5 تا از ترسناک ترین درهای جهان + عکس

در سراسر دنیا درهای مرموزی هستند که برای دهه ها بسته و مهر و موم شدند و هیچ کسی هم نمی داند چرا. اینگونه هم نیست که اصلا قابل بازکردن نباشند؛ اگر واقعا بخواهید به هر قیمتی در را باز کنید، می توانید با یک بولدوزر در را بشکنید. اما این درها بسته شدند و کسی نمی تواند بازش کند. چون دلیلی منطقی، خطرناک و یا مرموز در پشت آن نهفته است. درهایی که برای باز شدن، نیاز به نوعی طلسم خاص دارند و یا خطری که در آنها وجود دارد اجازه باز کردنش را به کسی نمی دهد. در این پست قصد داریم تا شما را با ترسناک ترین درهای جهان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. معبد طلایی پادمانا شوامی

معبد طلایی پادمانا شوامی

این معبد در استان کِرالا هند قرار دارد و قدمتش به قرن هشتم برمی گردد. زیر این معبد، 6 زیرزمین با 6 در وجود دارد که مدت کوتاهی بعد از ساخت این معبد مهروموم شدند و کسی اجازه نداشت آن را باز کند؛ اما دولت هند اجازه باز کردن 5 تای آنها را داد تا بفهمند که چه چیزی در داخل آن قرار دارد.

این قضیه خیلی خبرساز شد و همه منتظر بودند تا ببیند چه چیزی در پشت این درهای ترسناک وجود دارد. درها باز شد و همه را شوکه کرد! آنها چندین تن سکه طلا و جواهرات، مجسمه های طلایی و چیزهای عجیبی مانند پوست نارگیل طلایی پیدا کردند و ارزش تمام آنها چیزی حدود 1 تریلیارد دلار بود.

اما خب همانطور که گفتیم، آنها فقط 5 در از 6 در را باز کردند. خیلی از مردم می گویند که درِ ششم با یک نفرین محافظت می شود و این طلسم، بلای بسیار بدی را سر کسی که بخواهد در را باز کند می آورد. خیلی از افراد هم آن را باور کردند و گفتند که باید به آن احترام گذاشته شود و برای همین اجازه باز کردن در را ندادند.

اگرچه این طلسم قابل شکستن است. برای شکستن این طلسم، باید یک راهب دعایی مخصوص را بخواند. اما خب مشکل اینجاست که هیچ راهبی که در این دنیا باشد این دعا را بلد نیست و آنهایی هم که این دعا را بلد بودند از دنیا رفتند.

همچنین بخوانید: 5 تا از ترسناک ترین مخلوقات اقیانوس + عکس

 

2. بانف اسپرینگ هتل (Banff Spring Hotel)

بانف اسپرینگ هتل

این هتل در کانادا واقع شده است. در این هتل اتاقی وجود دارد که به دلیل اتفاقات عجیب و غریب و ترسناکی که در آن افتاده، مهروموم شده. این اتاق، اتاق 873 است. در طول 130 سال قدمت این هتل، افراد بسیار کمی در این اتاق اسکان داشتند و آنهایی که اسکان داشتند هم هرگز بیرون نرفتند.

پیشخدمت ها و مهمانان هتل از این اتاق به شدت می ترسیدند و بعضی وقتها گفته می شد که آنها شبح بچه ها، یک کارمند بسیار پیر هتل با چهره ای مهربان، یک پیشخدمت و یک عروس را دیدند.

قضیه این عروس به سال 1920 برمی گردد. این داستان از این قرار است که یک زوج جوان در روز عروسی خود، به این هتل می آیند و وقتی عروس در حال پایین آمدن از پله های طولانی این هتل بوده، لباس بلندش در زیر پایش گیر می کند و از پله می افتد و جانش را از دست می دهد. این عروس در همان اتاق 873 اقامت داشته.

اتاق 873

این در یکی از درهای همان هتل است. اتاق 875

اکثر ساکنان این اتاق گفته اند که آنها به وسیله یک نیرو نامرئی از روی تخت به پایین پرتاب می شدند. پیشخدمت ها گفته اند که جای دست کوچک بچه ها روی سطوح مختلف دیدند و آنها جای دستها را تمیز کردند؛ اما فردای آن روز دوباره پدیدار شدند؛ در حالیکه هیچ بچه ای در آنجا ساکن نبوده.

به خاطر تمام این ماجراها، مسئولان هتل تصمیم می گیرند تا این اتاق را کاملا مخفی کنند. آنها درِ این اتاق را با کاغذ دیواری و گچ می پوشانند تا هیچ کسی دیگر نتواند به داخل این اتاق برود.

 

3. تاج محل

تاج محل

شماره بعدی ترسناک ترین درهای جهان در تاج محل قرار دارد. شهرت تاج محل درباره عجیب بودنش، بر روی هیچ کسی پوشیده نیست. ساخت و ساز تاج محل در سال 1630 میلادی توسط “شاه جهان” برای یاد و خاطره همسرش “ممتاز محل” آغاز شد. ساخت تاج محل حدود 22 سال طول کشید و 22 هزار کارگر و هزار فیل و 32 میلیون روپیه هزینه برای ساخت تاج محل استفاده شد.

اما خب رازی که در تاج محل زیبا نهفته است را شاید کسی نداند. این است که درها و حفره هایی بودند که توسط آجر و سنگ از همان زمان شاه جهان مخفی شدند. دولت هند هم به سختی و محکمی اعلام کرده که این درها هرگز باز نخواهند شد. اما خب چرا؟

گفتن دلیل آن کمی سخت است؛ چون شایعات زیادی وجود دارد و کسی نمی داند که حقیقت کدامشان است. بعضی ها می گویند که آنجا قبرستان بزرگان است و نباید مردگان را اذیت کرد. بعضی ها هم می گویند که این قسمت ها توسط شاه جهان ساخته نشده و در حقیقت یک معبد هندی است و داخل آن پر از طلا و الماس و گنجینه های گرانبهاست. اما خب تمام اینها شایعه ای بیش نیست و تا وقتی که در باز نشود هیچ چیزی ثابت نمی شود.

همچنین بخوانید: رازهای منطقه اسرارآمیز مثلث برمودا

 

4. چین شی هوانگ (Qin Shi Huang)

چین شی هوانگ

چین شی هوانگ اولین امپراطور چین بود و به ارتشی که دارد مشهور است. این مقبره 208 سال قبل از میلاد در طول 38 سال و به دست 700 هزار کارگر ساخته شده و به طرز خیره کننده ای عظیم و بزرگ است و هنوز هم بعضی از نقاط این مقبره کشف نشده است؛ مخصوصا درِ آرامگاه امپراطور که هرگز باز نشده. چرا؟

می گویند دو دلیل برای این کار وجود دارد. یک اینکه باستان شناسان می گویند آنجا پر از تله های مختلف است. مانند کمان های حساس و یا دریاچه های اسیدی خطرناک. دوم اینکه از اگر با ماشین های مختلف و ربات داخل شوند، ترس این وجود دارد که میراث های گرانبهایی که وجود دارد را از بین ببرند. برای همین منتظر هستند تا بتوانند تکنولوژی لازم را بسازند و بعد وارد شوند.

 

5. مجسمه ابوالهول

مجسمه ابوالهول

مجسمه ابوالهول آخرین شماره از ترسناک ترین درهای جهان است. هر ساله عده زیادی از سراسر جهان به مصر می آیند تا مجسمه ابوالهول را ببینند. اما کمتر کسی از راز پایین آنها باخبر است.

در زیر پای سمت چپ ابوالهول، دری دفن شده است که راهی به یک قسمت زیرزمینی است که هرگز باز نشده و به خانه اسناد معروف است. چون اسناد باستانی زیادی در آنجا نهفته است و حتی بعضی ها می گویند که سندهایی درباره قاره گمشده آتلانتیس هم در آنجا پیدا می شود.

اوایل عده ای می گفتند که این در وجود ندارد تا اینکه بعد از تحقیقات معلوم شد که وجود دارد؛ اما خب تا وقتی باز نشود نمی توانیم حقیقت را بفهمیم.

همچنین بخوانید: 7 مکان فضایی کره زمین + عکس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *