کارلوس لدر امپراطور مواد مخدر در آمریکا + عکس

کارلوس لدر

کارلوس انریکه لدر متولد 7 سپتامبر سال 1949 میلادی است که یکی از موسسین کارتل مدلین بود و هم اکنون در ایالات متحده زندانی است. لدر متولد ارمنستان/کلمبیا است سرانجام توانست به یکی از امپراطورهای صنعت قاچاق کوکائین تبدیل شود.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

لدر همچنین یکی از موسسین سازمان MAS (Muerte a Secuestradores) بود که وظیفه آنها تلافی علیه کسانی بود که سعی در ربودن اعضای کارتل را داشتند. ایده به وجود آوردن این سازمان زمانی به ذهن لدر آمد که در 19 نوامبر سال 1981، یک گروه چریکی، سعی در ربودن وی را داشتند.

علاوه بر سازمان MAS کارلوس لدر یک سازمان دیگر را با عنوان “a neo-Nazi political party” هم رهبری می کرد که به گفته پلیس، عملکرد اصلی آنها این بود که کلمبیا را وادار به لغو استرداد خود با ایالات متحده کنند.

همچنین بخوانید: 10 تا از پولدارترین کارتل های قاچاق مواد مخدر 

 

اوایل زندگی لدر:

کارلوس لدر در زندان

لدر دو رگه آلمانی کلمبیایی است. پدر وی “کلاوس ویلهلم لدر” یک مهندسی بود که در سال 1928 از آلمان به ارمنستان و سپس به کلمبیا مهاجرت کرد. جایی که در ساختن چندین ساختمان دارای آسانسور که در آن نقطه مکانی و زمانی یک چیز مدرن به حساب می آمد، شرکت کرد. هنگامی که او با “هلنا ریواس” دختر جواهر فروشی از شهر مانیزالِس ازدواج کرد، نام خودش را به گیلرمو لدر تغییر داد.

در ارمنستان این خانواده کوچک صاحب یک کاروانسرا به نام Pensión Alemana شدند که بعدا پذیرای تعداد زیادی از مهاجران آلمانی بود. آنها همچنان یک بیزینس کوچی را با عنوان تولید روغن گیاهی و واردات کالاهای لوکس مانند م*ش*ر*و*ب و غذاهای کنسرو شده را راه اندازی کردند.

گیلرمو و هلنا چهار فرزند داشتند که کارلوس انریکه لدر، سومین فرزند آنها بود که در سال 1949 به دنیا آمد. کارلوس در ارمنستان بزرگ شد تا اینکه در سن 15 سالگی، والدینش از همدیگر طلاق گرفتند و پس از آن، وی به همراه مادرش به نیویورک سفر کرد.

همچنین بخوانید: 10 تا از خلافکارهای مکزیک :اطلاعات کامل + عکس

 

فعالیت های جنایی:

کارولوس لدر به عنوان فروشنده ماشین های سرقت شده، فروشنده ماریجوانا و قاچاقچی ماشین های دزدیده شده بین ایالات متحده و کانادا فعالیت خود را شروع کرد. لدر به جرم همین کارها، به زندان افتاد و در زندان تصمیم گرفت که محض آزاد شدنش، به سمت محصولات رو به رشدی مانند کوکائین برود.

جورج جانگ

جورج جانگ (در سنین پیری)

او در زندان با فردی به نام “جورج جانگ” که فروشنده سابق ماریجوانا بود آشنا شد و همدیگر را به عنوان شریک کاری آینده خود انتخاب کردند. جورج جانگ تجربه انتقال ماریجوانا با هواپیما به آمریکا از مکزیک را داشت به طوری که رادارها هم نمی توانستند رد وی را بزنند. لدر از این ایده خوشش آمد و تصمیم گرفت که به همین شکل در شغل آینده خوش استفاده کند و به همین دلیل بود که با جورج جانگ شریک شد.

کارلوس لدر کارش را از داخل همان زندان شروع کرد. او شروع کرد به دریافت اطلاعات درباره پولشویی و قاچاق و این اطلاعات را از دیگر زندانیان جمع آوری کرده بود.

همچنین بخوانید: آدلر بریمان سیل مرموزترین قاچاقچی جهان 

 

شروع فرمانروایی:

پس از اینکه هر دوی آنها آزاد شدند، یک کسب و کار کوچک فروش کوکائین را آغاز کردند تا بتوانند پول کافی برای خرید یک هواپیما را فراهم کنند و بعد مدتی هم به هدفشان رسیدند. آنها یک خلبان را هم استخدام کردند و قاچاق کوکائین به آمریکا را شروع کردند. بعد از اینکه آنها با هواپیما شروع به فعالیت خود کردند، منابع مالی آنها به شدت رشد کرد و باعث اعتماد سازی در بین تامین کنندگان کلمبیا شد. البته آنها نیاز به حمایت سیاسی و قضایی را هم داشتند و به همین منظور هم شروع به رشوه دادن به مقامات دولتی کردند.

در دهه 1970 شراکت لدر-جانگ در حال از هم پاشیدن بود و دلیل آن هم این بود که لدر به فکر انجام کارهای بزرگ بود و همچنین برنامه ریزی مخفی او برای تامین یک جزیره شخصی به عنوان یک مقر برای عملیات های خود.

کارلوس لدر

این جزیره “نورمن” بود که شامل یک تفریحگاه ساحلی، تقریبا 100 خانه خصوصی و یک باند پرواز به طول 3 هزار فوت بود. در سال 1978 کارلوس لدر شروع به خرید ملک و آزار و اذیت و تهدید ساکنان این جزیره کرد. تخمین زده می شود که لدر در کل،4.5 میلیون دلار در جزیره هزینه کرده است.

همزمان که لدر داشت ساکنان جزیره را از محل زندگیشان بیرون می کرد، از آن طرف همین بلا را بر سر جانگ هم آورد و جانگ را از پروژه های خود بیرون کرد و شریک جدیدی با نام رابرت وسکو را برای خودش پیدا کرد.

از سال 1978 تا 1982 این جزیره قطب اصلی قاچاق مواد مخدر کارائیب و یک استراحتگاه برای لدر و همکارانش بود. آنها از طریق کلمبیا، هواپیماهایی که قادر به بارگیری کامل بودند را بار می زدند و سپس آنها را در مکانهایی مانند جورجیا، فلوریدا و کارولیناس توزیع می کردند.

لدر در اوج قدرت خود، روزانه 300 کیلوگرم کوکائین را وارد جزیره می کرد و ثروت شخصی او به میلیاردها می رسید. او چنان ثروتی به دست آورده بود که در دو نوبت، بدهی خارجی کلمبیا را پرداخت کرد.

 

لدر چگونه سقوط کرد؟

در سال 1982 کارلوس لدر به همراه پابلو اسکوبار تلاش کردند تا جلوی استرداد کلمبیا را بگیرند. آنها بالاخره موفق شدند به هدف خود برسند و همین باعث شد که اسکوبار و لدر بیشتر در سیاست دخالت کنند. لدر جنبش ملی “Movimiento Latino Nacional” را تاسیس کرد که سه کنگره را اداره می کرد و با سخنرانی علیه استرداد، توانست خود را در میان مردم محبوب کند.

رودریگو لارا بونیلا

رودریگو لارا بونیلا

در تاریخ 30 آپریل 1984 رودریگو لارا بونیلا “وزیر دادگستری کلمبیا” ترور شد و این شروعی بر پایان فرمانروایی لدر و کارتل مدلین بود. لارا علیه کارتل فعالیت می کرد و ترور شدن او نشانگر تغییر در سیاست کلمبیا بود. رئیس جمهور “بیلساری بتانکور” که تاکنون مخالفت های استرداد را از طرف اربابان مواد مخدر را داشت، حالا اعلام کرده بود که آماده استرداد است.

بقیه اعضای کارتل مدلین هم به پاناما گریختند تا تحت حفاظت مانوئل نوریگا باشند؛ اما آنها به زودی متوجه این موضوع شدند که مانوئل نوریگا قصد خیانت به آنها را دارد و برای همین به نیکاراگوئه فرار کردند و دانیل اورتگا (رئیس جمهور نیکاراگوئه) پناه بردند.

 

فراری ، اسیر ، محاکمه و محل زندگی:

پس از گزارش برایان راس در تاریخ 5 سپتامبر 1983، ایالات متحده فساد رهبران دولت باهاما را علنی کرد. برای همی کارلوس لدر دیگر نتوانست به جزیره خودش برگردد و دولت هم تمام حساب های وی را بسته بودند و در حال تصاحب تمامی اموال وی بود. حالا لدر به ورشکستگی نزدیک شده بود.

لدر دیگر همیشه در حال فرار بود. اسکوبار برای اینکه او را نجات دهد یک هلیکوپتر را فرستاد و او را به مدلین بازگرداند. حال لدر خیلی وخیم بود و بعد از اینکه حال او بهبود یافت، اسکوبار او را به عنوان محافظ خود استخدام کرد.

کارلوس لدر و پابلو اسکوبار

سرانجام لدر تصمیم گرفت تا دوباره سرمایه خودش را برگرداند اما اینبار در نقطه شروع کار، گیر افتاد و این اتفاق زمانی رخ داد که یکی از کارکنان جدیدی که استخدام کرده بود، محل زندگی وی را به پلیس لو داد. البته بعضی ها هم معتقد هستند که خود اعضای کارتل مدلین بودند که کارلوس لدر را به پلیس لو دادند؛

دولت آمریکا با دستگیری لدر به موفقیت بزرگ دست پیدا کرده بود و توانسته بود با استفاده از اطلاعاتی که از زیر زبان وی بیرون کشیده بودند، کلمبیا را از شر کارتل های بزرگ مواد مخدر خلاص کنند.

پس از این اتفاق، کارتل مدلین هم از هم پاشید. این سازمان ها بعدا مورد حمله سازمان های دیگری مانند کارتل کالی، پلیس، ارتش کلمبیا و دولت ایالات متحده قرار گرفتند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.