فریتس هارمان یا خون آشام هانوفر: قاتل 17 پسر جوان! + عکس واقعی

فریدریش هاینریش کارل هارمان (Friedrich Heinrich Karl Haarmann) که با لقب هایی مانند “خون آشام هانوفر” و “قصاب هانوفر” هم شناخته می شود که یکی از قاتلان معروف آلمانی و همچنین جهان می باشد که به قتل 12 مرد جوان متهم شده است؛ همانطور که در بقیه پرونده های جنایی مشاهده کردیم، همیشه این قاتلان سریالی فقط به بخشی از قتل های خود اعتراف کردند. در ادامه با ما همراه باشید تا با زندگی فریتس هارمان آشنا شویم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

زندگی اولیه هارمان

خون آشام هانوفر

فریتس در 25 اکتبر 1879 و در زمان امپراتوری آلمان و در خانواده ای فقیر به دنیا آمد. او ششمین فرزند اولی و یوهانا بود. او از بچگی به دلیل مریضی مادرش، به جای بازی کردن با بقیه پسرها، با عروسک های خواهرانش بازی می کرد و همین موضوع باعث شده بود تا او به جای یک شخصیت مردگونه، شخصیت زنانه ای به خود بگیرد.

او همچنین کمی تمایلات سادیستی داشت و از همان بچگی کارهای وحشتناکی می کرد. برای مثال خواهرانش را با طناب می بست و در نیمه شب با سر و صداهای عجیب و غریب باعث ایجاد شایعاتی مبنی وجود موجودات عجیب و غریب می شد.

فریتس با عملکرد فوق العاده ای که در مدرسه داشت، به یک آکادمی نظامی ارسال شد؛ ولی به دلیل مشکلات پزشکی که در او پدیدار شد نتوانست در این آکادمی بماند و پس از مدتی مرخص شد. او وقتی از این آکادمی به هانوفر بازگشت، به کار در یک کارخانه سیگار مشغول شد.

در سال 1898 او به جرم آزار و اذیت چند کودک متهم شد و وقتی که به دادگاه رفت، به دلیل داشتن مشکلات روانی او را به تیمارستان فرستادند. بعد از 6 ماه او از تیمارستان فرار کرد و به سوئیس پناهنده شد ولی مدتی بعد و در سن 20 سالگی دوباره به آلمان برگشت و با زنی به نام “اِرنا لووِرت” ازدواج کرد و در حالی که همسرش باردار بود، او را رها کرده و به ارتش پیوست.

فریتز هارمان و دوستانش

همه چی داشت برای هارمان خوب پیش می رفت که در سال 1901 و در یک تمرین نظامی او دچار آسیب شد و در حین درمان، تشخیص داده شد که مشکل روانی دارد و به همین دلیل دوباره او را مرخص کردند و به نزد خانواده اش فرستادند.

هارمان فریتس تلاش کرد تا تجارت خودش را راه اندازی کند تا بتواند زندگی اش را بگذارند؛ اما باز هم موفق نشد و تجارت او ورشکست شده و به خانه اولش بازگشت. او بعد از مدتی شروع به دزدی های کوچک از مغازه ها کرد و به همین دلیل باعث شد تا یک سوم از دو دهه بعد زندگی اش را در زندان سپری کند.

به دلیل اینکه بارها توسط پلیس دستگیر شده بود، دیگر پلیس های محلی او را می شناختند و در سال 1918 او دیگر به یکی از مخبرهای پلیس هانوفر تبدیل شده بود.

همچنین بخوانید: محمد بیجه: قاتل سریالی با قتل بیش از 20 کودک ایرانی 

 

قتل، دستگیری و اعدام فریتس

استخوان قربانیان فریتز

فریتس بالاخره در 25 سپتامبر 1918 دست به قتل زد و یک پسر جوان 17 ساله را کشت. طبق گزارشاتی که توسط شاهدان عینی ارائه شد، مقامات به خانه هارمان حمله ور شدند و وقتی وارد خانه شدند، او و یک پسر جوان را در رختخواب دیدند و در همانجا او را به دلیل ت*ج*ا*و*ز ج*ن*س*ی بازداشت کردند.

ولی پلیس هرگز خانه او را بازرسی نکرد و همه اتهامات (قتل، دزدی، آزار و اذیت) را از پرونده او پاک کرد.

هانس گرانس

مدتی از این قضیه گذشت و او عاشق مردی به نام “هانس گرانس” شد و مدتی هم با یکدیگر زندگی کردند. اما پس از مدتی فریتس دوباره شروع به قتل نوجوانان کرد؛ ولی این دفعه با هویت جعلی پلیس! در مدت 9 ماه بعد، 12 مرد به همین روش توسط خون آشام هانوفر کشته شدند. او پس از کشتن این افراد، استخوان های آنها را در رودخانه ای می ریخت و اشیاء گران قیمتشان را می فروخت تا خرج زندگی اش را در بیاورد.

هیچ کسی تا مدتها متوجه این قتل ها نشده بود تا اینکه در ماه می 1924 بیش از 500 استخوانی که متعلق به قربانیان فریتس بود را در همان رودخانه پیدا کردند و از همانجا بود که ترس و وحشت هانوفر را فرا گرفت. لقب قصاب هانوفر و یا خون آشام هانوفر هم از همانجا پدیدار شد.

آخرین قربانی هارمان پسری 17 ساله به نام “اِریش” بود. در همین زمان، پلیس محلی تحقیقات گسترده ای را برای پیدا کردن خون آشام هانوفر شروع کرده بود. این مرگ ها کمی شبیه به مرگی بود که در 25 سپتامبر 1918 رخ داده بود. برای همین پلیس به فریتس هارمان مشکوک شد و در خفا او را تحت نظر داشت.

سر بریده شده فریتز هارمان

در نهایت پلیس توانست در 22 ژئن فریتس را که در حال اغوا کردن یک جوان به نام “کارل فروم” بود دستگیر کند. فروم قبلا هم چندین روز در آپارتمان فریتس بود و توسط وی شکنجه ج*ن*س*ی شده بود. هارمان هم بعدا اعتراف کرد که قصد داشت در نهایت کارل فروم را بکشد

او در نهایت به دلیل همه این قتلهایی که انجام داده بود، به اعدام با گیوتین محکوم شد و در تاریخ 15 آپریل 1925 این اعدام انجام شد. سر بریده شده او برای مدتها در دست دانشمندان بود تا بر روی مغز او آزمایشاتی انجام شود. تا سال 2014 این سر بریده شده را سوزاندند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. سینا گفت:

    خیلی وقت بود میخواستم درباره این قاتل بدونم. اولین سایت بودی که پیداش کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.