واحد 684 نیرو ویژه برای به قتل رساندن رهبران کره شمالی

در 21 ژانویه سال 1968، 15 سال پس از جنگ کره، کماندوهای کره شمالی در تلاش برای ترور و به قتل رساندن رئیس جمهور کره جنوبی (پارک چونگ هه) بودند که موفق نشدند و دستگیر شدند. این افراد، مانند سربازان کره جنوبی لباس پوشیدند و توانستند از مرز عبور کنند و بعد از مدتی توانستند تا محل زندگی روسای کره جنوبی را پیدا کنند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

پس از درگیری با نیروهای آمریکایی و کره جنوبی، 29 نفر از 31 کماندو کشته شدند و یا خودکشی کردند تا اطلاعاتی لو نرود. از این دو نفر باقیمانده، یکی به  کره شمالی بازگشت تا اینکه سرانجام ژنرال شد؛ این در حالی بود که دیگری دستگیر شده بود و بعد از مدتی مورد عفو قرار گرفت و سرانجام در همان کره جنوبی مشغول به کار شد.

واحد 684

بعد از این عملیات ناموفق ترور، کره جنوبی تصمیم گرفت تا این کار آنها را تلافی کند. پس از جمع کردن 31 نفر از سربازان خود که همگی جنایتکار بودند، سئول واحد 684 را به وجود آورد. بنابر گزارش های موجود، این واحد به پیونگ یانگ رفت تا کیم ایل سونگ، رهبر وقت کره شمالی را ترور کند.

برخی از منابع ادعا کردند که این افراد، جنایتکارانی بودند که از زندان و خیابانها جمع شدند و به آنها آموزش داده شده. دولت کره جنوبی به آنها وعده داده بود که در صورت موفقیت در این ماموریت، به آنها دستمزد می دهد و یک شغل دائم به آنها تعلق می گیرد. بعد از این موارد، آنها را به جزیره سیلمیدو در دریای زرد منتقل کردند.

ظاهرا تمرین های این گروه هم به شدت سخت بود؛ به حدی که گفته می شود 20 درصد از سربازان در حین تمرین، جان خود را از دست دادند و حتی دادگاه خود کره جنوبی بعدا حکمی را صادر کرده که حقوق آنها را نقض کرده است.

برای خواندن ضربه بزنید
جنگ با آمریکا چگونه است؟

همچنین بخوانید: وحشتناک ترین تمرین های نظامی در بین کشورهای جهان

البته در نهایت این تمرین ها و برنامه ریزی ها به نتیجه نرسید و حتی روابط بین این دو کشور هم بهتر شد و برای همین، این عملیات لغو شد.

کیم دائه جونگ و کیم جونگ ایل

پس از سه سال تمرین و آموزش، سربازان حق خارج شدن از جزیره را نداشتند و برای همین عصبانی و دست به شورش زدند. “یانگ” یکی از نگهبانان این جزیره بود که ادعا کرده: “بسیاری از کادرهای آموزشی، برای اولین بار در سه سال گذشته در حال نوشیدن ا*ل*ک*ل بودند”

وی در ادامه افزود:

“برای اولین بار، شب قبل از شورش، حدود 10 نفر از ما جزیره را ترک کردند و تعداد زیادی از ا*ل*ک*ل را به مجتمع نظامی برگرداندیم”

بعد از وارد شدن به اتاق کاپیتان، سربازان، مافوق خود را با ضربات چکش کشتند و در ادامه افسرهای زیادی را به قتل رساند و فقط 6 نفر را زنده گذاشتند.

شورشیان پس از اینکه تعداد زیادی از افسرها را کشتند، یک اتوبوس را دزدیدند تا به سمت سئول فرار کنند؛ ولی موفق نشدند و در میان راه توسط مقامات متوقف شدند و در نهایت خودشان را با نارنجک منفجر کردند.

یانگ که در هنگام شورش، به گردنش تیر خورده بود گفت: “آنها شورش کردند چون فکر می کردند هیچوقت به چیزهایی که به آنها قولشان را داده بودند نمی رسند و بعضی ها حتی فکر می کردند که شاید هیچوقت به بیرون جزیره هم دیگر نروند. آنها ناامید بودند.”

البته از این شورشان واحد 684، چهار نفر زنده ماندند که در دادگاه مجرم شناخته شده و در نهایت اعدام شدند.

 

تمرینات واحد 684

ده ها سال است که کره جنوبی هرگونه ادعایی در مورد وجود واحد 684 را رد کرده و حتی گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دولت پس از شورش، این افراد را با عنوان “ماموران کمونیست مسلح” معرفی کرده.

برای خواندن ضربه بزنید
لئو میجر شجاع ترین فرد در جنگ با نازی ها

تا اینکه در نهایت در سال 2006 دولت یک گزارش رسمی از این واحد و برنامه آموزشی و هدف آن منتشر کرد. تا سال 2010 دادگاه سئول هیچ حکمی در این مورد نداد تا اینکه در نهایت به خانواده سربازان کشته شده، 217,000 دلار خسارت پرداخت کرد.

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. آندیا گفت:

    داستان خوبی بود! جنگ بین دو کره با اینکه تقریبا فراموش شده هستش، ولی باز هم داستان جذابی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.