هنری لی لوکاس کسی که 600 نفر را کشت

من 600 نفر را کشته ام! این اعتراف عجیب و غریب یک قاتل سریالی به نام هنری لی لوکاس است. کسی که سالها پلیس را با یک پرونده پیچیده رو به رو کرده بود و هرگز هم مشخص نشد که اعترافات او چقدر درست و این مرد واقعا چند نفر را به قتل رسانده. برای بررسی این پرونده پیچیده و عجیب، در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

هنری لی لوکاس در جوانی

هنری لی لوکاس در 23 اوت 1936 در شهری به نام بلسبورگ در حومه ایالت ویرجینیا به دنیا آمد. او نهمین فرزند پدر و مادری بود که به سختی شکم خود و بچه های خودشان را در دو اتاق کوچک خانه، سیر می کردند.

همچنین بخوانید: بررسی پرونده خفاش شب

در همان دوران کودکی هنری لی لوکاس، پدرش روزی که مست بود، پایش زیر قطار رفت و قطع شد و از آن روز، برادران و خواهران این قاتل، مجبور شدند تا به مراکز نگهداری از کودکان، خانه بستگان و یا منازل مردم بروند اما به دلایل نامشخصی، او نزد مادر ماند. او شبهای زیادی از مادر کتک می خورد و یک شب که پدرش نتوانسته بود این وضع را تحمل کند، به بیرون از خانه رفته بود که در همان هوای سرد زمستانی به ذات الریه مبتلا شد و در نهایت جان باخت.

پس از مرگ پدر، سال های تحصیل هم چندان خاطره خوبی برای هنری نداشت. مادرش همیشه او را با لباس های نامرتب و پابرهنه به مدرسه می فرستاد. او یک روز با کفش هایی به خانه برگشت که معلمش به او هدیه داده بود؛ اما به محض بازگشت به خانه، کتک سختی خورد و کفش های جدیدش در سطل زباله جای گرفت.

هنری لی لوکاس در نوجوانی

هنری لی لوکاس در دوران نوجوانی به همراه برادر ناتنی خود، گلوی حیوانات را می بریدند. در هفده سالگی، یکی از برادرانش به طور اتفاقی با چاقو به چشم او ضربه ای زد؛ چند روز با همان وضعیت در خانه ماند تا اینکه در نهایت یکی از همسایگان، او را به بیمارستان برد. پزشک چشم او را تخلیه کرد و گلوله ای شیشه به جای آن گذاشت.

برای خواندن ضربه بزنید
لیدیا شرمن کسی که 6 کودک خود را کشت!

هنری لی لوکاس در ژانویه 1960 میلادی، اولین قتلش را مرتکب شد. او در حالی مادرش را در یک جروبحث به قتل رساند که هر چه پیرتر می شد، او را بیشتر اذیت می کرد. آن شب پس از یک مشاجره شدید، چند بار سر مادرش را به میز کوبید. درحالی که بدن مجروح و نیمه جانش را بر روی زمین رها کرده بود، از آنجا فرار کرد. خواهر او بعد از این ماجرا به خانه رسید و مادرش را غرق در خون دید و فورا اورژانس را خبر کرد ولی دیر شده بود و مادرش جانش را از دست داده بود.

هنری لوکاس در زندان

هنری لی لوکاس دستگیر و راهی زندان شد. در دادگاه، علت رفتار نامناسب مادر، از زمان کودکی و دفاع از خود می دانست. او به بیست سال زندان محکوم شد؛ اما در اوایل دهه هفتاد میلادی به طور مشروط آزاد شد. بعد از آزادی، به شهرهای زیادی از آمریکا سفر کرد و به کارهای زیادی مشغول شد و در دوره ای که حدود 14 سال بود، به ادعای خودش، صدها نفر را به قتل رساند.

همچنین بخوانید: چارلز سوبراج چه کسی بود؟

در سال 1984 بود که هنری لی لوکاس به جرم قتل 11 نفر دستگیر و محاکمه شد. او در دادگاه، اتهامش را انکار کرد و در نهایت به جرم یکی از قتلها، گناهکار شناخته شد و آن شخص زنی بود که به زن نارنجی پوش معروف بود. جسد این زن در جشن هالووین 1979 میلادی در تگزاس پیدا شد و چون لباس سراسر نارنجی به تن داشت، به این نام مشهور شد.

البته در آن سال، شاهدانی وجود داشت که شهادت داده بودند که این دو نفر هیچگاه هیچ ارتباطی و ملاقاتی با هم نداشتند و زمانی که این زن در تگزاس به قتل رسیده بود، هنری لوکاس در فلوریدا به کار ترمیم عایق های پشت بامی مشغول بوده؛ اما هیچوقت معلوم نشد که چرا وی به این قتل اعتراف و اصرار داشت.

برای خواندن ضربه بزنید
قاتل سریالی ایرانی که پس از آزار و اذیت بچه ها می کشت!

هنری لی لوکاس در زندان

پزشکان در آن زمان فکر می کردند که هنری لی لوکاس به بیماری روانی مبتلا است؛ چون با اینکه به قتل 11 نفر متهم بود، اما در جریان ادامه دادگاه هایش که از سال 1983 میلادی آغاز شده بود، اعلام کرد که بیش از 100 نفر دیگر را هم به کام مرگ فرستاده است. قتل هایی که با گذر زمان، تعدادشان به 600 نفر هم رسید و همه را در شوک فرو برد.

در پی اعترافات لوکاس، ماموران و کاراگانِ تحقیق، از 19 ایالت برای بازجویی دست به کار شدند تا پرونده 600 قتلی را که ممکن بود لوکاس سرانجام بر عهده بگیرد را حل کنند.

هنری لی لوکاس در بازجویی هایش که در زندان انجام می شد، به کارآگاهان می گفت که من هیچ احساسی در لحظه کشتن دیگران نداشتم. کشتن برای من، مانند نوشیدن یک لیوان آب خنک بود.

همچنین بخوانید: معروف ترین قاتل های زنجیره ای ایران

با این حال پرونده بسیاری از قتل ها در همان سال، بدون هیچ مدرکی مختومه شد و تنها یازده قتل برای این مرد ثابت و در نهایت او به مرگ محکوم شد. او که گفته می شد حتی دختر خودش به نام جِرلین را در سال 1981 میلادی کشته است، در 13 مارس 2001 میلادی در حالی که منتظر بود تا حکم اعدامش اجرا شود، در زندان و در اثر سکته قلبی جان خود را از دست داد.

هنری لی لوکاس

به این ترتیب هیچ کسی تا حالا نتوانست از این موضوع سر در بیاورد که او واقعا چند نفر را و به چه انگیزه ای آنها را به قتل رسانده است.

می شود به جرئت گفت که در تمامی پرونده های جنائی قاتلان، آنها دوران کودکی بدی را گذراندند که در همین پرونده، این ماجرا دوباره تکرار شده است. اما سوال اصلی اینجاست که هنری لی لوکاس واقعا چند نفر را به قتل رسانده بود؟ شما چی فکر می کنید؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید.

برای خواندن ضربه بزنید
محمد بیجه: [قاتل بیش از 20 کودک ایرانی] + مستند و اعترافات

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.