پس از مرگ چه اتفاقی می افتد؟ زندگی پس از مرگ چگونه است؟

هزاران سال است که افراد مختلفی ادعا می کنند که مردند و پس از مرگ از مکانی بازدید کردند که نه کسی آنجا را دیده و نه کسی می تواند آنجا را تصور کند و اغلب داستان هایی که در این موضوع گفته می شود، معمولا داستان هایی عجیب و غریب و ماورایی هستند. اما به راستی زندگی پس از مرگ چگونه است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

tunnel

فردی اوباش یا مردی بی گناه بر اثر سکته قلبی و یا ضربه سر یا تیراندازی می میرد. یواش یواش احساس می کند که در حال دور شدن از زمین است و چیزی در حال بیرون آمدن از اوست. او با یک ورودی رو به رو می شود. غار؟ دروازه؟ تونل؟ او از طریق این ورودی ها به دنیای دیگری وارد می شود که به نظر او این دنیا از دنیایی که در آن زندگی می کرده واقعی تر است.

او حالا وارد دنیایی جدید شده! او موسیقی هایی می شنود که از هر موسیقی، گوشنوازتر است. او افرادی را می بیند که در طول زندگی اش با آنها برخورد داشته. او موجوداتی را در این مکان می بیند که فکر می کند فرشته هستند و یا شاید چیز دیگری!

دو بند بالا که خواندید، کلیتی از داستان افرادی است که به قول خودشان بهشت واقعی را دیده اند.

داستان هایی که درباره این موضوعات نوشته میشود همیشه جزو محبوب ترین ها بوده؛ چون راوی اعتقاد دارد که مرده و جهان دیگر را دیده و همین موضوع همیشه یکی از محبوب ترین سوالات ذهن خواننده است. طبق نظرسنجی موسسه گالوپ، حدود 8 میلیون آمریکایی ادعا کرده اند که زندگی پس از مرگ را دیده اند.

ریموند مودی و کتاب زندگی پس از زندگی

“ریموند مودی” نویسنده کتاب “زندگی پس از زندگی” در سال 1975 که یکی از اولین نفراتی بود که درباره این موضوع کتاب نوشته، در سال 2013 به CNN گفته که اعتقاد به زندگی پس از مرگ، از خصوصیات خود دین هم فراتر رفته است. او در ادامه گفت:
“بسیاری از مردم از رو به رو شدن با فردی نورانی صحبت میکنند که مسیحیان او را حضرت مسیح می دانند و یهودیان او را فرشته می خوانند.”

البته این را هم بگویم که ریموند مودی یکی از موسسان انجمن بین المللی مطالعات نزدیک به مرگ است. گروهی که سعی میکند تا درک جهانی را درباره زندگی پس از مرگ آماده کند.

همچنین بخوانید: تماس تلفنی مردگان با انسانها واقعیت دارد؟

اندرو نیوبرگ

“اندرو نیوبرگ” یک دانشمند مغز و اعصاب است که اکثر شهرت خودش را با تحقیق بر روی مغز و تفکرات افراد مذهبی به دست آورده است. او نظرات جالبی درباره دیدن نور و تونل در زمان مرگ دارد. او معتقد است که نور و تونلی که اکثریت آنها در هنگام مرگ می بینند، کاملا عادی و قابل توضیح است. او گفته:
“با کمرنگ شدن بینایی، ابتدا بینایی مناطق اطراف خود را از دست می دهید و همین باعث می شود تا مردم فکر کنند که در حال عبور و یا ورود به یک تونل هستند و اگر هم یک نور شدید دیدید، این می تواند به این دلیل باشد که قسمت مرکز بینایی شما برای آخرین بار خاموش می شود. “

دانشمندان هم از سال 1980 به این نتیجه رسیده اند که این توهمات تونل و نور و خارج شدن چیزی از بدن، یک نوع مکانیسم دفاعی است. وقتی سر شما ضربه بخورد، بدن برای جلوگیری از این آسیب، یک ماده شیمیایی محافظتی را آزاد می کند که این ماده باعث توهم در مغز شما می شود که نتیجه آن دیدن چیزی مانند نور و تونل و … است.

امیلی ویلیامز کِلی

“امیلی ویلیامز کِلی” هم یکی از روانشناسان معروف در این زمینه است که در دانشگاه ویرجینیا مشغول به کار است. او مطالعات بر روی زندگی پس از مرگ را عملا یک علم می داند و اکثریت تحقیقات خودش را هم در همین زمینه انجام داده است. او همچنین مدارک خودش را از دانشگاه هایی مثل دوک، ویرجینیا و دانشگاه ادینبرگ گرفته است و برای همین می توان به حرف های او استناد کرد.

او با افراد در حال مرگ صحبت می کند و سعی می کند تا از بین سخن های آنها، یک الگو مشابه به هم پیدا کند تا بتواند برای سوال های خود و دیگران به جوابی قانع کننده برسد. او در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که هوشیاری حتی پس از توقف عملکرد مغز هم وجود دارد. او در این باره می گوید:

“اگر تجربیاتی که بعد از مرگ میبینیم به مغز بستگی داشته باشد، زندگی پس از مرگ معنایی ندارد و این به این خاطر است که بعد از مردن، ذهن از کار می افتد.”

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. JavadEmpire CR7 گفت:

    امیدواریم همگی ب بهشت بروند
    ☁???

    مطالب سایت مثل همیشه عالی ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.