10 تا از محبوب ترین مکان برای خودکشی

خودکشی را میتوان به عنوان آخرین راه برای رهایی از ناامیدی دانست ولی نباید کسی دست به چنین کاری بزند. اگر او با این کار به آرامش میرسد، پس خانواده اش چی؟ البته بعضی از این افراد هم به خاطرمریضی و دردهایی که دارن تحمل میکنند، زندگی برایشان سخت است و دست به چنین کارهایی میزنند که البته این نوع خودکشی با اجازه خود دکتر و رضایت خانواده صورت میگیرد. افرادی مانند آریلیا بروورز و شاید خیلی افراد دیگر.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، سالانه بیش از یک میلیون خودکشی وجود دارد و این یعنی اینکه هر 40 ثانیه، یک نفر تصمیم به خودکشی میگیرد. خیلی از این خودکشی ها با دارو و قرص و اوردوز کردن شکل میگیرد؛ ولی اکثرا در زیباترین مناطق دنیا اتفاق میفتد.

معمولا مناطق صخره و یا پل ها هستند که اکثر انتخاب درستی هم برای این کار به شمار میروند ولی شاید هم راهی دردناک برای خودکشی باشد. اگر فرد با پریدن از این ارتفاع ها نمیرد، دچار آسیب های شدیدی میشود و باید تا چندین ماه این دردها را تحمل کند. دردهایی مانند پارگی عضلات و یا شکستگی استخوانها و….

در این پست ما تصمیم گرفتیم تا چند تا محبوب ترین مکان برای خودکشی را برای شما معرفی کنیم. هر ساله این مکانها، جان خیلی از مردم را میگیرد و یا شاید درد زیادی به مردم تحمیل میکند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

1. پل سن دیگو کورونادو – کالیفرنیا (آمریکا)

پل سن دیگو کورونادو

بلندی و قوس های این پل، آن را تبدیل به یکی از زیباترین پل های جهان کرده، مخصوصا در شب. این پل حدود 60 متر ارتفاع دارد که جدا از زیباییهایش، یک مکان محبوب برای خودکشی کردن است.

از سال 1972 تا 2000 حدود 200 نفر با پریدن از این پل، خود را به کشتن دادند. تنها سالی که این پل هیچ جانی را نگرفت، در سال 1984 بود که علائمی بر روی پل گذاشته شد که آنها را به تلفن “جلوگیری از خودکشی” هدایت میکرد تا آنها را از این کار بازدارند.

روانشناسان میگویند که افرادی که میخواهند خودکشی کنند برای آنها طریقه خودکشی هم مهم است و بعضی به دنبال یه مرگ هیجان انگیز هستند. بدین صورت هر چه این مکان ها هیجان انگیزتر باشند، برای آن فرد ممکن است جذابتر باشد.

البته روانشناسان دلیل دیگری هم برای انتخاب پل ها به عنوان مکان خودکشی در نظر دارند و آن هم آب است. آنها میگویند که پریدن به داخل آب، برای آنها حکم بازگشت به شکم مادر را دارد.

 

2. پل هامبِر – شهرک هِسِل (انگلستان)

پل هامبِر

خانواده هایی که در حومه این پل زندگی میکنند، دیگر برایشان عادی شده که خبر خودکشی یک فرد را از روی این پل را شنیده باشند. معمولا هر ساله 7 خودکشی از روی این پل صورت میگیرد.

از سال 1981 که این پل افتتاح شد تا سال 2007 تقریبا 200 نفر با پرش از ارتفاع 30 متری به کام مرگ رفتند و خود را در آبهای زیر این پل غرق کردند.

یک واقعه عجیب در این پل در سال 2005 اتفاق افتاد. زمانی که یک زن و شوهر با یکدیگر در حال مشاجره بودند، زن خود را به پایین پرت کرد در حالیکه دخترش را بغل کرده بود. البته این دو نفر به طرز معجزه آسایی زنده ماندند. دختر بعد از 5 روز از بیمارستان مرخص شد؛ ولی مادر به دلیل شکستگی استخوان، حدود 2 ماه در بیمارستان بستری بود. آنها دو تا از 5 نفری بودند که توانستند از این پل جان سالم به در ببرند.

 

3. پل درخشش خورشید – فلوریدا (آمریکا)

پل درخشش خورشید

این پل در سال 1987 افتتاح شد و از همان سال تا به سال 2009 حدود 207 نفر، با پریدن از روی این پل (53 متر)، سعی کردن که خودکشی کنند. البته گفته میشود که از این تعداد، 34 نفر جان سالم به در بردند.

در سال 1999 دولت شش تلفن که با انرژی خورشیدی کار میکردند را در سراسر این پل نصب کرد تا افرادی که قصد خودکشی دارند را منصرف کنند. همچنین یک گشت 24 ساعته هم بر روی این پل برقرار کردند. ولی با این حال، باز هم نتوانستند تعداد خودکشی ها را کنترل کنند. از سال 1999 تا 2009 این پل تقریبا هر ساله میزبان مرگ 9 نفر بود.

 

3. پل دروازه غربی – ملبورن (استرالیا)

پل دروازه غربی

این پل از همان زمانی که در حال ساخت و ساز بود جان خیلی ها را گرفت. در سال 1970 زمانی که کارگران در حال استراحت و ناهار خوردن بودند، ناگهان پل ریزش کرد و جان 35 کارگر را گرفت.

بر اساس گزارشاتی که از طرف پلیس به دست رسیده، هر سه هفته، یک نفر از روی این پل 58 متری خودکشی میکند. طبق تحقیقاتی که بیمارستان رویال ملبورن بر روی این افراد انجام داده، متوجه شدند که حدود 70 درصد از افرادی که خودکشی کرده اند، مشکل روانی داشتند و 74 درصد آنها هم مرد بودند.

در سال 2008 یک مادر و بچه هشت ماهه اش از روی این پل پریدند و جان خود را از دست دادند. بعد از این واقعه، یک حصار ضد خودکشی در اطراف این پل گذاشته شد. از آن زمان به بعد، حدود 85 درصد خودکشی از روی این پل کاهش پیدا کرد.

اگر مدتها قبل این حصار را گذاشته بودند و یا علائم خودکشی بر روی این افراد که مشکلات روانی داشتند را پیدا میکردند و مشاوره داده میشدند، شاید الان خیلی از آنها زنده بودند.

 

5. بیچی هد – انگلستان

بیچی هد

این منطقه علاوه بر اینکه یکی از قشنگ ترین مناطق انگلستان است، یکی از محبوب ترین مکان ها برای خودکشی هم به شمار میرود.

هر ساله حدود 20 نفر خودشان از ارتفاع بیچی هد به پایین پرت میکنند که یا با غرق شدن در آب ها میمیرند و یا برخورد به صخره ها. در سالهای اخیر، سعی شده تا این تعداد را به حداقل برسانند.

یک موسسه خیریه در انگلستان با نصب تابلوهایی در قسمت های مختلف بیچی هد، از این افراد خواسته تا قبل از انجام هرگونه کار اشتباهی، با آنها تماس بگیرد.

یک موسسه مسیحی انگلیسی هم توانسته یک تیم از موسسه خود را جمع کند و به این مکان بفرستد. این افراد در این مناطق همیشه در حال گشت زدن هستند و به افرادی که قصد خودکشی دارند، مشاوره رایگان میدهند. در سال 2011 آنها در نجات 266 نفر نقش اساسی را داشتند.

 

6. ارتفاعات نیاگارا – انتاریو (کانادا) & نیویورک (آمریکا)

ارتفاعات نیگارا

آبشار نیاگارا فقط محلی برای بازدید و تفریح نیست. این آبشار هر ساله جان 20 تا 25 نفر را میگیرد. یک آمار وحشتناک از سال 1856 تا 1995 وجود دارد که میگوید حدود 2780 نفر از بالای ارتفاعات این آبشار خودکشی کردند و از این تعداد فقط 3 نفر بودند که جان سالم به در بردند.

 

7. the gap – سیدنی (استرالیا)

the gap

این مکان علاوه بر اینکه یک جاذبه گردشگری برای توریستها می باشد، یک جاذبه برای خودکشی نیز به شمار میرود که هر ساله جان 50 نفر را میگیرد.

همانطور که در بیچی هد اقداماتی برای جلوگیری از خودکشی انجام شد، در این مکان نیز حصارهایی نصب شده؛ همچنین تعدادی غرفه هم در این منطقه قرار داده شده در داخل آنها تلفن هایی وجود دارند که سعی میکنند فرد را از انجام این کار منصرف کنند.

یک نفر به اسم دان ریچی که یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم است، در این مناطق میچرخد و هر موقع افرادی را که نزدیک صخره شدند و پریشان به نظر میرسند را میبیند، آنها را به یک چای و گفت و گو درباره مشکلاتشان به خانه اش دعوت میکند. گفته میشود که او جان 164 نفر را تا به الان نجات داده و همچنین لقب “فرشته گپ” را هم از سوی گردشگران دریافت کرده.

متاسفانه این فرد در سال 2012 از دنیا رفت و هنوز هم هیچ کسی نتوانسته جایش را پر کند.

 

8. پل رودخانه نانجینگ یانگ تسه – نانجینگ (چین)

پل رودخانه نانجینگ یانگ تسه

این پل، اولین پل سنگی ساخته شده در چین است که تبدیل به بدترین مکان خودکشی شده. در سالهای 1968 تا 2000 که این پل در دست ساخت بود، حدود دو هزار نفر جانشان را از طریق این پل گرفتند. طبق محاسبات گفته میشود که حداقل هفته ای یک نفر دست به خودکشی از طریق این پل میزند.

هنوز هم کاری برای جلوگیری از این اتفاقات انجام نشده. یکی از دلایلی که دولت میاورد این است که خودکشی در کشور امری غیرقابل کنترل است که البته با توجه به جمعیت زیاد این کشور، حرفشان کمی منطقی به نظر میرسد. ولی این حرف نمیتواند دلیل خوبی برای انجام ندادن این کار باشد.

 

9. پل گلدن گیت – کالیفرنیا (آمریکا)

پل گلدن گیت

این پل یکی از محبوب ترین مکان برای خودکشی در سراسر جهان به شمار میرود که از وقتی که افتتاح شده(سال 1937)، جان 1500 نفر را گرفته. بیشتر آمار مربوط به سال 1995 بود که 45 خودکشی در این مکان اتفاق افتاد. ولی باز هم خیلی از مردم از خودکشی در این مکان، در آخرین لحظات منصرف میشوند. طبق آمار منتشر شده در سال 2006، 70 نفر از افرادی که قصد خودکشی داشتند، در آخرین لحظه منصرف شدند.

 

10. جنگل آئوکیگاهارا – ژاپن

جنگل آئوکیگاهارا

جنگل آئوکیگاهارا یکی از زیباترین جنگلهای جهان است که به دریای درختان هم شهرت دارد. طبق افسانه ها در این جنگل، ارواح خشمگین زندگی میکنند. تعداد افرادی که به هر دلیلی (خودکشی یا غیرخودکشی) در این جنگل مرده اند خیلی زیاد است.

طبق آمارها، در سال 2003 تعداد 100 نفر در این جنگل خودکشی کردند و در سال 2010 طبق گزارش ژاپن تایمز، 247 نفر سعی کردند که خودکشی کنند که از این تعداد فقط 54 نفر موفق شدند.

خودکشی در ژاپن به یک مسئله بسیار مهم تبدیل شده است. بعضی ها دلیل خودکشی را استرس ناشی از کار میدانند و بعضی ها هم مشکلات روانی. نظریه دیگری وجود دارد این است که تعداد روانپزشکان و روانشناسان در این کشور کم است.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. هما گفت:

    الان داری یاد میدی چیجوری خودکشی کنن؟

    • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

      نه هما خانم. اینا فقط آماری هستش که در سازمان های جهانی ثبت شده. البته این پست هم به درخواست کاربران قرار داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *