ولما مارجی بارفیلد قاتل سالمندان

وِلما مارجی بارفیلد نخستین زن قاتل سریالی در تاریخ آمریکا به شمار می رود که حکم اعدامش با تزریق سم انجام شد. زنی که خیلیها او را زنی آرام، مادری مهربان و شهروندی عادی می دانستند. اما در حقیقت این زن یک جنایتکاری بود که مردان و زنان سالخورده را با تزریق سم، به قتل می رساند. در این پست با ما همراه باشید تا پرونده جنایات ولما مارجی بارفیلد معروف به پرستار مرگ را با هم بررسی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

ولما مارجی بارفیلد

ولما مارجی بارفیلد در سال 1932 در یکی از مناطق روستایی کارولینای جنوبی به دنیا آمد. چند ماه پس از تولد بود که پدر و مادرش تصمیم گرفتند تا از کارولینای شمالی نقل مکان کنند.

نمی توان گفت که این قاتل سریالی یک زندگی آرامی را تجربه کرده. تا زمانی که خودش را بشناسد، تنها جر و بحث های والدینش بود که گوشش را پر کرده بود و زمانی که با طلاق مادرش دعواها آرام گرفت، سوءاستفاده های ج*ن*س*ی پدرش آرامش را از او سلب کرد. مارجی همیشه به دنبال راهی برای فرار از خانه بود تا بتواند به این کابوس های بیداری شبانه اش پایان ببخشد و این موقعیت در سال 1949 و همزمان با ازدواج با توماس بریک مهیا شد.

با بیرون آمدن از خانه پدری اش به همراه همسرش، تمام تلاشش را کرد تا زندگی آرام و سراسر خوشبختی را بسازد. این زن و شوهر سالیان سال در کنار هم زندگی آرامی را تجربه کردند؛ اما همه چی از آنجا خراب شد که پزشکان به مارجی گفتند که او مبتلا به سرطان رحم شده است.

ولما مارجی بارفیلد

ولما مارجی بارفیلد در مقابل این بیماری، به شدت از خودش ضعف نشان داد و نتوانست مقابله کند. بیماری که افسردگی و بعد از آن اعتیاد به مواد مخدر را به همراه آورد. از زمانی که به مواد مخدر معتاد شد، زندگی خانوادگی آنها بهم ریخت تا اینکه در سال 1969 همسرش فوت کرد و علت مرگ او عارضه قلبی ناگهانی و سکته قلبی اعلام شد.

سال 1970 او بار دیگر ازدواج کرد؛ اما یک سال بعد، همسر دومش نیز مانند توماس بریک بر اثر عارضه قلبی درگذشت. پس از آن مارجی به خانه مادرش رفت تا در کنار او زندگی کند. اما حدودا 4 سال بعد بود که مادر این زن مخوف با علائم سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ به بیمارستان برده شد. اما قبل از رسیدن به بیمارستان، به علتی نامعلوم که پزشکان نتوانستند تشخیص دهند فوت شد.

ولما مارجی بارفیلد

مدتی بعد، مارجی برای کسب درآمد و گذراندن زندگی خود و فرزندانش مجبور به نگهداری از سالمندان شد. اولین سالمندی که او نگهداری کرد، فردی از خانواده مونت گومِری بود که خانواده ای سرشناس در ایالت کارولینای شمالی بودند که مدتی کوتاه پس از آمدن مارجی به خانه اش، در 29 ژانویه سال 1977 فوت شد.

نفر دومی که مارجی برای نگهداری از او پا به خانه اش گذاشت، زنی به نام دالی ادوارد بود که پس از مدت کوتاهی به همان علائمی فوت شد که دو سال قبل، مادر این زن قاتل فوت شده بود.

تا آن زمان، هیچ چیزی به نظر مشکوک نمی آمد تا سال 1977. در این سال بود که ولما مارجی بارفیلد مسئولیت نگهدرای زنی 76 ساله به نام راکت لی که پایش شکسته بود را برعهده گرفت. 4 ژوئن سال 1977 همسر این زن که جان هنری نام داشت، به طرز مشکوکی و با علائم درد در قفسه سینه، استفراغ و سرگیجه و در نهایت به طور ناگهانی فوت شد.

ولما مارجی بارفیلد

سوم فوریه سال 1978 بود که رونالد استوارت تیلور که با مارجی روابط پنهانی داشت، جانش را از دست داد و مارجی پس از پیدا شدن سم در بدن این مرد، اعتراف کرد که روز مرگ استوارت یک قاشق چایخوری آرسنیک در چایی او ریخته و این مرد را به قتل رسانده بود.

همزمان با این اعتراف بود که پلیس او را دستگیر کرد و طی یک جلسه بازپرسی، به جنایات قبلی از همسران و مادرش گرفته تا سالمندان را اعتراف کرد. در نهایت دادگاه ایالتی کارولینای شمالی در همان سال، او را به جرم قتل 6 نفر، به اعدام محکوم کرد. اما این زن تا سال 1984 در زندان ماند تا بالاخره در دوم نوامبر آن سال در زندان ایالتی و با تزریق مواد سمی کشنده در سن 52 سالگی اعدام شد.

همچنین بخوانید: می دانید اعدامی ها قبل از اعدام چه می خورند؟

در پرونده ولما مارجی بارفیلد، هیچوقت معلوم نشد که قتل هایی که او انجام می داده به دلیل تنفر بوده و یا مسائل مالی؟ اما مشخصا این زن یک جنونی نسبت به کشتن افراد داشته و این کار به وی حس قدرت می داده. کشتن دو همسر، مادر و حتی مردی که با او بوده؛ همه اینها نشان دهنده این است که هر فرد بزرگسالی با او در تماس بوده، به زودی کشته می شده. عجیب اینجاست که چرا به دیگران صدمه ای وارد نمی کرده؟ مانند فرزندانش و یا افراد جوانتر.

به نظر شما دلیل قتل های این زن چه بوده؟ مسائل مالی یا جنون کشتن؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. ما همیشه منتظر شنیدن نظرات خوب شما هستیم.

 

 

مطالبی که ممکن است بپسندید:

با 5 زن خونخوار آشنا شوید

آیلین وورنوس چه کسی بود؟

لیدیا شرمن چه کسی بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *