکاکی ها به جا مانده که جمجمه او را به شکلی دراز مانند نشان می دهد.

 

7. کاغذی حاوی محتویات ارزشمند که نابود شد

پاپیروس تالی

چندین سال پیش یک کاغذی کشف شد که در داخل آن نقاشی های بسیاری از اشیاء پرنده وجود داشت. به این کاغذ “پاپیروس تالی” گفته میشد. این پاپیروس در سال 1933 و توسط آلبرتو تولی کشف شد.

وقتی که آلبرتو از دنیا رفت، تمام اموال وی به برادرش رسید ولی چیزی که این وسط زیاد به چشم می خورد، گم شدن پاپیروس تالی بود و به همین سادگی مهمترین مدرک موجود از بین رفت.

 

شما همچنین می توانید ویدئو این مقاله را در صفحه یوتیوب ما مشاهده کنید. برای تماشا اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. JavadEmpire CR7 گفت:

  سلام……بله این اهرام مصر 100 درصدی ب کمک موجودات فضایی ساخته شده…شواهد گویای همه چیزه…..یا شایدم مسافران زمان بودن این افراد….
  ولی ی روزی همه اینا رو میشه ?

  ممنون از سایت جذاب با موضوعات عالیتون
  ?????????

 2. طاها گفت:

  سلام ممنون از کانال تلگرام و سایت تون خیلی مطالب خوبی رو در اختیار مخاطبان قرار میدین و راز اهرام مصر که هنوز کشف نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.