9 تا از خطرناک ترین مامورهای مخفی

مامورهای مخفی! ما آنها را در داخل فیلم ها و یا بازی های ویدئویی می بینیم که ناگهانی به صورت مخفی از داخل تاریکی بیرون می آیند و یک عده را می کشند و بعد غیبشان می زند. دولت ها و بعضی از سازمان ها، این افراد را استخدام می کنند تا از شر کسانی که برای آنها دردسر ساز هستند خلاص شوند. این ماموران مخفی، معمولا مردهای خشن و یا خانمهای خیلی جذاب هستند که به اهدافشان نزدیک می شوند و آنها را به آن دنیا می فرستند. در این پست قصد داریم تا خطرناک ترین مامورهای مخفی جهان را برای شما معرفی کنیم. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید.

 

1. بریگیت مونهاپت (Brigitte Mohnhaupt)

بریگیت مونهاپت

در دنیای آدمکش ها، هیچوقت یک زن دست کم گرفته نمی شود و بعضی وقتها زنها خیلی خطرناک تر از مردها هستند. این خانم که در تصویر بالا می بینید یک جاسوس ماهر می باشد و به هیچ وجه گول ظاهر زیبایش را نخورید، چون این خانم یک آدمکش درجه یک است که با خونسردی تمام، مردم را به قتل می رساند.

مونهاپت عضو ارتش سرخ بود که یک گروه چپ گرا نظامی بود که در آلمان غربی وجود داشت. در سالهای 1980 رتبه او بسیار بالا رفت و در ترورهای خیلی بزرگی نقش داشت.

فردریک کروسن

فردریک کروسن

او وقتی خیلی مشهور شد که طی عملیاتی در سال 1981 در عملیات ترور ژنرال آمریکایی به نام فردریک کروسِن شرکت کرد. او مانند یک رامبو به بالای ماشین رفت و سعی کرد تا با RPG، ژنرال را بکشد. او در سال 1982 دستگیر شد و به دلیل اینکه نقش اصلی او هرگز ثابت نشد، در سال 2007 آزاد شد.

 

2. ویشکانیاس (Vishkanyas)

ویشکانیاس

در هند باستان، قصه هایی از زنان وجود دارد به نام ویشکانیاس که بسیار خطرناک و کشنده بودند. کشتن مردان توسط زنان از طریق اغفال کردنشان همیشه ساده و زیرکانه بوده که به زنانی بی رحم احتیاج داشت و زنان ویشکانیاس هم دقیقا جزو همین دسته بودند.

این دختران از بچگی انتخاب می شدند و تمرین داده می شدند تا تبدیل به یک آدمکش شوند. به آنها از بچگی، مقدار کمی سم و زهر داده می شد تا بدنشان در طول زمان، نسبت به آن زهر مقاوم شود.

وقتی آنها هدفی را پیدا می کردند، ویشکانیاس را سراغشان می فرستادند و آن زنها هم با شیوه های خود به فرد مورد نظر نزدیک می شدند و در نهایت با سم، آنها را می کشتند و برای اثبات بیگناهی خودشان هم از همان ظرف سم دار می خوردند و چون بدنشان نسبت به آن سم مقاوم بوده، هیچ بلایی سرشان نمی آمد و راحت تبرئه می شدند و ماموریتشان با موفقیت به پایان می رسید.

برای خواندن ضربه بزنید
9 تا از بهترین سازمان های جاسوسی + عکس

همچنین بخوانید: 9 تا از بهترین سازمان های جاسوسی

 

3. مامورهای مخفی کره شمالی

مامورهای مخفی کره شمالی

کره شمالی نشان داده که اصلا یک کشور نرمالی نیست. اکثر مامورهای مخفی و یا آدمکش ها، در اکثر کشورها دوست دارند تا کارهایشان را خفا انجام دهند؛ یعنی به این صورت که بیایند و بکشند و بعد بروند. اما خب مامورهای مخفی کره شمالی هیچ ترسی از دیده شدن در انظار عمومی و حتی دستگیر شدن هم ندارند.

وقتی برادر کیم جونگ اون در فرودگاه مالزی به قتل رسید، تمام این قضیه در مقابل دید صدها نفر و جلوی چندین دوربین مداربسته اتفاق افتاد. آنها دوتا زن بودند که گفته شده توسط سرویس مخفی کره شمالی آموزش دیده بودند و با زدن ماده ای به بدن برادر کیم جونگ اون، او را کشتند.

حتی گفته می شود که تعداد زیادی مامور مخفی کره شمالی در سراسر جهان پخش شدند و به آنها دستور داده شده تا حساب افراد معروفی که از کره شمالی فرار کردند را برسند.

 

4. جان هایرو (Jhon Jairo)

جان هایرو

جان هایرو یکی از خطرناک ترین مامورهای مخفی این لیست است. اگر سریال Narcos را دیده باشید احتمالا او را می شناسید و می دانید که کارتل مواد مخدر کلمبیایی که توسط پابلو اسکوبار کنترل می شده، در یک دوره زمانی در کلمبیا خیلی سروصدا کرده بود. آنها به واسطه تجارت کوکائین بسیار پولدار شده بودند و به دلیل پولهایی که داشتند، توانستند دولت و پلیس و بسیاری دیگر را بخرند.

جان هایرو بهترین آدمکش پابلو اسکوبار بود و هر کسی که تهدیدی برای کارتل بود را می کشت. او حتی همسر خودش را هم به دلیل خبر کشی برای پلیس کشت. به گفته خودش، او بیش از 300 نفر را مستقیما کشته است.

در اکثر کشورهای جهان، اگر برای 300 قتل دستگیر شوید یا اعدام می شوید و یا اینکه دیگر رنگ خانه را نمی بینید. اما خب در کلمبیا اینگونه نیست و در سال 2014 به دلیل رفتار خوب در زندان، از زندان آزاد شد و الان هم به یک انسان متحول تبدیل شده و حتی برای خودش کانال یوتیوب هم زده.

برای خواندن ضربه بزنید
انسان هایی با قدرت ماورایی که برای آمریکا کار میکنند

 

5. آندری لوگوی (Andrey Lugovoy)

آندری لوگوی

آندرِی لوگوی در زمان اتحاد جماهیر شوروی، مامور مخفی KGB بود و بعد از تمام شدن عمر شوروی به نظر می آمد که فقط یک عضو ساده دولت روسیه باشد. اما خب این نظامی سابق در سال 2006 به لندن می رود و در همان سال الکساندر لیتویننکو که مامور سابق KGB بود مریض می شود و بر اثر تشعشعات رادیو اکتیو می میرد. الکساندر لیتویننکو به انگلستان پناهنده شده بود و بر ضد پوتین و درباره فساد در روسیه صحبت می کرد. در اول نوامبر سال 2006 لتویننکو به رستوران می رود تا غذا بخورد و بعد از چند روز به شدت مریض می شود و در اثر آلودگی به پلوتونیم 210 می میرد.

بازرس ها بعد از بررسی این قضیه، متوجه دو چیز می شوند. اول اینکه در سه جایی که لتویننکو رفته، رد پلوتونیم 210 پیدا شده و دوم اینکه در تمام آن سه جا، آندری لوگوی وجود داشته است.

کرملین بعد از این قضیه تمام اتهامات را رد کرد اما شواهد نشان می دهد که لوگوی می تواند اولین آدمکش به وسیله مواد رادیو اکتیو هسته ای باشد.

 

6. انتقام جویان یا ناکمیم (Nokmim)

ناکمیم

جنگ جهانی دوم نقطه افول انسانیت در میان انسانها بود و در آن زمان ها با یهودیها بدترین رفتار می شد و به همین خاطر عده ای از یهودیها به دنبال انتقام بودند.

بعد از جنگ فقط کله گنده های نازی ها محاکمه شدند و عده زیادی از آنها هم فرار کردند و به همین خاطر عده ای از یهودی ها گروهی به نام ناکمیم را راه انداختند که ترجمه آن می شود انتقام جویان.

این افراد در سراسر اروپا می گشتند و نازی های سابقی که در جنایت دست داشتند و از محاکمه فرار کرده بودند را از بین می بردند. جسد نازی های فراری، اغلب در تصادفات ماشین پیدا می شد و یا خودکشی های ساختگی با طناب دار. آنها حتی یکبار به یک زندانی نفوذ کردند که نازی ها در آنجا زندانی بودند و غذا را مسموم کردند و با این کار صدها نفر را یک دفعه کشتند.

در نهایت با به وجود آمدن اسرائیل، ناکمیم ناگهان ناپدید شد و جای خودش را به موساد خطرناک و کشنده داد.

 

7. جوزف ملدیش (Joseph Meldish)

جوزف ملدیش

این آقا جزو مافیای آمریکایی در بین سالهای 1970 در نیویورک بود و یکی از خطرناک ترین افراد در نیویورک به حساب می آمد. او جزو گنگ بنفش که تجارت کوکائین می کرده بود و کارش هم این بود تا مشکلات را با گلوله حل کند.

برای خواندن ضربه بزنید
بهترین ابزارهای جاسوسی در تاریخ + عکس

گفته می شود که او مسئول قتل ده ها نفر است، اما آمار دقیق دست هیچ کسی نیست؛ چون شاهدها معمولا از ترس حرفی نمی زدند و یا اینکه کاری با آنها می کردند تا نتوانند دیگر حرف بزنند.

پلیس می گوید که او مسئول قتل صدها نفر است، اما هیچکدام از آنها را نتوانستند ثابت کنند و در نهایت با یک شهادت، 205 سال زندان که می تواند تا حبس ابد اضافه شود محکوم شد.

همچنین بخوانید: 10 تا از بزرگترین مافیاهای جهان

 

8. بودان استاشینسکی (Bohdan Stashynsky)

بودان استاشینسکی

بودان استاشینسکی از آن دسته آدم هایی بوده که استعداد بد ناشکفته داشته. او درواقع اصلا قصد نداشت که یک آدمکش و یا مامور شود و درواقع یک آدم عادی بود که یک روز در شوروی سابق، بدون بلیط سوار اتوبوس می شود و بعد پلیس او را دستگیر می کند و در نهایت دولت او را مجبور می کند تا یک خبرچین شود. بعد از آن هم دولت به او آموزش می دهد و او را تبدیل به یک آدمکش حرفه ای سازمان KGB می کند و خیلی از روزنامه نگارها و سیاستمدارهایی که بر ضد اتحاد جماهیر شوروی حرف می زدند را با سیانور می کشته.

او رفته رفته تبدیل به یکی از خطرناک ترین مامورهای مخفی KGB شد و به طوری در کارش موفق بود که در نهایت بر اثر حمله قلبی جانش را از دست داد.

 

9. انریکه پرادو (Enrique Prado)

انریکه پرادو

و در آخرین می رسیم به خطرناک ترین مامورهای مخفی این لیست. انریکه پرادو آدمکش گروه جنایتکاری در میامی آمریکا بود و گفته می شود که او اینقدر در کارش خوب بوده که CIA آمریکا بدون توجه به پیشینه بد او، او را به استخدام خودش در آورده و آنهم نه به عنوان یک عضو عادی؛ او درواقع فرمانده یک جوخه آدمکشی در افغانستان بود که خیلی از اعضای درجه یک القاعده را از بین برده و شاید سازمانی مثل CIA به این نتیجه رسیده که افرادی مانند انریکه پرادو را در جبهه خودش داشته باشد تا اینکه با آنها مبارزه کند.

 

نظر شما درباره این پست چیه؟ شما آدمکش دیگه ای رو می شناسین که توی این لیست آورده نشده؟ اگه میشناسین توی کامنتها برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.