6 سلاح های عجیب در جنگ جهانی دوم + عکس و فیلم

هر موقع جهان نیازمند چیزی بود، آن نیاز با اختراع برطرف شد؛ در زمان جنگ جهانی دوم هم یکی از ضروری ترین نیازها همین سلاح ها بودند. چون هر کسی که سلاح قدرتمندتری داشت قطعا پیروز میدان بود. البته نمی شود گفت که فقط سلاح نیاز جنگ بود. چیزهایی مانند دارو، خودرو و … نیز در جنگها استفاده می شدند.

البته همه سلاح هایی که در طول جنگ جهانی دوم ساخته شدند خوب و قابل استفاده نبودند. البته نه تنها قابل استفاده نبودند، بلکه خیلی هم عجیب و غریب بودند. سلاح هایی مانند بمب خفاش، موش در حال انفجار و چندین سلاح عجیب دیگر…. بعضی از آنها هم در جنگ استفاده شد، ولی بعضی از آنها از مرحله آزمایش بالاتر نرفت.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. The Panjandrum

The Panjandrum

در سال 1943 از اداره توسعه سلاح های متفرقه انگلیس (DMWD) درخواست شد تا یک سلاحی اختراع کند که قادر باشد به دیوار بتنی آتلانتیک که توسط نازیها ساخته شده بود نفوذ کند.

در نهایت شرکت DMWD توانست سلاح Panjandrum را اختراع کند. همانطور که مشاهده می کنید، این سلاح شامل دو چرخ که متصل به یک محور بود و در هر چرخ هم چندین موشک برای سرعت بخشیدن به این سلاح وجود داشت.

این سلاح پر از مواد منفجره بود و قرار بود که فقط یک شکافی به اندازه عبور تانک ها ایجاد کند که در نهایت موفق هم نشدند و این پروژه تماما شکست خورده اعلام شد و این سلاح هم از رده خارج شد.

 

2. The Goliath Tracked Mine

 

در سال 1940 ورماخت یک نمونه از یک خودروی عجیب و غریب کنترلی را در رودخانه سن کشف کرد. این خودرو کشف شده یک نمونه اولیه آزمایشی بود که توسط یک طراح وسایل نقلیه به نام “آدولف کیگرسه” طراحی شده بود. این کشف باعث شد تا آلمانی ها به این فکر فرو روند که یک ضد تانک کنترل از راه دور بسازند.

برای خواندن ضربه بزنید
وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان

در نهایت این کشف باعث اختراع Goliath Tracked Mine شد که حدود 1 فوت قد و 4 فوت طول داشت که می توانست 60 کیلوگرم مواد منفجره را با خود حمل کند.

این سلاح امکان کنترل از راه دور را داشت و برای همین او را به زیر خودروها و تانک ها میفرستادند و مواد منفجره اش را منفجر می کردند. اما Goliath علاوه بر خوبی هایی که داشت چندین مشکل را هم در بر داشت. اول از همه اینکه نیازمند یک کابل به طول 2132 فوت نیاز بود. طولی هم نگذشت که سربازان دشمن فهمیدند که با قطع این کابل، ارتباط بین Goliath و کسی آن را کنترل می کند از بین می رود.

مشکل بعدی هم آهسته بودن سرعت این دستگاه بود که 6 مایل در ساعت بود و همچنین به راحتی در زمین های ناهموار گیر می کرد.

با همه مشکل هایی که این خودرو سلاح کنترل از راه دور داشت، حزب نازی حدود 7600 تعداد از این سلاح را تولید کرد. البته این سلاح چندان موفق نبود، ولی زمینه ساز ساخت سلاح های نسل بعدی کنترل از راه دور شد.

همچنین بخوانید: تصاویر عجیب جنگ جهانی اول و دوم 

 

3. Fu-Go Balloon Bombs

Fu-Go Balloon Bombs

در سال 1944 ژاپن یک طرحی زیرکانه و البته شرورانه را ارائه داد که آن هم پرتاب بمب با بالون به سمت کشور ایالات متحده بود. ایده انها این بود که آنها به کمک یک جت، این بالون ها را که حاوی مواد منفجره بودند را بر فراز اقیانوس های آرام رها کنند تا آرام آرام و بدون هیچ سر و صدایی و به کمک باد به سمت ایالت متحده رفته و با منفجر شدن، باعث ترس و وحشت اهالی این منطقه شوند.

آنها اولین بالون را در 3 نوامبر 1944 پرتاب کردند و تخمین زده شده که تا سال 1945 حدود 6 هزار بالن ساخته و به سمت آمریکای شمالی رهاش رها شده باشند.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از قویترین ارتش های جهان

پس از جنگ، طبق سوابقی که در ژاپن کشف شد، نشان داد که ژاپن حدود 9 هزار بالن Fu-Go را ساخته. البته این مورد هم باید ذکر شود که با وجود پرتاب هایی زیادی که ژاپن انجام داد، فقط یک بالن باعث گرفتن جان یک مادر و 5 کودک شد و بقیه بالن ها هیچ تلفات جانی به جا نگذاشتند.

شاید بگویید که این سلاح هیچ فایده ای نداشت، ولی باید بدانید که این سلاح، جزو اولین نسل سلاح پرتاب بین قاره ای بود.

 

4. Bat Bombs

بمب خفاشی

مدتی پس از حمله به پرل هاربر، یک دکتر از پنسیلوانیا با یک طرحی عجیب با کاخ سفید تماس گرفت تا ایده اش را با سران ارتش آمریکا مطرح کند.

این طرح شامل انداختن یک محفظه با هزار اتاقک بود که در هر اتاقک یک خفاش وجود داشت که هر کدام از این خفاش ها هم به یک دستگاه آتش زا که زمانبندی شده بودند متصل بود.

یک بمب افکن در نزدیکی صبح این محفظه را بر بالای سر ژاپن رها می کند و هزار خفاش از داخل آن به بیرون پرواز می کنند و به اتاق ها و زیر شیروانی های خانه های ژاپنی ها هجوم می برند. وسایل آتش زا هم همانطور که زمابندی کرده بودند، به موقع روشن شد و ژاپن را به آتش کشیدند.

این طرح تا حدی موفق آمیز بود، ولی مشکلاتی هم در پی داشت. مثلا قبل از رها کردن محفظه، چندین خفاش فرار کردند و ماشین یکی از ژنرالها را منفجر کردند. در نهایت این طرح در سال 1943 برای همیشه مختومه شد. یکی از دلایل مختومه شدن این پروژه (با اینکه قابل بهبود بود) این بود که آنها قصد داشتند تا تمام تمرکزشان را بر روی بمب اتمی بگذارند.

همچنین بخوانید: 7 تا از اختراعات دوران جنگ + عکس 

 

5. Pigeon-Guided Rockets

 

در جنگ جهانی دوم، پستانداران تنها گونه ای نبودند که در جنگ دخیل بودند. یکی از دغدغه های سران ارتش، هدف گیری دقیق موشک ها و بمب ها بود که افراد زیادی را به فکر فرو برده بود. در نهایت یک روانشناس و مخترع ، ایده حمل بمب توسط کبوترها را ارائه داد. وی قبلا هم در یک پروژه از کبوترها برای کشیدن یک اهرم استفاده کرده بود و به این فکر افتاد که چرا از آنها برای هدایت بمبها استفاده نکنیم؟

برای خواندن ضربه بزنید
جنگ با آمریکا چگونه است؟

این تا حدودی پیش رفت؛ ولی در سال 1944 این پروژه مختومه اعلام شد. آمریکا از کبوتر در یکی از عجیب ترین پروژه های سازمان سیا هم استفاده کرد که می توانید آن را مطالعه کنید.

 

6. Exploding Rats

Exploding Rats

شرکت SOE وسایل مختلف زیادی را برای مخفی کردن و منفجر کردن چیزهای مختلف در جنگ جهانی دوم را اختراع کرد؛ اما موش در حال انفجار را می توان عجیب ترین آنها نام برد.

ایده یک ایده ساده بود. 100 موش مرده را می گرفتند و داخل شکمشان را با مواد منفجره پر می کردند و در نهایت شکم را بخیه می زدند و آنها را در نزدیکی دیگهای بخار رها می کردند

البته این پروژه هم طبق چیزی که انتظار می رفت شکست خورده اعلام شد.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. Sahel گفت:

    به چه چیزایی فک میکردن?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.