تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه چگونه است؟ + آمار رسمی

آمریکا و روسیه! از قدیم الایام، این دو کشور در جهات مختلف با هم رقابت زیادی داشتند و تا به امروزه هم ادامه دارد؛ از نظر سیاسی گرفته تا تسلیحاتی و نظامی! همیشه اسم یکی از این دو کشور، در سرخط مهمترین خبرهای جهان وجود دارد. اما خب سیاست و تسلیحات نظامی و این حرفا به کنار! در این پست قصد داریم تا تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

روسیه با سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 به وجود آمد و امروز حدود 144,500,000 نفر جمعیت دارد. آمریکا هم وقتی در چهارم جولای سال 1776 استقلالش را از بریتانیا اعلام کرد، شکل گرفت و امروز خانه حدود 327 میلیون آمریکایی است.

 

 مذاهب:

مذاهب

70.6 درصد مردمان آمریکا را مسیحیان تشکیل می دهند و بقیه مردم که تقریبا 25 درصد هستند بی خدایان و اعتقادهایی شبیه به آن تشکیل می دهند. 2 درصد جمعیت یهودی هستند و مسلمانان فقط 0.9 هستند و در نهایت بودایی و هندوها هم 0.7 درصد.

از این طرف حدود 75 درصد جمعیت روسیه را مسیحیان تشکیل می دهند و 5 درصد مسلمان و یک درصد بودایی و یهودی و 8 درصد روسها اعلام کردند که بی خدا هستند.

همچنین بخوانید: 10 حقیقت درباره کشور روسیه

 

قد و هیکل:

وزنه برداری

یکی دیگر تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه قد و هیکل مردمان این دو کشور است. روسی ها معمولا انسانهای قوی و هیکلی هستند و متوسط قد مردان روسی 177 سانتی متر است و متوسط قد زنان هم 164 سانتی متر.

متوسط قد مردان آمریکایی کمی از روسی ها کمتر است و 175 سانتی متر است و متوسط قد زنان آمریکایی 163 سانتی متر است.

از نظر وزنی هم متوسط وزن مردان روسی 76 کیلوگرم است و متوسط وزن زنها هم 72 کیلوگرم است. البته گفته می شود که بیشتر از 30 درصد جمعیت روسیه در حال مبارزه با چاقی است و طبق یک تحقیق، بعد از آمریکا و مکزیک، روسی ها بیشترین مقدار پول را برای درمان چاقی مصرف می کنند.

اما خب چاقی در آمریکا خیلی بیشتر است و متوسط وزن مردان 88 کیلوگرم است و متوسط وزن زنان هم 75 کیلوگرم.

همچنین بخوانید: جنگ با آمریکا چگونه است؟

 

مردمان کدام کشور زندگی را ساده تر شروع می کنند؟

فارغ التحصیل شدن

طبق آمار مرکز تحصیلات در آمریکا، از هر 5 آمریکایی 4 نفر به دبیرستان می روند و دیپلم می گیرند. حدود 90 درصد بچه ها در آمریکا، تحصیلات ابتدایی را در مدارس رایگان دولتی می گذرانند و 7 درصد در مدرسه خصوصی و 3 درصد هم در خانه درس می خوانند و البته باید بدانید که بودجه آمریکا در سال 2018 برای تحصیلات چیزی حدود 59 میلیارد دلار بود.

بهترین آنها در فارق التحصیل شدن از دبیرستان، آسیایی آمریکایی ها هستند و بعد از آن سفید پوستها، اسپانیایی ها، سیاه پوستان و آمریکایی های محلی هستند و در کل 80 درصد مردمان آمریکا دیپلم دارند.

حدود 66 درصد کسانی که دیپلم می گیرند، فورا در دانشگاه ها ثبت نام می کنند و بیش از 40 درصد مردم آمریکا هم یک دوره 4 ساله را در دانشگاه ها درس می خوانند.

خیلی از جوان های آمریکایی یک سال را استراحت می کنند و به خارج از کشور سفر می کنند و طبق تحقیق، این یک سال فاصله باعث می شود تا 98 تا 99 درصد این جوان ها در آینده کاری خود موفق تر شوند.

کلاس های روسیه

خوب بریم سراغ روسی ها! روسیه سومین جایگاه در جهان را از لحاظ تحصیلات دانشگاهی دارد و 54 درصد مردمانش هم به دانشگاه می روند. کلاس های درس در روسیه بسیار کوچک هستند و به همین خاطر روسیه بهترین سطح سواد را در بین مردمان جهان دارد.

دبیرستان در روسیه مجانی است و دانش آموزان تا ساعت 1 و یا 2 بیشتر درس نمی خوانند و این در حالی است که آمریکایی ها بیشتر از روسی ها درس می خوانند. ولی نکته جالب این است که روسیه با روزهای درسی کوتاه تر، نسبت به آمریکا بازدهی بهتری دارند.

مدرسه خصوصی هم زیاد در روسیه معمول نیست، مگر اینکه دانش آموزان به یک مدرسه بین المللی بروند. روسیه همچنین بیشترین مقدار فارغ التحصیل از دانشگاه را بعد از کره شمالی و کانادا دارد که آمار آن هم 55 درصد است.

درس خواندن در دانشگاه، حدودا 25 هزار دلار برای دانش آموزان روسی خرج برمی دارد ولی این در حالی است که در آمریکا 37 هزار دلار است.

همچنین بخوانید: بررسی زندگی ولادیمیر پوتین + عکس

 

حقوق کارمندان

کارمند خوشحال

حقوق را هم می توان به عنوان یک تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه در نظر گرفت. آمریکا یکی از بیشترین حقوق ها در جهان را دارد و به طور متوسط 4993 دلار در ماه است و کمترین حقوق هم ساعتی 7 دلار است. بر اساس آمار CIA، پانزده درصد مردم آمریکا در فقر نسبی به سر می برند

متوسط حقوق در روسیه 694 دلار در ماه می باشد و کمترین حقوق در ماه هم 103 دلار است. بر اساس اطلاعات مجله فوربز، کشور روسیه 499 میلیاردر دارد که این در حالی است که آمریکا 595 میلیارد دارد.

بر اساس آمار CIA، سیزده درصد مردم در روسیه با فقر نسبتی دست و پنجه نرم می کنند اما بر اساس گزارش روزنامه گاردین، این رقم خیلی بیشتر از این عدد است.

قیمت یک همبرگر در روسیه 2.5 دلار است ولی در آمریکا 5.6 دلار و از لحاظ کالاهای اساسی، روسیه خیلی ارزانتر از آمریکاست؛ اما خب قدرت خرید مردم روسیه از مردم آمریکا خیلی کمتر است.

این در حالی است که بر اساس استاندارد جهانی زندگی که بر اساس تامین نیازهای اولیه، مسکن، رفاه و فرصت های شغلی تخمین زده می شود، هیچ یک از دو کشور آمریکا و روسیه در 10 کشور اول برای زندگی خوب نیستند. این ده کشور معمولا کشورهای اروپایی + کانادا، استرالیا، نیوزیلند هستند و می شود فهمید که الزاما درآمد سالیانه بالا، رفاه اجتماعی نمی آورد.

آمریکایی ها به طور متوسط 34.4 ساعت در هفته کار می کنند و طبق قانون حق هیچگونه تعطیلی جز 10 روز تعطیلی عمومی در سال را ندارند.

طبق گزارش CNN روسی ها کمی بیشتر کار می کنند، یعنی 200 ساعت بیشتر در سال! اما خب 28 روز در سال را مرخصی با حقوق دارند + 9 روز تعطیلی عمومی. تمامی مردمان روسیه، خدمات درمانی رایگان توسط دولت می گیرند، اما خب اگر کسی در آمریکا مریضی سختی بگیرد می تواند به ورشکست شدن خانواده اش منجر شود.

حلقه ازدواج

به غیر از تحصیلات و پول باید بدانید که در آمریکا به ازای هر 1000 نفر، 6.8 نفر در سال 2016 ازدواج کردند و از این طرف هم 4.2 نفر به ازای هر هزار نفر، طلاق گرفتند. هر زن به طور متوسط 1.84 نوزاد به دنیا می آورد و مردان آمریکایی امید به زندگی 77.1 سال را دارند و زنها 81.9 سال.

امار ازدواج در روسیه 9.2 نفر به ازای هر هزار نفر در یک سال است و آمار طلاق هم 4.2 به ازای هر هزار نفر که با آمریکا برابر است. هر زن در روسیه متوسط 1.7 نوزاد را به دنیا می آورد و امید به زندگی برای مردان به طور متوسط 64.7 سال است و برای زنان 76.3 سال.

 

خب مقاله تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه تمام شد. اگر شما هم تفاوت های دیگه ای از این دو کشور می شناسین توی کامنتها برای ما بفرستین. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *