4 تا از خطرناک ترین هکرهای دنیا

با افزایش جرائم سایبری، دولت های مختلف در سراسر دنیا، تلاش های خود را برای اجرای قوانین رایانه ای افزایش دادند و در اغلب موارد نیز موفق بودند. در حالی که اکثر هکرها امروزه به راحتی دستگیر و مجازات می شوند، بقیه برای سالیان طولانی از اجرای قانون فرار می کنند و در حالی که عده ای در زمان خود یک سری از مهمترین هک های تاریخ را انجام دادند، اکنون از دست زدن دوباره به کامپیوتر برای همیشه محروم شدند. در این پست قصد داریم تا خطرناک ترین هکرهای دنیا را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. کوین میتنیک – Kevin Mitnick

کوین میتنیک

زمانی که بزرگترین هکر تحت تعقیب در دنیا “کوین میتنیک” حرفه مجرمانه خود را آغاز کرد، تنها 16 سال سن داشت. او در سال 1976 شبکه اینترنت یک شرکت ابزار دیجیتال را هک کرد و نرم افزارهای آن را کپی کرد. سپس در سال 1981 او موفق به دزدیدن دفترچه راهنمای کامپیوترها از پاسیفیک بیل شد. یک سال بعد گزارش شد که او سیستم اولیه هشدار آمریکا را که به نیروهای آمریکای شمالی دستور می دهد را هک کرده و این ماجرا الهام بخش فیلم WarGame در سال 1983 شد.

میتنیک سرانجام پس از رهایی در سال 1989 و سه سال آزادی مشروط، یک نام برای خودش انتخاب کرد. او در پایان دوران محکومیتش، کامپیوترهای تماس صوتی پاسیفیک بیل را هک کرد و بلافاصله یک حکم برای دستگیری مجدد او صادر شد و باعث شد که میتنیک فرار کند و پنهان شود. به مدت دو سال و نیم میتنیک یک فراری بود ولی همچنان به حرفه خود ادامه می داد و با استفاده از تلفن های همراه شبیه سازی شده، موقعیت مکانی خود را پنهان می کرد و در همان زمان، نرم افزار های بزرگ شرکت های کامپیوتر را کپی می کرد.

او همچنین رمزهای کامپیوترها را می دزدید و شبکه های اینترنتی کامپیوتر شرکتهای مختلف را در کشور دستکاری می کرد و تعداد زیادی از ایمیل های شخصی افراد را می خواند.

FBI سرانجام در سال 1995 موفق به دستگیری کوین میتنیک در آپارتمانش در کارولینای شمالی شد. پیدا کردن او با بیش از 100 تلفن و تعداد زیادی ایدی های جعلی باعث محکوم شدن وی به 14 فقره کلاهبرداری مجازی، 8 مورد تملک وسایل ارتباطی غیرمجاز، مداخله در ارتباطات الکترونیک یا کابلی، دسترسی غیرمجاز به یک کامپیوتر فدرال و آسیب رساندن به آن شد.

میتنیک توانست با دادگاه توافق کند و به 46 ماه زندان به اضافه 22 ماه اضافه به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین آزادی مشروط خود در سال 1989 محکوم شد. کوین میتنیک بیشتر دوران محکومیتش را در زندان انفرادی سپری کرد. زیرا مسئولین FBI قاضی را متقاعد کردند که او می تواند از طریق دسترسی به یک مودم و یک تلفن همگانی در زندان و همچنین می تواند باعث هک کردن سیستم های ارتش و باعث آغاز جنگ هسته ای شود.

با آزاد شدن در سال 2000 میتنیک اقدام به تاسیس شرکت مشاوره امنیت خود کرد و بارها با FBI همکاری نمود. با وجود قرار دادن مهارت خارق العاده خود در اختیار دولت، همچنان شک هایی وجود دارد که دولت تا امروز او را تحت نظارت دقیق خود دارد.

 

2. گروه آنونیموس – Anonymous

گروه آنونیموس

بزرگترین گروه هکرهای جهانِ ناشناس، یک مجموعه بینهایت از هکرها در سراسر جهان است که نقش مجریان عدالت در دنیای دیجیتال امروزی را بازی می کنند. گروه آنونیموس هیچ رهبری و یا فرآیند دستوری مرکزی ندارد و هدف مشترکی را دنبال نمی کند که در نتیجه آن را به یک سازمان دشوار برای ردیابی و دستگیری تبدیل می کند.

ریشه های این گروه به اوایل پیدایش اینترنت برمی گردد. زمانی که گروه های مردم سعی می کردند تا وبسایت تصویری مانند فورچِن را راه بیندازند و تصاویر آپلود کنند و داستان های متعددی را تغییر بدهند. کار این گروه نشات گرفته از معنی لغوی آن، یعنی قرار دادن محتوا بدون یوزرنیم است.

این گروه در حقیقت چیزی نبودند جز یک دسته شیاد که به هک کردن شبکه های ادارات و ارسال فکس های سیاه معروف شده بودند. فکس های سیاه درواقع فکس هایی هستند که تمام جوهر ماشین های فکس را مصرف می کردند. اما در طی سالیان، این گروه هکری شروع به رشد کرد و اهداف خود را به سوژه های بزرگتر تغییر داد و پروژه های آنها شهرت پیدا کرد.

اگرچه فعالیت های انسان پسندانه این گروه در آن زمان مورد توجه قرار گرفت، ولی این گروه دارای جنبه تاریکی نیز می باشد که اگر بیشتر از بقیه نباشد کمتر نیست.

گروه آنونیموس همه چیزهایی که درست هستند و همه چیزهایی که نادرست هستند را شامل می شود. با پنهان شدن در پشت نقاب ناشناس ممکن است گاها باعث مبارزه با فساد شوند، ولی ممکن است روز بعد، آبروی مردم بیگناه را بریزند و به طور عمومی آنها را شرمسار سازند. همانطور که یکی از اعضای سابق این گروه گفته: آنونیموس معمولا شامل جوانان دمدمی مزاج می باشد که مهارت های کامپیوتری به آنها قدرتی بیشتر از آنچه از پس آن برمی آیند داده است.

 

3. آسترا – Astra

آسترا

برای سالها، یک هکر تنها با نام آنلاین خود، یعنی آسترا شناخته می شد که به طور مدام به سیستم گروه داسالت فرانسه حمله می کرد. این شرکت فرانسوی یک شرکتی است که در حوزه هوانوردی تخصص دارد. او قادر به نابود کردن شبکه های دیجیتال بسیار حساس بود.

تلاش های همه جانبه دولت فرانسه سرانجام در سال 2008 این هکر را به دستان عدالت سپرد و آشکار شد که وی یک ریاضیدان یونانی بوده که 58 سال نیز سن دارد. پس از 5 سال هک کردن شرکت داسالت، آسترا باعث 361 میلیون دلار خسارت به این شرکت شده بود و اطلاعات بسیار مهمی را درباره هوانوردی گرفته و آنها را به 250 خریدار مختلف در اینترنت به فروش رسانده بود.

جزئیات درباره آسترا بسیار اندک و محدود است و عده ای از مردم معتقد هستند که این هکر، امروزه با دولت اروپا برای مبارزه با سایر مجرمان همکاری می کند

 

4. فنسی بیر – Fancy Bear

فنسی بیر

شاید این معروفترین نامی باشد که امروزه در دنیای هکرها شنیده می شود. ولی این لقب تنها برای یک نفر نیست؛ بلکه یک مجموعه از هکرها را شامل می شود که به نظر می رسد به طور مستقیم زیر نظر آژانس اطلاعاتی روسیه است و با حمایت های مالی آن فعالیت می کنند.

اگرچه آنها سالهاست که همکاری خود را با این آژانس انکار می کنند، ولی شیوه ها و فعالیت ها و منابع و توانمندی های آنها، همگی از این کشور نشات می گیرد و این گروه اغلب ناتو و شرکت و سازمان های امنیتی را مورد هدف قرار می دهد.

نام این گروه روی حملات متعدد پارلمان آلمان و تلویزیون فرانسه، ایستگاه تلویزیونی TV5 Monde، کاخ سفید، ناتو، سازمان های امنیتی، اروپا و کمپین تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری فرانسه دیده می شود.

 

نظر شما چیست؟ آیا با این لیست از خطرناک ترین هکرهای دنیا موافق هستید؟ اگر شخص دیگری را می شناسید در کامنت ها برای ما ارسال کنید.

 

مطالبی که شاید بپسندید:

5 تا از عجیب ترین ربات های ساخت بشر

ترسناک ترین بازی های ویدیویی

هک شدن گوشی بنی گانتز توسط ایرانی ها

حقایق پنتاگون

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ‌ ‌ گفت:

    alikakakm چهارمین هکر جهان است

  2. کیارش گفت:

    عدالت علی چهارمین هکران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.