دنی ترخو از قاچاق مواد مخدر تا بازیگری محبوب!

سلام خدمت تمامی کاربران سایت تن تاپ. این روزها دَنی تِرِخو با آن صورت پر از جای جوش و ناهمواری و تتوی مشهور خودش، به یکی از محبوبترین بازیگران دنیای هالیوود تبدیل شده است. بعد از سالها بازی در نقش های عجیب و غریب و عمدتا هم منفی، سرانجام دنی ترخو توانست با ایفای نقش در فیلم بچه های جاسوس و مجموعه فیلم های ماشته، خودش را به عنوان یک بازیگر نقش اول نشان دهد. با این وجود به شهرت رسیدن ترخو فراز و نشیب های زیادی داشته. در ادامه با ما همراه باشید تا با زندگی دنی ترخو آشنا شوید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

جوانی دنی ترخو

سالهای قبل از اینکه دنی ترخو وارد دنیای بازیگری شود، یک خلافکار به تمام معنا بود و مدت زیادی را در زندان های مختلف گذراند. پس چطور شد که چنین چرخش شدیدی در زندگی این مرد خلافکار و خشن پیش آمد؟

سالها قبل از اینکه دنی ترخو در آگهی تبلیغاتی شکلاتی اسنیکرز حضور داشته باشد، در خیابان های لس آنجلس فرمانروایی می کرد. در آن روزها، وی آن مرد خشن، جان سخت و البته دوست داشتنی که امروز می بینیم نبود. درواقع ترخو از کودکی وارد دنیای خلافکاران شده بود.

وی در یکی از مصاحبه های خود گفت که برای اولین بار در سن 12 سالگی به جرم زدن یک بچه دیگر با سنگ، به مرکز بازپروری منتقل شده. از آن روز به بعد، به لطف اعمال خشونت آمیز و مجرمانه عمویش (گیلبرت) که از مغازه ها دزدی کرده و از ترخو به عنوان راننده برای مواقع فرار استفاده می کرد، بدتر نیز شد.

دنی ترخو

هرچه سن دنی ترخو بالاتر می رفت، خشن تر و مرموزتر می شد و سعی می کرد تا با همه درگیر شود. خودش در این مورد گفته:

“شما یا کسی هستید که دیگران را هول می دهید و یا کسی که دیگران شما را هول می دهند. من فقط انتخاب کردم که هول دهنده باشم.”

بنابراین وقتی که ترخو در سن 18 سالگی یک ملوان را با بطری شکسته زد، کسی تعجب نکرد؛ به همین دلیل بار دیگر به زندان افتاد. دنی ترخو دست کم در 5 سرقت مسلحانه و در مواردی با استفاده از نارنجک دست داشت و سپس به فروش مواد مخدر روی آورد و در یکی از معاملاتش، 150 گرم هروئین را به قیمت 30 هزار دلار فروخت. اما کیسه مواد به جای هروئین، پر از شکر بود و تنها در گوشه ای از آن، مقداری هروئین گذاشته شده بود که خریدار را گول بزند.

دنی ترخو

در کمال بدشانسی ترخو، کسی که مواد را از او خرید یک مامور مخفی پلیس بود که از این شوخی ها اصلا خوشش نمی آمد. بنابراین ترخو بیست و چند ساله به 10 سال زندان محکوم شد و برای گذراندن دوران محکومیتش به زندان سَن کوئنتین منتقل شد. جایی که ترخو در آنجا به یکی از خشن ترین و بدنام ترین زندانی ها تبدیل شد.

همچنین بخوانید: مخوفترین زندان های جهان

بعد از رسیدن دنی ترخو به زندان سن کوئنتین، دوستان زندانی وی دریافتند که ترخو در بین آنها زندانی نشده؛ بلکه آنها زندانی دنی هستند. ترخو به سرعت با انجام چندین مسابقه مشت زنی و ناک اوت کردن حریفانش، اسم و رسمی برای خودش در زندان سن کوئنتین پیدا کرد. ترخو گفته که وی از سن هشت سالگی در زمینه پهن کردن بینی افراد ماهر بوده. زیرا در آن دوران توسط عمویش که 13 سال داشت، به عنوان کیسه بوکس مورد استفاده قرار می گرفت.

بنابراین طبیعی بود که پس از وارد شدن به زندان سن کوئنتین، دنی ترخو به سلطان رینگ بوکس زندان تبدیل شود. ترخو در این مورد گفته که مشت زنی در زندان از من یک انسان مشهور ساخته. حتی زمانی که ترخو به زندان های دیگر نیز منتقل شد، باز هم چیزی از شهرت وی کم نشد و به گفته خودش در سه زندان سن کوئنتین، فولسام و سولداد در دو رده وزنی، قهرمان بوکس به شمار می رفت

دنی ترخو در حال وزنه برداری

ترخو در داخل زندان نیز به اندازه بیرون از زندان خوفناک بود. وی به عنوان سردسته یک گروه کوچک در داخل زندان، با ترساندن زندانی های ضعیفتر، از آنها اخاذی می کرد و به اصطلاح در مقابل حمایت از آنها پول می گرفت. اغلب زندانیان نیز با این باج خواهی او کنار می آمدند؛ چون کسی قدرت و جرئت نه گفتن به دنی ترخو بزرگ را نداشت.

وی در زندان تتوهای معروفش را انجام داد. اگر تا به حال بالاتنه ترخو را دیده باشید، متوجه تتوی سینه و شکم او شده اید. این قطعه هنری را یکی از دوستان زندانی اش به نام هری راس برای او انجام داده بود که در زمینه تتو کردن استاد بود. البته از آنجایی که ترخو هر چند وقت یک بار به زندان جدیدی فرستاده می شد، راس نتوانست این تتو بزرگ و پیچیده که به شکل یک دختر گاوچران بود را تنها در یک مرحله و یک زندان تکمیل کند و هربار که آنها در زندان مشترکی حضور داشتند، راس قسمتی از کارش را پیش می برد. به گفته خود ترخو، این کار سه سال در چند زندان مختلف زمان برد تا تکمیل شود و باز به گفته خودش، این مشهورترین تتو دنیاست.

دنی ترخو و پسرش

نقطه عطف زندگی دنی ترخو که از او یک بازیگر مشهور ساخت، در سال 1968 و در زندان سولداد رخ داد. در این سال، ترخو تصمیم گرفت تا به جای خوشگذرانی در سلولش، شورش کند. در ابتدا تعدادی از زندانیانی که تحت تاثیر مشروبات الکلی بودند شورش کردند و در این بین ترخو نیز یکی از نگهبانان را با سنگ مورد اصابت قرار داد که به انتقال او به سلول انفرادی منجر شد. ترخو ادعا کرد که قصدش زدن یک نفر دیگر بوده و اشتباها نگهبان را مورد اصابت قرار داده.

ترخو بیش از سه ماه را در سلول انفرادی گذراند و برای اینکه مشاعر خودش را از دست ندهد، نقش بازیگران فیلم های جادوگر شهر اوز و گوژپشت نوتردام را در تنهایی خودش بازی می کرد. سلول انفرادی او یک جهنم به تمام معنا بود و به گفته خود ترخو، آخرین کسی که قبل از وی در این سلول قرار داشت با مدفوع خود بر روی دیوار، کلمات کفرآمیز نوشته بود.

دنی ترخو و چارلی هونان

شرایط ترخو از این نیز بدتر شد. زیرا فکر می کرد که او به زودی به دلیل شورش و حمله به نگهبان زندان، به اتاق گاز فرستاده خواهد شد. به همین دلیل سعی کرد تا مسیر زندگی خودش را عوض کند و به دعا کردن پرداخت و انگار کسی وجود داشت که به دعاهای ترخو پاسخ می داد. اتهامات علیه ترخو رد شد و زندانی جوان، رفته رفته روش زندگی خودش را تغییر داد.

ترخو در این مورد می گوید: “من در قعر جهنم بودم و به خاطر دعا زندگی ام تغییر کرد.”

البته این کار برای ترخو که در منجلاب گرفتار شده بود بسیار سخت به نظر می رسید. درواقع او از دوران کودکی اش مواد مصرف می کرد. به گفته خودش و باز به لطف عمویش، در سن هشت سالگی برای اولین بار ماریجوانا مصرف کرده بود و در سن 12 سالگی طبق معمول و به لطف عمویش، شروع به مصرف هروئین کرد.

همچنین بخوانید: شایع ترین مواد مخدر جهان

همین مصرف مواد مخدر باعث شده بود که وی بسیار خشن و جسور باشد و وارد دنیای سرقت و مشت زنی بی رحمانه شود. به گفته خودش او تمامی سرقت ها را برای تامین هزینه مصرف مواد انجام داده بود. بنابراین به شدت نیاز داشت تا خود را از مواد مخدر دور نگه دارد. به همین دلیل به یکی از انجمن های ترک مواد مخدر پیوست و اکنون 50 سال از آخرین باری که وی مواد مصرف کرده می گذرد.

دنی ترخو

وقتی که از زندان آزاد شد تصمیم گرفت تا به افراد معتاد کمک کند. به همین دلیل به مدت 15 سال، به عنوان مشاور ترک اعتیاد فعالیت کرد. وی امروزه نیز در این زمینه فعالیت دارد و نوجوانان را به در پیش گرفتن مسیر درست زندگی و دوری کردن از دنیای خلافکاران تشویق می کند تا به موفقیت دلخواه خودشان برسند.

او در این مورد می گوید: “صبح هوشیار و پاک بیدار شوید و سه فرزند داشته باشید که شما را بپرستند.”

ترخو پس از آزاد شدن از زندان در سال 1969 خود را به شدت به عنوان مشاور ترک اعتیاد و رابط دادگاه ها مشغول نگه می داشت. درواقع برای تامین هزینه های زندگی، به عنوان یک مرد آزاد، وی مجبور بود تا هر کاری بکند. او که به شدت به پول نیاز داشت سعی کرد تا وارد دنیای بوکس شود؛ اما درخواست او مورد موافقت قرار نگرفت و به همین خاطر در مسابقات غیرقانونی شرکت کرد. همچنین با کار در یک انبار اوراق ماشین، زندگی خودش را می گذراند تا اینکه با یکی از دوستانش، کسب و کار خصوصی خود را راه اندازی کرد.

آنها وارد کسب و کار باغبانی شدند. اما تجارت آنها با فراز و نشیب های دائمی همراه بود. حتی بعضی از وسایل اصلی و ضروری باغبانی را نداشتند. ترخو در این مورد گفته که ما حتی ماشین چمن زنی هم نداشتیم و هر وقت مشتری از او می خواست که چمن های خانه اش را کوتاه کند، از چمن زن خود مشتری برای اینکار استفاده می کردند.

دنی ترخو و سگ پیتبول

شرایط برای آنها سخت پیش می رفت اما مطمئنا بهتر از آن بود که به سرقت از مغازه ها روی بیاورد. زیرا ترخو دیگر نمی خواست که به زندان برگردد.

در سال 1985 که ترخو به عنوان یک مشاور ترک اعتیاد فعالیت می کرد، یکی از مشتریان او با وی تماس گرفته و با درماندگی از وی درخواست کمک کرد. این فرد در سر صحنه فیلمبرداری فیلم قطار افسار گسیخته حضور داشت و به شدت میل به مصرف کوکائین پیدا کرده بود. جالب اینکه در این فیلم، بازیگران مشهوری مانند اریک رابرتز در نقش زندانی بازی می کردند و داستان فیلم عمدتا در زندان رخ می داد. به همین دلیل ترخو در صحنه فیلمبرداری حاضر شد تا به فرد مورد نظر کمک کند. اما مدتی نگذشت که یکی نزد دنی ترخو آمد و از او خواست تا نقش کوتاهی را در فیلم برعهده بگیرد که درواقع نقش یک زندانی بود.

وقتی که ترخو این نقش را پذیرفت، سمت فیلمنامه نویس یعنی ادی بانکر فرستاده شد. جالب اینکه بانکر مدتی را در زندان گذرانده بود و وقتی تتو روی بدن ترخو را دید، او را شناخت. این اتفاق بسیار جالب و باورنکردنی بود؛ زیرا تیم ساخت فیلم، به دنبال کسی می گشتند که در زمینه بوکس، اریک رابرتز را آموزش دهد و بانکر می دانست که ترخو در زندان قهرمان بوکس بوده.

به گفته ترخو در آن زمان، اریک رابرتز بر روی یک صحنه مشت زنی کار می کرد و به دلیل ناآشنایی با بوکس، به شدت به حریفش آسیب می رساند. بنابراین بانکر از ترخو خواست تا فوت و فن مشت زنی را به رابرتز یاد بدهد. درحالی که ترخو شیوه صحیح مشت زدن را به ترخو یاد می داد، کارگردان فیلم تحت تاثیر ترخو قرار گرفت و به او پیشنهاد کرد تا نقش مقابل رابرتز را در داخل رینگ ایفا کند.

دنی ترخو

این اولین تجربه بازیگری ترخو بود و همه آن را مدیون تتو افسانه ای خود بود. ترخو ازاین اتفاق به عنوان دخالت الهی یاد می کند. از آن زمان به بعد، ترخو وقت سر خاراندن هم نداشت و در مدت 30 سال، در بیشتر از 300 فیلم بازی کرده که از مهمترین آنها می توان به حضور در کنار چارلز برانسون در فیلم رویای مرگ چهار و همچنین همبازی شدن با چاک نوریس در فیلم “واکر، رنجر تگزاسی” اشاره کرد.

همچنین در فیلم معروف “هواپیما محکومین” در نقش یک ت*ج*ا*و*ز*گ*ر سریالی به نام جانی 23 باکا و در کنار بازیگران مشهوری مانند جان تراولتا و نیکولاس کیج ظاهر شد.

امروزه ترخو در کنار بازیگری، همراه با دو شریک خودش وارد کسب و کار رستوران داری شده و چندین رستوران را در شهر لس آنجلس راه اندازی کردند. او گفته که غذای اضافی رستوران هایش را به افراد بی خانمان می بخشد.

در کل در پشت چهره خشن دنی ترخو یک انسانی مهربان، پدری دلسوز، مشاوری سخت کوش در زمینه ترک اعتیاد و یک عاشق حیوانات خانگی به خصوص سگ نهفته است. وی همراه با همسر سابقش، انجمنی را در حمایت از سگ های بی خانمان و سگ هایی که مورد آزار و اذیت قرار گرفتند تشکیل داده و برای آنها غذا و مکان زندگی تدارک می بیند.

بعض اوقات یک اتفاق کوچک می تواند کل زندگی شما را تغییر دهد و شما را وارد دنیای دیگری بکند که حتی فکرش را هم نمی کردید. آیا تا به حال همچنین اتفاقی برای شما هم افتاده. پاسخ این سوال را در کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

 

 

مطالبی که شاید بپسندید:

داستان زندگی خلیل رفعتی

کریس بنوا، قهرمان یا قاتل؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *