مشاهده بشقاب پرنده در تهران 1976 (1355)

در سال 1976 یک حادثه ای رخ داد که نه تنها در ایران، بلکه در جهان هم کمتر مشاهده می شود. مشاهده بشقاب پرنده در آسمان تهران!  در آن زمان (1976) ایران یکی از برترین نیروهای هوایی منطقه و همچنین جهان را در اختیار داشت و برای همین آسمان تمام مناطق ایران را کامل پوشش می دادند. در ادامه با ما همراه باشید تا این پرونده را با هم بررسی کنیم. البته ما در مقاله با عنوان 10 مورد واقعی از دیدن بشقاب پرنده هم به این موضوع پرداختیم که می توانید آن را مطالعه کنید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

یوفو در تهران

این تصویر صرفا فقط جنبه نمایشی دارد

در ساعات اولیه شب بود که توسط بخش امنیت مهرآباد، گزارشاتی مبنی بر مشاهده اشیاء نورانی در فراز آسمان های مازندران دریافت شد. پس از اینکه نیرو هوایی این گزارش را از طرف فرودگاه مهرآباد دریافت کرد، برای بررسی دقیق این اشیاء فورا وارد عمل شد.

مدتی قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، چندین جنگنده دورپرواز شوروی بر آسمان های مشهد نفوذ کرده بودند که به دلیل امکانات فوق پیشرفته ای که ایران در آن زمان در اختیار داشت، نتوانستند مدت زمان زیادی را در خاک ایران بمانند و مجبور به عقب نشینی شدند.

ولی این اشیاء پرنده فرق می کردند. این اشیاء در رادار قابل مشاهده نبود و فقط توانستند آن را با چشم ببینند و فورا به نیرو هوایی گزارش دهند. ولی با این اوصاف، باز هم این اشیاء در حال حرکت به سمت تهران بودند و به راحتی در حال پشت سر گذاشتن تمامی شهرها بودند.

همچنین بخوانید: آیا موجودات فضایی در ایران باستان وجود داشتند؟ 

فورا دو جنگنده F-4 از طرف نیرو هوایی وارد عمل شدند و وقتی این جنگنده ها بر فراز آسمان رفتند، رادارهای این جنگنده توانستند این اشیاء نشان دهند. ولی این یوفو در آسمان های مازندران ناگهان ناپدید شد و در آسمان های تهران مشاهده شد و به مدت زمان 10 دقیقه بر فراز آسمان های تهران پرواز کرد.

خلبان جنگنده

این تصویر صرفا فقط جنبه نمایشی دارد

کسانی که این شی را دیده بودند اینگونه درباره آن گفتند:

“چیزی شبیه به ستاره، ولی با فاصله کمتر و بسیار نورانی تر که سرعتی بسیار زیاد داشت.”

نیروهوایی فورا “کاپیتان محمد عزیزخانی” را برای تعقیب و پیدا کردن این شی ناشناس احضار کرد. پس از مدتی این اشیاء از رادار جنگنده عزیزخانی محو شدند و برای همین، دو جنگنده دیگر با دو خلبان دیگر با نامهای “جعفری” و “دمیران” هم به عزیزخانی ملحق شدند تا این شی را ردیابی کنند.

کاپیتان جعفری در آمریکا آموزش دیده بود و یکی از بهترین خلبانان ایران در آن دوران به شمار می رفت. او با شکستن دیوار صوتی و با حداکثری سرعتی که می توانست داشته باشد، به سمت این یوفو پرواز کرد و آن هم به این دلیل بود که امکان قفل راداری از آن فاصله ی دور وجود نداشت و همچنین این یوفو در حال خارج شدن از دید آنها بود.

خلبان

این تصویر صرفا فقط جنبه نمایشی دارد

فاصله جنگنده F-4 و این یوفو، چیزی حدود 40 کیلومتر بود که ناگهان اتفاقی عجیب رخ داد. 4 شی دیگر از این یوفو جدا شدند که یکی از آنها به سمت جنگنده جعفری پرواز کرد. جعفری با فکر اینکه قرار است آن شی به او حمله کند، سعی کرد روی آن شی قفل راداری کند و یک موشک به سمت آن شلیک کند و این در حالی بود که دستور فقط تعقیب و گریز بود. و جالب اینجاست که قبل از این کار، تمامی تجهیزات جنگنده او از کار افتاده بود و جنگنده او عملا تبدیل به یک آهن پاره شده و چیزی تا سقوط آزاد نمانده بود.

کاپیتان جعفری هم سعی کرد تا با مانوری به سمت پایین، با سرعت از این شی فرار کند؛ البته تا مسیری (45 ثانیه) این یوفو هم به دنبال کاپیتان رفت، ولی در نهایت به یوفو اصلی بازگشت. یوفو دوم با جعفری 7 کیلومتر فاصله داشت. او بعدا در یک مصاحبه ای که در آمریکا داشت اعلام کرد که اگر این جسم به او نزدیک تر میشد، قصد اجکت کردن را داشت.

بشقاب پرنده در ایران

این تصویر صرفا فقط جنبه نمایشی دارد

وقتی یوفو دوم از جنگنده F-4 جعفری دور شد، دوباره کنترل به دست او افتاد و او بار دیگر به سمت یوفو اصلی رفت. ولی این دفعه اتفاقی عجیب تر از دفعه قبل افتاد. او درباره این اتفاق اینگونه می گوید:

“در تعقیب و گریز دوم، فاصله خودم را حفظ کردم تا مشکلی پیش نیاید؛ اما اتفاقی افتاد که باورکردنش سخت بود. وقتی داشتم این شی را تعقیب می کردم، فاصله من با او حدود 30 کیلومتر بود؛ اما در زمانی کمتر از یک ثانیه، فاصله او از 30 به 60 کیلومتر رسید.”

جعفری در نهایت مجبور به بازگشت به زمین شد. ولی گزارشاتی بعدا به دست آنها رسید و آن این بود که در همان لحظه، هواپیماهای مسافربری دیگری که در نزدیکی آن مناطق بودند هم دچار اختلالاتی شدند.

همچنین بخوانید: اشیا ناشناس دریایی چه هستند؟ 

این حادثه توسط نیرو هوایی آمریکا هم مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی چهار صفحه ای ارائه دادند. نیرو هوایی ایران هم در یک گزارشی 18 صفحه ای، به شرح کامل این حادثه پرداخت.

بشقاب پرنده در ایران

این شی آخرین بار در جنوب استان همدان مشاهده شده بود. ایران در گزارشی که به آمریکا ارائه داد چیزی درباره اینکه چرا این جنگنده از کار افتاد نداد، ولی این موضوع اشاره کرد که شاید این اتفاق به دلیل وجود یک میدان مغناطیسی قدرتمند بوده باشد.

شاید شما با خودتان بگویید که این فقط یک داستان است که یک عده برای سرگرم کردن مردم درست کردند و یا اصلا داستان چیز دیگری بوده که اینگونه بیان شده. ولی اسناد و دلایلی وجود دارد که این گزارش 18 صفحه ای ذکر شده تا سندی مبنی بر واقعیت داشتن این اتفاق باشد:

 • این شی در برخی نقاط مختلف تهران مشاهده و گزارش شده و کسانی که گزارش دادند که افراد تایید شده ای در فرودگاه مهرآباد هستند.
 • حافظه رادارهایی که این شی را شناسایی کردند، وجودش را می توانند تایید کنند.
 • اختلالات مغناطیسی که در گزارش که ایران ارائه داده ذکر شده، هم بر روی هر دو جنگنده و هم بر روی چندین هواپیمای مسافربری دیگر قابل رویت است.
 • کاپیتان تا 48 ساعت پس از این حادثه، دچار مشکلات بینایی و سرگیجه شده بود.

 

بشقاب پرنده در ایران

این تصویر صرفا فقط جنبه نمایشی دارد

کاپیتان جعفری بعدا در سال 2007 اینگونه گفت:

“من در همان لحظه اول به انسانی بودن این شی شک کرده بودم. چون با مانورهای قدرتمندی که می داد، هیچ انسانی قادر به تحمل به مانورها نبود. و اگر هم این شی به دست انسانها ساخته شده باشد، از راه دور کنترل می شد.”

ایران در ابتدا شوروی را مسئول این اتفاق می دانست و این در حالی بود که خود شوروی هم در آن زمانها، در حال دست و پنجه نرم کردن با بشقاب پرنده ها بود. البته شوروی هم این اتهامات را از رد کرد.

ایران اوایل سعی کردن تا این اتفاق را مخفی نگه دارد، اما بعد از حدود 5 ماه، این اطلاعات به بیرون درز کرد و حالا همه از این حادثه مطلع هستند.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. JavadEmpire CR7 گفت:

  این همه شواهد و اسناد درباره ی بیگانگان فضایی هست

  مطمئنا وجود دارند و 100 درصد تو کره زمین هم اومدن
  مخصوصا همین تئوری اهرام مصر ک به دست همین موجودات فضایی شکل گرفته

  دیر یا زود باید باهاشون روبه رو شیم

  با تشکر از عوامل خوب سایت 👍

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   وجودش که چیزی صد در صدی. ولی همیشه باید با اسناد و مدارک صحبت کرد. ممنون از کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *