بابی لیچ قهرمانی که با یک پوست پرتغال مُرد

همه ما خواهیم مرد و هیچ جوره نمیتوان جلوی مرگ را گرفت. با این حال شما باید تا حد توان زندگی کنید تا داستان های زیادی برای گفتن داشته باشید. بابی لیچ یک فرد شجاع و دلیر بود که پس از انجام کارهای عجیب و غریبی، از دنیا رفت.

البته ما در مقاله عجیب ترین مرگ های جهان هم از بابی لیچ به عنوان 5 نفر اول اسم بردیم که میتوانید آن مقاله را هم مشاهده کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

بابی لیچ

بابی لیچ یک فرد جسور بود و دومی کسی بود که توانست از آبشار نیاگارا عبور کند.

بابی لیچ در سال 1858 در کورنوال انگلیس متولد شد. او همیشه فردی پر انرژی بود ایده های عجیب و غریبی به ذهنش میزد. اما کسی انتظارش را نداشت که او دومین نفری باشد که در سال 1911 از آبشار نیاگارا با یک بشکه عبور میکند.

نفر اولی که از آبشار نیاگارا عبور کرد، درواقع یک معلم بود که نیاز به پول داشت و نیاز به یک سرمایه گذار داشت که در نهایت نتوانست پیدا کند. ولی بابی لیچ روحیه قوی تری نسبت به معلم داشت. او به سراسر جهان سفر کرد و درباره کاری که قرار بود انجام دهد به همه گفت و همه را دعوت به تماشا کرد.

بشکه ای که بابی درست کرده بود، یک سیلندر فلزی قوی بود، ولی این موضوع نمیتوانست جانش را بعد از پریدن از ارتفاع گارانتی کند. او بعد از سقوط، هر دو زانو و فکش شکست و همچنین تعدادی جراحات دیگری را هم متحمل شد که در مجموع او را 6 ماه در بیمارستان بستری کرد.

پس از بهبودی او به سیرکها و یک سری مراسمات میرفت و داستانش را برای مردم تعریف میکرد. اما برای فردی مثل بابی لیچ، چنین چیزی کافی نبود و دلش بیشتر از اینها را میخواست.

بابی لیچ

در سال 1920 بابی به آبشار نیاگارا بازگشت و یک استخر را اداره میکرد. او در سن 60 سالگی تصمیم به شنا در موج های خروشان نیاگارا گرفت. این موج های خروشان بابی را نمی ترساند، ولی این کار برای او خیلی سخت بود. او چند بار شکست خورد، ولی او کسی نبود که به همین راحتی تسلیم شود.

در سال 1926 بابی لیچ در حال گشت و گذار در نیوزیلند بود، ولی او نمیدانست که این آخرین سفر او خواهد بود. او در حال راه رفتن در نیوزیلند بود که پایش روی یک پوست پرتغال میرود و به زمین میفتد و پایش زخم میشود. این زخم خیلی سریع آلوده میشود و دکترها مجبور میشوند تا پای او را قطع کنند. ولی باز هم بابی نتوانست دوام بیاورد و دو ماه بعد از دنیا رفت.

این مرگ برای شخصی مثل بابی لیچ یک مرگ خنده دار بود. کسی فکرش را نمیکرد کسی که چنین کارهای خطرناکی را انجام داده و جان سالم به در برده، با یک پوست پرتغال بمیرد. اما خب وقتی مرگ به سراغ آدم می آید کسی نمیتواند جلویش را بگیرد.

 

 

پست های مرتبط:

افراد خوش شانسی که از مرگ فرار کردند

افرادی که سر مرگ را کلاه گذاشتند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.