تد کازینسکی معروف به یونی بامبر نابغه ای که تصمیم گرفت قاتل شود

تد کازینسکی با اسم کامل “تئودور جان کازینسکی” که به یونی بامبر هم معروف بود در تاریخ 22 مه سال 1942 در ایالت ایلینوی ایالات متحده به دنیا آمد. او یک جنایتکار آمریکایی است که حرفه اش بمب گذاری بود که در این بمب گذاریها 3 نفر را کشته و 23 نفر را زخمی کرده است.جدا از این موضوع او یک فرد باهوش بود و به همین خاطر میتوان او را در لیست باهوش ترین مجرمان جهان هم قرار داد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی زندگی این جنایتکار بپردازیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

تد کازینسکی

کازینسکی یک بچه زرنگ بود واز همان سنین کودکی علاقه به ریاضیات را نشان داده بود. وقتی 16 ساله شد در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد و مقطع کارشناسی خودش را در سال 1962 تمام کرد. سپس وارد دانشگاه میشیگان شد و دکترا خودش را در سال 1967 و در همین دانشگاه کسب کرد. بعد توانست در دانشگاه بروکلین به عنوان استاد مشغول به کار شود و به تدریس بپردازد.

یونی بامبر به هیچ وجه یک فرد اجتماعی نبوده. او در دانشگاه بروکلین شروع کرد به تحقیر تکنولوژی و دنیای مدرن و همیشه بیزاری خودش از زندگی مدرن را اعلام میکرد.

در سال 1969 او بروکلین را ترک کرد و چند سالی را بدون مقصد در حال گشت و گذار بود. در سال 1971 تد و برادرش دیوید، یک قطعه زمین در نزدیکی لینکلن (مونتانا) خریداری کردند و تد هم بیشتر عمرش بعد از 24 سالگی را در آنجا سپری کرد.

تد کازینسکی در یک کابین 3 یا 4 متری زندگی میکرد که از آب و برق و گرما برخوردار نبود. او بیشتر وقتش را صرف مطالعه در کتابخانه آن محل میکرد.

تد کازینسکی

تد در سال 1978 برای کار در کارخانه برادرش به شیکاگو نقل مکان کرد و در همین زمان بود که اولین بسته بمب تحویل داده شد. گفته میشود که این بمب به خانه یکی از استادهای دانشگاه ایلینوی فرستاده شد که بعد منفجر شدن باعث زخمی شدن یک افسر پلیس شد.

کازینسکی بعد از این اتفاق به کابین خود برگشت ولی به بمبگذاری های خودش ادامه داد. در مرحله اول او در دانشگاه بمبگذاری کرد. بعد از آن به سراغ خط هوایی آمریکا رفت و در سال 1979 آنجا را هم بمبگذاری کرد و سال بعدش را هم خانه رئیس همان خط هوایی را مورد هدف قرار داد.

بمب ها با دقت زیادی ساخته شده بودند و بسیار ماهرانه هم استفاده شده بودند به حدی که تا مدتها، ماموران فدرال تنها مدرکی که داشتند یک شاهد بود که گفته بود بمبگذار یک مرد با یک عینک دودی است.

در نهایت در سال 1995 بازپرسان با یک چیز غیرمنتظره رو به رو شدند و آن هم مردی بود با روزنامه نیویورک تایمز تماس گرفته بود و خودش را در Unabomber (لقبی که به تد کازینسکی داده بودند) معرفی کرد. او گفته بود که اگر مقاله 35000 کلمه ای او در این روزنامه یا مجله چاپ شود، دست از بمبگذاری برمی دارد.

تد کازینسکی جوانی تا پیری

در نهایت مقاله او در هشت صفحه و در تاریخ 19 سپتامبر 1995 به چاپ رسید اما این شاید بزرگترین اشتباه تد کازینسکی بود. بعد از اینکه این مقاله به چاپ رسید، دیوید (برادر تد) متوجه شد که این حرف های برادرش است؛ پس فورا با پلیس تمام گرفت و چیزی را که فهمید بود را به آنها هم گفت.

بعد از این تماس در تاریخ 3 آپریل 1996، ماموران به سمت کابین تد حمله ور شدند و در آنجا هر سندی که نیاز بود تا او را دستگیر کنند را به دست آوردند. اسنادی مانند قطعات بمب، هدف های بعدی و پیش نویس های مقاله ای که چاپ شد.

در نهایت او در تاریخ 22 ژانویه 1998 دستگیر شد و در دادگاه حاضر شد و به حبس ابد محکوم شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *