پابلو اسکوبار چگونه کشته شد؟

در 2 دسامبر سال 1993، پابلو اسکوبار، ثروتمندترین پادشاه مواد مخدری که تا کنون دنیا به خود دیده، تلاش کرد تا از طریق پشت بام همسایه، از مخفیگاه کارتل مدلین فرار کند تا بتواند از دست ماموران فدرال و ماموران کلمبیایی فرار کند.

فرار کردن پابلو اسکوبار از پشت بام

لحظاتی قبل از مرگ پادشاه مواد مخدر

اما در عوض با تیراندازی ماموران به زمین افتاد و نتوانست فرار کند و به جای زنده ماندن، مُرد! عکسی هم از این صحنه که او خونین بر روی زمین افتاده هم پخش شد که باعث شد در ذهن همگی ماندگار شود که چگونه سلطان مواد مخدر، به قتل رسید.

جنازه پابلو اسکوبار

جنازه پابلو اسکوبار

دیگر افرادی که در تصویر بالا می بینید، عده ای از سربازان کلمبیایی هستند که مدتهاست مسئولیت این را قبول کردند تا پابلو اسکوبار را از عرش به فرش بیاورند و عدالت را برای او اجرا کنند.

اما اطلاعات مربوط به کارتل های رقیب و اعضای باند، اسناد اطلاعاتی و خانواده خود اسکوبار، نشان می دهد که این سربازان، کسانی نبودند که باعث شدند ال پاترون (پابلو اسکوبار) سقوط کند. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا بفهمیم که پابلو اسکوبار چگونه کشته شد؟

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

نیرو ویژه بلاک جستجو

در اواخر سال 1989، رئیس جمهور وقت، پس از یک سری عملیات های وحشیانه اسکوبار علیه نیروهای دولتی کلمبیا، یک واحد ویژه را برای مقابله و زمین گیر کردن پابلو اسکوبار و کارتلش را به وجود آورد که اسمش را بلوک جستجو (Bloque de Búsqueda) گذاشت. این نیروی ویژه در نهایت توانستند به کمک نیروهای ویژه آمریکایی، CIA، DEA جلوی این غول دنیای قاچاقچیان را زمین گیر کنند.

در دو دسامبر سال 1993، یعنی یک روز بعد از تولد پابلو اسکوبار، بلاک جستجو توانست او را در محله لوس الیووس در مدلین ردیابی کند. آنها توانستند خانه پابلو اسکوبار شوند. ولی در این لحظه، اسکوبار از پنجره طبقه دوم فرار کرده بود و یکی از اعضای بلاک جستجو این صحنه را دیده بود.

خانواده اسکوبار

خانواده اسکوبار

در حالیکه بقیه داشتند از در به داخل خانه حمله می کردند، اعضای بلاک جستجو خانه را محاصره کرده بودند. آن سربازی که صحنه فرار را دیده بود، به بقیه تیم خبر داد که پابلو اسکوبار به همراه یکی از محافظانش از پنجره طبقه دوم به پشت بام همسایه فرار کرده است. در این لحظه بود که اعضای بلاک جستجو به سمت پابلو و بادیگاردش شلیک کردند و بارانی از تیر به سمت این دو فرستاده شد که باعث مرگ هر دوی آنها با اصابت تیر به سرشان شد.

همچنین بخوانید: جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار + عکس 

هنگامی که صدای شلیک گلوله ها قطع شد، سرهنگ مارتینز (رهبر نیروی ویژه بلاک جستجو) که سه سال در جستجوی پابلو اسکوبار بود و در صحنه درگیری حضور نداشت، از بیسیم شنید که یکی از سربازانش در حال فریاد زدن این جمله است: “زنده باد کلمبیا! ما پابلو اسکوبار را کشتیم!”

ولی پس از آن درگیری، گزارشی منتشر شد که مبنی بر اینکه پابلو به وسیله تفنگ خودش به قتل رسید و سوال اصلی اینجا است که چه کسی این تیر خلاص را به سمت وی شلیک کرده است؟

 

لوس پِپس

در ژانویه سال 1993، گروه جدیدی به شکار پابلو اسکوبار پیوسته بودند. Perseguidos por Pablo Escobar یا همان لوس پپس، از کسانی تشکیل شده بودند که توسط کارتل مدلین و شخص خود پابلو اسکوبار ضربه خورده بودند و با ایجاد این گروه، به دنبال انتقام شخصی خود بودند.

پابلو اسکوبار و تیم فوتبال

به گفته آلما گیلرموپریتو (روزنامه نگار) که با یکی از اعضای سابق لوس پپس مصاحبه کرده بود، این گروه به احتمال زیاد توسط اعضای سابق کارتل مدلین مدیریت می شد که به دنبال انتقامجویی بودند. آنها به خدمه اسکوبار، اعضای گروه بلاک جستجو و یا هر کسی که مایل به گرفتن پادشاهی بود پول می دادند تا زودتر او را از میدان خارج کنند.

به گفته خیلی از افراد، گروه لوس پپس حتی توسط دولت کلمبیا هم مورد حمایت قرار می گرفته و لوازم موردنیاز آنها توسط دولت تامین می شده. البته این موضوع فقط به لوس پپس ختم نمی شد و هر کسی که می توانست اسکوبار را زمین گیر کند، توسط دولت حمایت می شد.

بر اساس اسنادی که توسط سازمان DEA منتشر شده، این گروه احتمالا از طرف کارتل کالی هم حمایت می شده و احتمالا از پلیس ملی کلمبیا و ظاهرا از ماموران اطلاعاتی آمریکا که در این کشور فعالیت می کردند، اطلاعات دریافت کرده اند.

هواپیما اسکوبار

لوس پپس به سرعت اقدام به تشکیل کمپین هایی علیه خشونت های آشکار اسکوبار کرد. در یک روز 6 نفر مردند. اسکوبار با بمبگذاری در مناطق شهری، تلافی کرد؛ ولی لوس پپس هم کم نیاورد و بسیاری از املاکی که متعلق به اسکوبار بود را نابود کرد. بعضی بعضی از اسناد نشان می دهد که لوس پپس و بلاک جستجو، با هم به یکی از مخفیگاه های کارتل مدلین حمله کرده بودند.

البته این فقط یک ادعا بود که بعدا در سال 2003 توسط یکی از اعضای سابق بلاک جستجو تایید شده بود. او چنین گفت: “این توافقنامه به این دلیل بود که هر دو دشمن مشترکی داشتند.”

اسکوبار در زندان

با این حال فیدل کاستانو (بنیانگذار لوس پپس) این ادعا را رد کرده و گفت “این بلاک جستجو بود که پابلو اسکوبار را شکار کرد و این برای همه مردم مشخص است.”

 

منبع: businessinsider

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

  1. ایمان گفت:

    عالی بود خیلی دقیق نوشتید که در سریالها هم همینطور هم هست

  2. محسن ساسانی گفت:

    اسکوبار جنایتکار نبود. او مدافع فقرها بود. سیاست cia آمریکا ضعیف کردن سایر کشورهای امریکای جنوبی بود واسه همین عامل پخش مواد مخدر را حمایت میکرد. ولی اسکوبار با متحد کردن سیستم مواد مخدر و ارسال آن به کشور امریکا باعث معتاد شدن آمریکاییها شد و تونست انتقام بگیره. این شد که دولت خائن کلمبیا که دست نشانده امریکا بود با رهبری CIA و ارتش کلمبیا و سایر باندهای قاچاقچی باعث سقوط اسکوبار شدن. البته اسکوبار میتونست فرار کنه ولی وقتی خانوادش توسط دولت گروگان گرفته شدن عملا دست از دنیا کشید چون عاشق خانواده بود و میدونست تا نمیره خانوادش ازاد نمیشن. وگرنه او هیچوقت از تلفن استفاده نمیکرد و با اینکه میدونست تلفنش ردیابی میشه اما مدام به خانواده زنگ میزد. نهایتا هم خودش با شلیک گلوگه به گوش سمت راست خودش، خودکشی کیرد. واقعا روحش شاد خیلی مرد بود. ولعنت به قدرتهای سیاسی و رسانه ها که در پی خراب کردن شخصیت او هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.