تیپی دگره و زندگی 10 ساله او در حیات وحش

تیپی دگره

آیا شما تیپی دگره، کودک حیات وحش را می شناسید؟ بیش از 20 از زمانیکه این عکس گرفته شده است می گذرد و او دیگر بزرگ شده است.

اگر شما فکر می کنید که کودکی خارق العاده ای با تفریح در پارک های کنار خانه خود داشتید، پس آماده نیستید که با داستان تیپی دِگره و جایی که او در دهه اول عمر خود زندگی کرد آشنا شوید. با این حال تصاویری که خواهید دید، در عین حال که دلهره آور هستند به همان اندازه هم بی نظیر و با ارزش می باشند.

تیپی دگره دختر جوان فرانسوی که دوران کودکی خودش را در آفریقا و به ویژه در نامیبیا گذراند. خانواده اش به عنوان شکارچی تصویر کار می کردند و از دختر خودشان که در کنار حیوانات وحشی و در دل سرزمین وحشی به سر می برد، با شیرها و فیل های غول پیکر و دیگر حیوانات وحشی، عکسهای شگفت انگیزی می گرفتند.

تیپی دگره و گورخر

تیپی در سن و سالی که همسالان او با دوستانشان در حال بازی قایم باشک در پارکها بودند، او در جنگل می دوید؛ چنین به نظر می آید که او به صورتی دیوانه وار از حیوانات وحشی که در آفریقا زندگی می کردند نمی ترسید و حتی عاشق گذراندن اوقات خود با آنها بود.

همانطور که این تصاویر به وضوح نشان می دهد، تیپی یک دختر معمولی نیست. این واقعیت که حیواناتی مانند یک یوزپلنگ به او نزدیک می شوند و به او آسیبی نمی رسانند نشان می دهد که او یک شاهزاده خانوم دیزنی است.

تیپی دگره و فیل

چند کودک می توانند به ما بگویند که یک فیل آفریقایی آنها را بر روی شانه و یا خرطوم های خود حمل می کند؟ تیپی واقعا بی نظیر است و در دوران کودکی او چیزهای خارق العاده ای وجود دارند که شما فقط می توانید فقط در فیلم ها و یا در کتاب ها مشاهده کنید.

سکونت والدین تیپی در آفریقا، دوره ای پر برکت در زندگی آنها بود. آنها کارشان مانند اداره کردن یک مغازه و یا کار پشت میزی نبود. همیشه در کنار دختر کوچک خودشان در دامان طبیعت وحشی بودند. علاوه بر این خاطرات زیادی دارند که به لطف عکسهای جادویی، آنها را ماندگار کردند.

همچنین بخوانید: 10 تصویری که توجه جهانیان را جلب کرد

یکی از جالب ترین جنبه های تجربه تیپی در آفریقا این است که بومیان آنجا هم او را کاملا پذیرفته بودند. بسیاری از قبایل آفریقایی برای به اشتراک گذاشتن فرهنگ خودشان با دیگران و به ویژه مشارکت بیگانگان در مراسم هایشان، قوانین سخت گیرانه ای دارند و اجازه نمی دهند؛ اما تیپی استثنا بود.

تیپی در مراسمات بومی

اگرچه بیش از یک دهه از زندگی تیپی در آفریقا می گذرد، اما او توضیح داد که هرگز لحظه های باورنکردنی در آنجا را فراموش نمی کند. او همچنین کتابی هم نوشته با نام “تیپی، کتاب من از آفریقا”. کودکان در سراسر جهان باید سعی کنند تا کتاب شگفت انگیز او از خاطرات باورنکردنی او را مطالعه کنند.

تیپی دگره در زمانی که هم سن و سالان او کارتون کتاب جنگل را تماشا می کردند، او در واقعیت آنها را تجربه می کرد. برای مثال آیا شما تا به حال یک دختربچه را در نزدیکی یک یوزپلنگ و یا فیل دیدید؟ آیا می توانید تصور کنید که بزرگ شدن در آفریقا چقدر می تواند هیجان انگیز باشد؟

تیپی برای قایم باشک نیازی به زمین بازی خاصی نداشت زیرا کل جنگل در اختیار او بود. تیپی برای سرگرم شدن نیازی به یک کودک دیگر برای همبازی شدن نداشت؛ فقط کافی بود تا از گردن یک شترمرغ بالا برود. سرگرمی از این بالاتر؟

تیپی بر روی شترمرغ

در حقیقت زمانی که تیپی در آفریقا زندگی می کرد، کودکان دیگری برای بازی با آنها نبود؛ اما او می گوید که این موضوع هیچوقت برای او مسئله مهمی نبوده او قبلا هرگز در یک شهر بزرگ زندگی نکرده بود و برای همین نمی دانست که کودکان دیگر در سن و سال او چه کارهایی می کنند و همانطور که در تصاویر می بینید تیپی به یک همبازی احتیاج نداشت.

والدین تیپی گفتند که تیپی یک بچه خوش شانس بود و تا ده سالگی در طبیعت زندگی می کرد. هر سه با حیوانات بودیم و می شود گفت که با انسانهای دیگر ارتباطی نداشتیم.

اما اینکه والدین آنها اجازه دادند تا او با حیواناتی مانند ببر و یا فیل بازی کند به نظر شما بی مسئولیتی کردند؟ اگر بگوییم که در بعضی از عکسها، گویی زندگی تیپی در معرض خطر بوده دور از واقعیت نیست؛ اما والدین تیپی توضیح دادند که حیوانات موجود در عکسها کم و بیش اهلی شده اند و در بین ساکنین روستاهای آفریقایی زندگی می کردند.

تیپی دگره و غورباقه

والدین تیپی همچنین توضیح دادند که کار واقعی آنها عکس گرفتن از طبیعت آفریقاست اما تهیه عکس از دخترشان، هدف اصلی آنها نبوده. والدین تیپی دوست داشتن تا از دختر کوچک خودشان عکس بگیرند. در عین حال چه کسی می تواند آنها را سرزنش بکند؟ دیدن بازی کودک با حیواناتی مانند شترمرغ و یا شیر یک چیز عادی نیست.

واقعیت این است که تیپی دوران کودکی خودش را واقعا با حیوانات گذراند و دلیل غوغا کردن عکس ها او در سطح اینترنت هم همین موضوع بود.

و البته خبر خوب اینکه به نظر می رسد تیپی عاشق دوربین است. فکر می کنید چه شغلی را انتخاب می کند؟ تیپی از کودکی به دوربین عادت کرده بود و امروز بازیگر شده. در دوران کودکی او، مستندی با نام دور دنیا با تیپی ساخته شد و حتی در مورد مبحث مهمی که او از حیوانات وحشی به خوبی می دانست در آن فیلم صحبت کرده بود.

مستند دور دنیا با تیپی

تیپی زمان زیادی را حیوانات وحشی گذرانده اما او به خصوص دوست داشت تا با قورباقه ها بازی کند. دلیلش هم در منطق یک کودک 10 ساده است. آنها تماشایی هستند و دیدن پرش های آنها در هر جایی سرگرمی خوبی است برای بچه ها.

مطمئنا تعداد بسیار اندکی از مردم می توانند بگویند که آنها کودکی بهتری نسبت به تیپی دگره داشتند. تصور کنید که چقدر خوب است که هر روز صبح از خواب بیدار شوید و بیرون از خانه با حیوانات وحشی همانند ببرهایی رو به رو شوید که منتظر هستند با شما بازی کنند.

همچنین بخوانید: حیواناتی که منقرض شدند

تیپی دگره

اکنون تیپی دگره بزرگ شده و بعضی وقتها به نامیبیا سفر می کند. بدیهی است که او هرگز خاطرات باورنکردنی دوران کودکی خودش را فراموش نخواهد کرد و سفر به آفریقا راهی برای احیای دوران کودکی وی است. کودکی بی نظیری که همه کودکان امروزی باید حسرت آن را بخورند.

 

شما به عنوان یک پدر و یا مادر، اجازه بازی فرزندتان با حیوانات وحشی مانند ببر و یا شیر را می دادید؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ♡Ava☆ گفت:

    قورباغه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.