الیزابت باتوری قاتل بیش از 600 دختر جوان!

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. احتمالا با یکی از خشن ترین زنان تاریخ آشنا هستید. زنی به نام الیزابت باتوری. زنی اهل کشور کشور مجارستان که گفته می شود بیش از صدها دختر را کشته و با خون آنها حمام کرده. در ادامه با ما همراه باشید تا زندگی این زن خونخوار را با هم بررسی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

الیزابت باتوری

الیزابت باتوری (Elizabeth Báthory) که بود؟

کنتس الیزابت یک زن نجیب و ثروتمند مجارستانی است که گفته می شود اقوامی همچون یک عمو (پادشاه لهستان) و یک برادرزاده (شاهزاده ترانسیلوانیا) داشت. در سال 1610 او دست به اقدامات وحشیانه ای زد که این اعمال باعث شد تا او را در خانه خود حبس کنند تا زمانی که مرگش فرا برسد.

گفته می شد که باتوری در طول زندگی خود توانسته جان بیش از 600 انسان را بگیرد و همین موضوع باعث شد تا به او لقب “کنتس خون” را هم بدهند.

 

الیزابت باتوری کیست

زندگی اولیه و ازدواج

الیزابت باتوری در “ناحیه نییرباتور” مجارستان و در تاریخ 7 آگوست 1560 به دنیا آمد. او وقتی که به سن 11 سالگی رسید، یک دختری زیبا و تحصیل کرده بود که در همان سن و سال با مردی به نام “کنت فرانس ناداسدی” نامزد کرد. برخی از روایتها گواه از این دارد که الیزابت قبل از ازدواج با ناداسدی، یک بچه نامشروع از پدری دیگر را باردار بود.

باتوری وقتی به سن 15 سالگی رسید (8 می 1575) با ناداسدی ازدواج کرد. اولین فرزند آنها 10 سال پس از ازدواجشان (سال 1585) به دنیا آمد. در کل الیزابت صاحب 5 فرزند شد که دو فرزند آنها در سنین نوزادی جانشان را از دست دادند. از سه فرزند باقیمانده، 2 دختر و 1 پسر زنده ماندند.

ناداسدی یک سرباز بود و اکثر وقتش را صرف جنگ می کرد و برای همین کمتر پیش می آمد تا با خانواده اش وقت بگذراند. پس از مرگ ناداسدی در ژانویه 1604، باتوری توانست کنترل کامل تمام اموال خود و شوهرش را به دست بگیرد.

همچنین بخوانید: پدرو فیلو قاتل 70 مجرم که 47 نفر آنها زندانی بودند 

 

کنتس خونین

جرم و جنایت های الیزابت

باتوری به جرم های زیاد و وحشتناکی متهم شده که همه آنها هم مربوط می شود به زمانی که بیوه شد (سال 1604). اکثر مقتولهایش هم معمولا زنان و یا دختران جوان بودند.

او روشهای مختلف قتل و شکنجه را بر روی این دختران و زنان امتحان میکرد. مثلا بر روی بدن آنها عسل می*م*ا*ل*ی*د و سپس آنها را به جایی با طناب می بست تا تبدیل به غذای حشرات شوند. و یا در روزهای سرد سال، آنها را ب*ر*ه*ن*ه به داخل آب خنک و یخ می فرستاد. باتوری بعضی وقتها دختران را با فرو کردن سوزن در انگشتان، بریدن لب و بینی و شلاق زدن با گیاهان خ*ا*ر*د*ا*ر شکنجه می کرد.

معمولا همه باتوری را با حمام خون می شناسند. حمامی که با خون دخترهای ب*ا*ک*ر*ه انجام داد تا بتواند جوانی از دست رفته خودش را پس بگیرد که این موضوع از نظر دانشمندان، مورد تایید نیست. اولین اشاراتی که به این عمل شد برمی گردد به 100 سال پس از مرگ الیزابت باتوری و برای همین گفته میشود که این داستان صحت ندارد.

 

قصر الیزابت باتوری

دستگیر شدن

در تاریخ 29 دسامبر سال 1610 “کنت ژورگیو تورزو” که در مورد قتل و ناپدید شدن دختران جوان تحقیق می کرد، به قصر الیزابت رسید و در لحظه مجازات کردن یکی از دختران، او را غافلگیر کرد و در همان لحظه دستور زندانی کردن او در کاخ خودش را داد.

چهار خدمتکار باتوری (سه زن و یک مرد) هم دستگیر شدند و شکنجه شدند تا به جرمهایی که انجام دادند اعتراف کنند. آنها همدستی در قتلهای باتوری را انکار کردند ولی اعتراف کردند که چندین جنازه را به دستور بانویشان دفن کردند. سه تا از این خدمتکاران (یک مرد و دو زن) فورا اعدام شدند؛ ولی از عاقبت خدمتکار چهارم کسی در جریان نیست.

بعد از این بگیر و ببندها، تورزو باز هم به تحقیقات خود ادامه داد و از بیش از 200 شاهد، بازجویی کرد که به این نتیجه رسید که الیزابت بیش از 650 نفر را به قتل رساند.

از آنجایی که باتوری عضوی از یک خانواده بسیار قدرتمند بود، او را اعدام نکردند؛ ولی او را در قصر خودش زندانی کردند که گفته می شود تا زمان مرگش (1614) در همین قصر زندانی بود.

باتوری در نهایت در سن 54 سالگی (21 آگوست 1614) و در قصر خودش جانش را از دست داد و از آنجایی که محاکمه نشده بود، تمام اموالش بعد از مرگش بین خانواده اش تقسیم شد. او ابتدا در سردابه املاک خود به خاک سپرده شد؛ ولی طبق گفته ها، بدن او بعدها به جایی دیگر منتقل شد.

همچنین بخوانید: وستلی آلن دود خطرناک ترین قاتل کودکان 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *