می دانستید از موجودات فضایی در قرآن اشاره شده است؟

چشم اندازی که قرآن ارائه می دهد بسیار فراتر از چشم اندازی است که دانشمندان قرون وسطی ارائه می دادند. قبل از به قدرت رسیدن قرآن در جهان، این علم یونانی بود که بر ذهن مردان در همه جای دنیا حاکم بود. این سلطه تا زمان کوپرنیک بدون وقفه ادامه داشت. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا در باره اینکه آیا موجودات فضایی در قرآن وجود داشتند صحبت کنیم.

همچنین بخوانید: سفر در زمان از نظر قرآن :در قرآن از سفر به آینده گفته شد؟

به طور کلی جهان بر این باور بود که بهشت در پشت لایه های پلاستیکی شفاف قرار دارد و البته با اجسام آسمانی روشن که ما آن را با اسم ستارگان می شناسیم. برای این که بهتر بفهمیم، دانش کل افراد در آن دوران را بیان می کنیم:

  1. زمین تشکیل شده بود از شن، سنگ، آب، هوا و مواد معدنی؛ زمین نه به دور خود می چرخید و نه به دور چیز دیگری و ثابت در جای خود ایستاده بود.
  2. زمین یک مکان منحصر به فردی را در کیهان اشغال کرده و دیگر هیچ جایی به مانند آن پیدا نمی شود. آسمان به دور زمین می چرخد و این در حالی است که زمین در جای خود، ثابت ایستاده و نمی چرخد.

همچنین بخوانید: آیا انسانها از فضا آمده اند؟ 

خوب اگر بخواهیم به مانند دو گزینه بالا فکر کنیم، پس می توانیم خیلی راحت زندگی و وجود موجودات فضایی در سیارات دیگر را نقض کنیم. تنها جایی که مردمان آن زمان فکر می کردند می شود در آن زندگی کرد، فقط زمین بود. در مقابل این، قرآن نه منحصر به فرد بودن زمین را ثابت می کند و نه ثابت بودن آن را. او در مورد تعداد زمین ها می گوید:

آیه هفت آسمان و زمین

“خداوند همان کسی است که هفت آسمان و همانند آنها هفت زمین را آفرید.”

در اینجا باید توضیح داد که رقم هفت را می توان به عنوان یه اصطلاح خاص در این آیه و بسیاری آیات دیگر در نظر گرفت. بنابراین این بدان معنا است که جهان شامل تعداد بسیاری واحدهای آسمان است که هر کدام به گروه های هفت نفره تقسیم می شوند که هر یک حداقل دارای یک زمین هستند که توسط کل سیستم کهکشانی پشتیبانی خواهند شد. البته آیه خاص تری هم درباره خود فرازمینی ها وجود دارد:

موجودات فضایی در اسلام

“و نشانه های او ایجاد آسمان و زمین و هر موجود زنده (دابّه) است”

دابّه به تمام حیواناتی گفته می شود که در سطح زمین می خزند و یا حرکت می کنند و این کلمه در مورد موجوداتی که پرواز یا شنا می کنند کاربردی ندارد. البته این موضوع برای ارواح هم صدق می کند؛ یعنی به ارواح هم دابّه گفته نمی شود.

بخش دوم همین آیه نه تنها درباره زندگی موجودات فضایی صحبت می کند، بلکه ادعا می کند که موجودات فضایی وجود دارند. ادعایی که هنوز هم محققان نتوانستند با تمام وسایل مدرنی که دارند، با اطمینان این آیه قرآن را تایید کنند. ولی فقط این موضوع نیست که در این آیه فاش می شود. در انتهای این آیه، ما به یک قسمت تعجب برانگیز می رسیم:

موجودات فضایی در اسلام

“و او قدرت این را دارد که آنها را گرد هم آورد؛ هنگامی که او چنین می خواهد.”

کلمه”جَمعَهُم” یک کلمه عربی در این آیه است که به جمع آوری زندگی در زمین و جاهای دیگر سخن می گوید. البته اینکه این رخداد چه زمانی اتفاق می افتد، در هیچ کجا بیان نشده؛ ولی این موضوع به صراحت بیان شده که هر وقت خداوند بخواهد، این اتفاق رخ می دهد. (قیامت)

این اتفاقات زمانی رخ داده بود که هنوز علم کیهان شناسی به عنوان یک علم شناخته شده نبود. حتی امروزه هم که چنین چیزی وجود دارد، باز هم ما فرازمینی ها را فقط در داستان ها و فیلم و انیمیشن ها می بینیم. هنوز دانشمندان نتوانستند به قطع بگویند که فرازمینی ها وجود دارند و همیشه از کلمه “احتمالا” استفاده می کنند.

همچنین بخوانید: مکان های زندگی موجودات فضایی 

پروفسور “آرچیبالد روی” از دانشگاه گلاسکو، یکی از علاقه مندان برجسته ای است که عمیقا متعهد به تحقیق در مورد اشکال زندگی هوشمندانه بر روی اجسام آسمانی است. او می نویسد:

“در کنفرانس های مختلف بین المللی در مورد مشکل زندگی فرازمینی ها، این سوال مورد بحث قرار گرفت و مشخص شد که نه تنها می توانیم تشخیص دهیم یک سیگنال منشا هوشمندی دارد، بلکه امکان ارتباط با گونه های هوشمند دیگر و تبادل اطلاعات نیز وجود دارد.”

دکتر “فرانک تیپلر” از دانشگاه تولان در نیو اورلینز را می توان یکی از شکاک ها اعلام کرد. او بر اساس محاسبات ریاضی حرف می زند. چون ظهور موجودات باهوش در دیگر نقاط کهکشان از طریق فرآیندهای تکامل مادی، بسیاری از قوانین را نقض می کند. دانشمندان هنوز بر روی تکامل انسان هم به نتیجه دقیقی دست پیدا نکردند، چه برسد که تکامل موجودات فضایی. دکتر تیپلر می گوید:

“اطلاعاتی از فرازمینی ها در دست نیست. ما فقط می توانیم این واقعیت را تفسیر کنیم. بیشتر ستاره شناسان به دلیل دلایل فلسفی، به وجود موجودات فضایی اعتقاد دارند.”

دکتر تونی مارتین (معاون سابق انجمن بین قاره ای انگلیس) نظرات شک برانگیز مشابهی دارد. علی رغم وجود همه این مخالفت ها، به نظر می رسد که رویای علمی دکتر مارتین تا حدی تحقق یافته است. در ایالات متحده، ناسا تایید کرده که به دولت اطلاعات لازم برای تحقیق درباره زندگی فرازمینی ها را داده و همچنین دانشمندان بزرگ بین المللی هم از این موضوع حمایت کردند.

و این قرآن بود که 1400 سال پیش، چنین موضوعی را بیان کرده که موجودات فضایی وجود دارند و الان یعنی در قرن بیست و یکم، تازه دانشمندان در حال دسترسی به بخش های کوچکی از این اطلاعات هستند.

البته زمان دقیق این پیشگویی هنوز معلوم نیست اما علائم آن را می توان مشاهده کرد. این موضوع نشان می دهد که دانش قرآن از پیشرفت علمی بشر جلوتر است؛ البته این پیشگویی ها فقط در مورد موجودات فضایی نیست و در خیلی بخش های دیگر نیز این اتفاقات افتاده.

 

منبع: alislam.org

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.