9 تا از کشف های شانسی که کاشفان خود را پولدار کردند

آیا تا به حال آرزو کردید که صندوق پر از طلا و یا یک تکه از الماس بزرگ پیدا کنم یک شبه پولدار شوم؟ اگرچه فکر کردن به یک شبه پولدار شدن کار خوبی نیست؛ اما افرادی در جهان بودند که به طور کاملا تصادفی، چیزی با ارزش که به نظر بقیه مفت نمی ارزیدند را پیدا کردند و یک شبه ثروتمند شدند. در این پست قصد داریم کشف های شانسی را برای شما معرفی کنیم که کاشفان خود را پولدار کردند.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. دیوار سکه

دیوار سکه

دیوار خانه ای در پنسیلوانیا آمریکا از سکه ساخته شده بود و این خانه 20 سال توسط بچه های یک زوج که در آنجا زندگی می کردند رها شده بود.

بعد از مدتی، بچه های این زوج تصمیم می گیرند تا با هم به داخل این خانه متروکه بیایند و تجدید خاطرات کنند. آنها به محض وارد شدن به داخل خانه، متوجه ریخته شدن سکه هایی بر زیر دیوار یک قسمت از خانه شدند. این دیوار با تکانی کوچک فرو ریخت و تپه هایی از سکه بر روی خانه آنها سرازیر شد.

ارزش پولی این سکه ها به تنهایی چیزی حدود 8 هزار دلار بود؛ اما چون بیشتر این سکه ها متعلق به سالهای 1793 تا 1857 بودند، ارزش عتیقه ای آنها به 200 هزار دلار رسید و بعد هم این بچه ها آنها را فروختند و یک پول مفت و راحت را به دست آوردند.

همچنین بخوانید: 10 تا از گرانترین عتیقه جات دنیا + عکس 

 

2. سنگ طلا

سنگ طلا

بعضی از افرادی که در استرالیا زندگی می کنند، خیلی دوست دارند تا یک طلایاب و یک بیل را بگیرند و به سمت بیابان بروند تا شاید بتوانند چیزی با ارزش پیدا کنند. یکی از این افراد توانسته به مقصودش برسد و وقتی داشته با طلایاب خود در ویکتوریا استرالیا بازی می کرده، طلایاب صدا می دهد و بعد او زمین را می کَند و در نهایت او به مقدار زیادی سنگ از جنس طلا می رسد که بزرگترین آن 5 کیلوگرم وزن داشته و همچنین 300 هزار دلار ارزش داشته.

این مرد خیلی خوش شانس بوده، چون این منطقه چندین بار توسط افراد مختلف، جست و جو شده بود اما چیزی پیدا نشده بود.

 

3. سومین تخم مرغ سلطنتی

سومین تخم مرغ سلطنتی

یکی دیگر از کشف های شانسی بر می گردد به کشف تخم مرغ سلطنتی. مردی ناشناس در غرب آمریکا، زندگی خودش را از طریق خرید و فروش چیزهای دست دوم می گذراند. روزی او یک تخم مرغ طلایی را که با جواهرات تزئین شده بود را با قیمت 14 هزار دلار می خرد و امیدوار بود که با فروش دوباره آن، 500 الی 1000 دلار سود کند.

او قبل از فروش تصمیم می گیرد تا تخم مرغ را پیش یک عتیقه شناس حرفه ای ببرد تا از ارزش این جنس مطمئن شود. بعد از بررسی ها معلوم شد که این تخم مرغ درواقع سومین تخم مرغ سلطنتی از 5 تخم مرغ فابرژه روسی می باشد.

در نهایت این جناب، این تخم مرغ را به قیمت 33 میلیون دلار به یک کلکسیونر فروخت و خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را می کرد سود کرد.

 

4. یک سنتی سال 1974

یک سنتی سال 1974

یک کارمند برای پسر خودش “رَندی” یک مجموعه کوچک از سکه ها را به ارث گذاشت و از دنیا رفت. رندی این سکه ها را در داخل یک پاکت ساندویچ می گذارد و به سن دیگو نقل مکان می کند و این سکه ها 20 سال در گوشه انبارش باقی می مانند.

او بعد از 20 سال، به صورت شانسی کیسه سکه ها را پیدا می کند و آن را به یک عتیقه شناس نشان می دهد. عتیقه شناس بعد از بررسی می فهمد که یکی از این سکه های نقره ای، یک عتیقه کامل است.

این سکه در سال 1974 از آلومینیوم درست شده بود و فقط 10 تا از آنها به طور آزمایشی تولید شده بود. البته گفته می شد که همه آن ده سکه بعد از تولید، جمع آوری شدند. اما خب این یکی باقی ماند و 250 هزار دلار هم ارزش داشت.

رندی داشت پولدار می شد که یهو دولت آمریکا به مسئله ورود کرد و گفت این جزو اموال دولتی به شمار می رود و بعد هم سکه را از رندی گرفت و داخل موزه قرار دادند.

همچنین بخوانید: با گران ترین عناصر بر روی کره زمین آشنا هستید؟ 

 

5. نقاشی قدیمی

نقاشی قدیمی

در سال 1908 تاجری به نام کریستین نیکولای، یک تابلو نقاشی را خرید که به او گفته بودند برای وینسنت ونگوگ است. اما بعد از اینکه آن را پیش عتیقه شناس می برد، عتیقه شناس به او می گوید که این اثر ونگوگ نیست، چون امضای وی در تابلو دیده نمی شود. آقای نیکولای هم عصبانی می شود و نقاشی به گوشه ای انباری پرت می کند و دیگر سراغ آن نمی ورد.

وقتی نیکولای از دنیا می رود، وارثین او این نقاشی را بیرون می آورند و دوباره آن را پیش عتیقه شناس می برند. معلوم می شود که این نقاشی “غروب در ماد ماژور” نام دارد که کار اصلی خود وینسنت ونگوگ است و حدود 50 میلیون دلار ارزش دارد و اینگونه بود که یکی دیگر از کاشفان با یکی دیگر از  کشف های شانسی دیگر پولدار شد.

همچنین بخوانید: بررسی رازهای نقاشی شام آخر + سند 

 

6. کامیک اکشن

کامیک اکشن

فکر کنم تا الان همه فهمیده باشند که برای پولدار شدن، صد در صد لازم نیست تا حتما پول و طلا و جواهر پیدا کنیم و بعضی وقتها یک تیکه کاغذ هم می تواند چندین برابر آن ارزش داشته باشد. مانند همین اکشن کامیک (Action Comic) که در سال 1938 چاپ شده.

قضیه این کامیک این است که فردی به نام دیوید گونزالس از مینه سوتا یک خانه قدیمی را به ارزش ده هزار دلار می خرد تا آن را بازسازی کند و دوباره بفروشد تا سودی بکند. اما وقتی داشته دستش را به داخل سوراخی در داخل این خانه می کرده، یک کامیک پیدا می کند که همان کامیک اکشن از سال 1938 است که فقط صد عدد از آن چاپ شده بود و از اولین داستان های کامیکی سوپرمن به شمار می رود.

در نهایت هم دیوید این کامیک را به قیمت 175 هزار دلار به یک مجموعه دار می فروشد و کلی سود می کند.

 

7. چکش گمشده

گنجینه سربازان روم باستان

در سال 1992 کشاورزی به نام پیتر واتلینگ چکش خودش را گم می کند و از دوستش اریک درخواست می کند تا فلزیاب خودش را بیاورد تا چکش را پیدا کنند. اریک هم در همان محوطه مشغول گشت زدن می شود که ناگهان دستگاه فلزیاب صدا می دهد. اریک در مرحله اول یک سکه پیدا می کند و تشوق می شود تا باز هم زمین را بکند. در نهایت او به مقدار زیادی طلا و جواهر و دستبند و چیزهای دیگری را پیدا می کند و بعد هم به دولت خبر می دهد.

بعد معلوم می شود که این گنجینه مربوط به سربازهای روم باستان بوده که 15 میلیون دلار ارزش دارد. اریک به دلیل تحویل دادن این گنجینه به دولت، 2,200,000 دلار پاداش می گیرد و آن را با دوستش یعنی پیتر واتلینگ تقسیم می کند.

 

8. پیمان نامه استقلال آمریکا

پیمان نامه استقلال آمریکا

مردی از پنسیلوانیا آمریکا یک نقاشی را از حراجی به قیمت 4 دلار می خرد. او از خود نقاشی خیلی متنفر بود، اما از قاب نقاشی خوشش آمده بود و به همین خاطر قاب را باز می کند تا نقاشی را عوض کند اما در زیر نقاشی، یک سند کهنه را می بیند.

او این سند را به نزد یک متخصص می برد و بعد از بررسی ها، معلوم می شود که این سند درواقع یک کپی دستی از پیمان نامه استقلال آمریکا از سال 1776 است که فقط 25 تا از آن وجود داشت و قیمت آن بیشتر از 2 میلیون دلار است.

در نهایت این مرد توانست این کشف شانسی خودش را به قیمت 2,400,000 دلار به فروش برساند.

 

9. سهام کوکا کولا

در سال 2008 مردی به نام تونی مورآن، یک بسته از کاغذهای مختلف را از یک حراجی به قیمت 5 دلار می خرد. او بعد از گذشتن در بین این کاغذها، یک سند کاغذی که 1628 سهام از شرکت نفتی  پالمر را داشته و در سال 1924 صادر شده بود را پیدا می کند.

از تاریخ صدور این سهام، شرکت پالمر با یک کمپانی دیگر ادغام شده بود و بعد هم آن کمپانی دوباره و دوباره با شرکت های دیگر ادغام شده بود تا اینکه همه آنها توسط شرکت کوکا کولا خریداری می شوند. بعد وکیل تونی به او خبر داد که او 108 میلیون سهام در کوکا کولا دارد که 130 میلیون دلار می ارزد.

کوکا کولا اصلا از این خبر خوشش نیامد و گفت که تمام این ادعاها احمقانست و وکیل های خودش را خبر کرد و یک دعوای حقوقی راه افتاد.

متاسفانه تونی در سال 2010 از دنیا رفت و خانواده او پرونده را در دادگاه ادامه دادند و دعوای حقوقی تا به امروزه ادامه دارد.

 

 

شاید بپسندید:

کشف جسمی ناشناخته

سرزمین ازلی چگونه کشف شد؟

کشف دفترچه خاطرات هیتلر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *