فرانچسکو لنتینی کسی که با 3 پا متولد شد! + عکس واقعی از بدن

فرانچسکو (فرانک) لنتینی معروف به “مرد سه پا” در بین سالهای 1884 تا 1889 در شهر روزولینی ایتالیا و خانواده ای با 12 خواهر و برادر به دنیا آمد. چیزی که مورد بحث است این نیست که او 12 خواهر و برادر دارد؛ چیز عجیبی که قرار است درباره آن بحث کنیم این است که فرانک یک پای اضافه داشت که از سمت راست بدنش بیرون زده بود.

او در هنگام بزرگ شدن، از این پای اضافی که داشت به دید یک فرصت نگاه کرد و سعی کرد با این پای اضافه، مردم را سرگرم کند و برای خود کسب و کاسبی راه بیندازد. هنگامی که او 8 ساله بود، به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کردند. او سرانجام توانست تورهای تفریحی در مناطق مختلف آمریکا برگزار کند و لقب هایی مانند “فوتبالیست سه پا” و “لنتینی بزرگ” را نصیب خود کند.

 

برای عضویت در کانال تلگرام تن تاپ کلیک کنید

 

بچگی فرانچسکو لنتینی

لنتینی در واقع یک دوقلو بود که در داخل رحم مادر، توانست قل دوم را به خودش جذب کند. برای همین او جدا از یک پای اضافه، دو آ*ل*ت ت*ن*اسلی داشت و همچنین یک پای متصل به زانو هم داشت. یعنی عملا او چهار پا داشت.

پای اضافه فرانچسکو لنتینی 36 سانتی متر بود و دو پاهای دیگرش 38 و 39 سانتی متر بودند. او همچنین 16 انگشت پا داشت.

فرانک دو دستگاه ت*ن*ا*س*ل*ی داشت؛ این خبر میتوانست برای خیلی از مردم تعجب برانگیز و همچنین بحث انگیز باشد و یکسری سوالات در ذهن آنها به وجود بیاورد. برای همین او کتابچه 6 صفحه ای با عنوان “تاریخچه زندگی فرانچسکو لنتینی” منتشر کرد که درباره مسائلی مانند بهداشت فردی و تولید مثل و … صحبت میکند که قیمت آن را هم 25 سنت گذاشته بود. سرفصل های این کتابچه عبارتند از:

  • از قوانین طبیعت پیروی کنید
  • سموم قابل درمان نیستند
  • مادر در دوران بارداری
  • رابطه نامشروع
  • فیزیولوژی زندگی ج*ن*س*ی
برای خواندن ضربه بزنید
جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار با بیش از 3000 قتل

فرانک لنتینی

البته باید بدانید که ماشین آلات فرانک خوب کار میکردند. او در ماساچوست با زنی به نام ترزا موری ازدواج کرد و صاحب 4 فرزند با نامهای “ژورفین”، “ناتاله”، “فرانک” و “جیمز” شدند.

لنتینی در سنین 7 الی 9 سالگی، تحت درمان بود تا پای سوم او از بدنش جدا شود و مانند یک آدم عادی به زندگی اش بپردازد. ولی از آنجایی که این پا به ستون فقرات او خیلی نزدیک بود، دکترها ترسیدند که اگر این عمل را انجام دهند، پسر تا اخر عمرش فلج شود و هرگز نتواند راه برود.

لنتینی در کودکی بسیار از اینکه با بقیه پسران هم سن و سالان خود فرق داشت بسیار ناراحت بود. او دوست داشت که همراه با بقیه پسران بازی کند ولی به خاطر این تفاوت ظاهری، نمیتوانست. البته بعد از اینکه دکترها نتوانستند این مریضی را درمان کنند، فرانک هم با این مشکل کنار آمد.

مرد سه پا

در سال 1890 فردی به نام وینچنزو مگنانو با یک تور تفریحی عروسک گردانی، وارد شهر روزولینی شد و در این شهر فرانک را دید. (فرانک در آن زمان 6 ساله بود.) مگنانو وقتی که فرانک را دید به این فکر افتاد که او میتواند برای سیرک بارنوم و بیلی درآمد خوبی کسب کند و خودش هم میتواند اسم و رسمی برای خودش در کند. برای همین او از خانواده اش درخواست کرد که اگر رضایت میدهند، فرانک را به آمریکا ببرد. آنها هم با موافقت کردند ولی با این شرط که خودشان هم به آمریکا بروند. و اینجا بود که استارت معروفیت فرانچسکو لنتینی آغاز شد.

فرانک در کودکی به یک موسسه ای در ایتالیا مراجعه کرده بود که اعضای آنها افرادی ناشنوا و معلول و از این دسته افراد بودند که سعی میکردند تا با مشکلی که دارند کنار بیایند و یک زندگی شاد را برای خودشان رقم بزنند.

فوتبالیست سه پا

این موسسه برای فرانچسکو بسیار اثرگذار بود. او از پای سومش نمیتوانست برای راه رفتن و یا دویدن استفاده کند و آن هم به این دلیل بود که اندازه آن بلندتر از دیگر پاها بود. ولی او توانست دوچرخه سواری، رانندگی، فوتبال، دویدن، اسب سواری، شنا، اسکیت روی یخ و… را یاد بگیرد.

برای خواندن ضربه بزنید
مادر شیپتون جادوگر انگلیسی

لنتینی در اوایل دهه 1960 قصد بازنشستگی داشت و برای همین به شهر گیبسونتون مهاجرت کرد. گیبسونتون جایی بود که اکثر کسانی که در سیرک فعالیت میکردند، برای بازنشستگی به آنجا میرفتند.

فرانچسکو لنتینی در نهایت در سال 1966 و زمانی که 77 سال سن داشت، از دنیا رفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.