11 تا از عجیب ترین ها در هندوستان

آیا می توانید بگویید که در کجای دنیا، حلقه ازدواج را به جای دست در انگشت پا می اندازند؟ جواب جایی نیست جز هندوستان! هندوستان پر از رسوم و مکان های عجیب و غریب است که به احتمال زیاد از آن بی خبر هستیم. در این پست قصد داریم تا عجیب ترین ها در هندوستان را برای شما معرفی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. معبد موش ها

معبد موش ها

می دانیم خیلی عجیب به نظر می رسد، اما طبق یک افسانه باستانی هندی، جنگجو زنی بزرگ به نام “کارنی ماتا” پسرخوانده خودش را در باتلاق از دست می دهد.

کارنی ماتا به شدت غمگین می شود و به خدایان خودش التماس می کند تا پسرش را به وی برگردانند. خدای آنها هم حرفش را به یک شرط قبول می کند و آن این است که تمام بچه های پسرش، تبدیل به موش شوند.

کارنی ماتا هم این شرط را قبول می کند و همه آنها هم تبدیل به موش می شوند و بعد هم معبدی در هند برای یاد و خاطر و پرستش کارنی ماتا و بچه هایش ساخته می شود که به نام معبد موش ها شناخته می شود.

وقتی وارد این معبد شوید می بینید که تمام راهروهای این معبد را موش گرفته و مردم و راهب ها به آنها غذا می دهند. تازه بعضی از مردم به این عقیده هستند که اگر یک موش سفید را ببینید و به آن غذا دهید، مورد موهبت بیشتری قرار می گیرید؛ چون آنها باور دارند که این موش های سفید، سمبل های اصلی کارنی ماتا و پسرهایش هستند.

همچنین بخوانید: با افسانه های کلیسای نوتردام آشنا شوید 

 

2. وفاداری به قول

وفاداری به قول

البته شاید این موضوع در مقابل لیست یازده تایی عجیب ترین ها در هندوستان چیز خاصی نباشد. ولی دانستن این مورد خالی از لطف نیست. خیلی ها در هندوستان به این عقیده هستند که اگر قولی داده شود و به آن قول عمل نشود، نفرینی به سراغتان می آید و ارواح ناراحت می شوند.

قویترین و مقدس ترین قول در هندوستان هم قسم به جان مادر است که اگر هندی ها جان مادرشان را قسم بخورند، صددرصد سر قولشان می مانند.

برای خواندن ضربه بزنید
اسرار چاه شیطان چیست؟ راهی به جهانی دیگر؟ + فیلم و عکس واقعی

 

3. زادگاه جراحی پلاستیک

Sushruta Samhita

هندوستان متون قدیمی و مقدس زیادی دارد و یک متن قدیمی در بین این موارد وجود دارد که محققان و جراحان پلاستیکی امروزه را به تعجب واداشته.

این متن به اسم Sushruta Samhita شناخته می شود و پایه های اساسی جراحی پلاستیک در آن نوشته شده. این متن حدود هزار تا پانصد سال قبل از میلاد مسیح توسط جراحی به نام سوشروتا نوشته شده و به طرز اعجاب آوری، روش های پیچیده جراحی پلاستیک را شرح می دهد و اثبات می کند که هندوستان زادگاه اصلی جراحی پلاستیک است.

جالب است بدانید که سوشروتا در آن زمان، کاملا توانایی جراحی بینی و حتی جراحی زیبایی گوش را داشته که واقعا تحسین برانگیز است.

 

4. انگشت های پای مقدس

انگشت های پای مقدس

در برخی نقاط هندوستان، وقتی دو عدد مرغ عشق می خواهند با هم ازدواج کنند، داماد باید حلقه ازدواج را در انگشت پای عروس بیندازد. عروسهای هندی، این حلقه ها را در کنار انگشت شصت پای خود می اندازند که نشانگر ازدواج کردن آنها است.

البته مردهای هندی هم نوعی حلقه دارند که آن را برای خوش شانسی، بر روی شصت پای خود می اندازند. این حلقه ها اکثرا از نقره درست می شوند و دلیل آن هم این است که طلا انداختن در زیر کمر، یک کار بی ادبانه است.

همچنین بخوانید: 7 تا از عجیب ترین مراسم ازدواج در جهان + عکس واقعی

 

5. هالیوود در مقابل بالیوود

بالیوود

سبک فیلم های هالیوودی و بالیوودی خیلی با یکدیگر فرق دارد و سینمای هالیوود در جهان مشهور است و پول خوبی درمی آورد. اما خب چیزی که شاید ندانید این است که بالیوود بزرگترین سینمای جهان است و سالانه 1200 فیلم تولید می کند که 2 برابر هالیوود است.

هر کسی که بخواهد وارد سینمای بالیوود شود، علاوه بر توانایی های بازیگری، باید رقاص خوبی باشد و بتواند خوب برقصد و خوب بخواند. چون همانطور که می دانید اکثر فیلم های هندی موزیکال هستند.

برای خواندن ضربه بزنید
5 تا از ترسناک ترین درهای جهان + عکس

باید بدانید که بالیوود در سالهای 1920 تا 1950 از روی هالیوود اثرگیری شده و B بالیوود از بمبئی آمده که در آن زمان، بمبئی جایی بود که اکثر فیلمها در آنجا ساخته می شد.

همچنین بخوانید: 10 تا از ترسناک ترین فیلم ها 

 

6. موج سواری با گاو

موج سواری با گاو

آنها زمینی که پر از آب است را انتخاب می کنند و بعد دو گاو را با چوب به همدیگر می بندند و در نهایت فردی آن چوب را می گیرد و شروع به موج سواری با گاو می کنند.

این بازی به صورت تیمی برگزار می شود و تیمی که بتواند بیشتر بر روی این محیط پر از آب و گل موج سواری کند برنده است. البته باید بدانید که این گاوها، گاوهای معمولی نیستند و گاوهای آموزش دیده هستند و با سرعت بسیار بالایی حرکت می کنند که دوام آوردن را بسیار سخت می کند.

 

7. اختراع شامپو

اختراع شامپو

آیا می دانستید که واژه شامپو، ریشه هندی دارد و حتی خود شامپو هم در هند اختراع شده؟ واژه هندی شامپو، Champo است که به زبان هندی می شود ماساژ و برای تمیز کردن و صاف کردم موها با گیاهان دارویی به کار می رفته.

جالب است بدانید که هندی ها، موهای بسیار خوبی دارند و این کشور سالی 20 میلیارد دلار مو می فروشد که رقمی اعجاب آور است. کشور دوم در این زمینه چین است، اما خوب کشورهای چینی هم برای بالا بردن کیفیت کارشان، موهای خودشان را با موهای هندی میکس می کنند.

 

8. نگهداری از حیاط وحش

هندوستان به طور گسترده در مشکل آلودگی گیر کرده که بسیار مشکل جدی برای این کشور است؛ اما رویکرد هندی ها در حفاظت از حیوانات وحشی، خیلی فرق دارد.

در هندوستان 104 پارک ملی وجود دارد که بیش از 24 هزار کیلومتر مربع از مساحت این کشور را در بر گرفته و در بعضی از این پارکها، حیوانات بسیار نایابی نگهداری می شوند. از جمله این حیوانات می توان به قورباغه بنفش، کوچک ترین خوک دنیا و بزرگ ترین خفاش بر روی زمین اشاره کرد.

برای خواندن ضربه بزنید
زندگی در گولاگ شوروی چگونه بود؟

همچنین بخوانید: حیواناتی که منقرض شدند + عکس 

 

9. برج سکوت

برج سکوت

زرتشتی های هندوستان، آتش را یکی از عنصرهای حیات می دانند و به همین خاطر، سوزاندن مرده و یا دفنشان که در بسیاری از جاهای هند معمول است را قبول ندارند.

به جای این کار، آنها برج هایی را با عنوان برج های سکوت را برای رفتگانشان می سازند و فرد فوت شده را در آن قرار می دهند. این برجها سقفی ندارند و به همین خاطر، طبیعت می تواند وارد عمل شود و تجزیه اجزای را انجام دهد و امروزه هم تنها جای بر روی کره زمین که برج سکوت فعال دارد در هندوستان است.

 

10. حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی

هندوستان دارای یکی از بزرگترین خطوط ریلی در جهان با بیش از 67 هزار کیلومتر مربع است. اما اگر یک روزی به هند سفر کردید و دوست داشتید که خاطره خوبی از هند در یاد شما بماند، سوار قطارهای هند نشوید.

قطارهای هند آنقدر شلوغ هستند که بعضی وقتها مسافران بر روی سقف قطار سوار می شوند. اما خب این شلوغی، نتیجه برعکس جواب داده و باعث شده تا بعضی توریستها جمع شوند و دوست داشته باشند تا اینهمه شلوغی را از نزدیک ببینند.

 

11. فیل های شایسته

فیل های شایسته

مسابقه دختران و یا مردان شایسته را که دیدید؛ هند یک ورژن دیگر از این مسابقه را دارد که زیباترین فیل هندوستان را در آن از بین تعداد زیادی فیل دیگر انتخاب می کنند.

این مسابقات هر ساله در بین ماههای فوریه و مارس انجام می شود و کسانی که می خواهند در این مسابقات شرکت کنند، فیل های خودشان را قبل از مسابقات تمیز می کنند و آرایش می کنند و یک سری لباس هم بر تن این فیلها می کنند و در نهایت داورها رای می دهند تا زیباترین فیل جشنواره را انتخاب کنند.

 

 

مقاله عجیب ترین ها در هندوستان در اینجا به پایان رسید. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید. اگر شما هم گزینه دیگری مدنظر دارید در قسمت کامنتها برای ما ارسال کنید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. وحید گفت:

    دمتون گرم عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.