6 نفری که ادعای مسیحیت کردند + عکس

در یکی از آیات انجیل گفته شده است که من به زودی می آیم و در همین آیه، بازگشت دوباره عیسی مسیح پیشگویی شده است و بر همین اساس هم افرادی خودشان را مسیح موعود معرفی کردند و جالب این است که در سالهای اخیر با گسترش اینترنت و بهره گیری آنها از این امکانات، خیلی زود هم برای خودشان پیروانی پیدا کردند. در این پست شما را با چند شخص که ادعای مسیحیت کردند آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: رازهای نقاشی شام آخر

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. حسن مزارجی

حسن مزارجی

حسن مزارجی یکی از شهروندان ترکیه است. وی در سالهای پیش در مساجد به امامت هم پرداخته و مدتی را هم به دلیل اظهارات سیاسی اش در زندان به سر برده است. گفته می شود که وی در مدت حبس، مورد شکنجه های روحی و بیوشیمیایی قرار گرفته و در نتیجه آن شکنجه ها، سلامت عقلی خودش را از دست داده اما خود او این موضوع را انکار می کند.

حسن مزارجی در سال 1997 میلادی از زندان آزاد شد و پس از آزادی ادعا کرد که خداوند در خواب با او صحبت کرده و او را پیامبر اعلام کرده است و با همین ادعا هم خودش را مسیح اعلام کرد. سه سال بعد او در تلویزیون ها دیده شد در حالی که گوشواره در گوش و دستبند در دستانش داشت و گردنبندی آویزان کرده بود و موهای بلندی که با رنگ طلایی رنگ کرده بود و عصایی هم در دست داشت.

حسن مزارجی و هوادارانش

وی ادعاهای عجیب و غریبی دارد؛ از جمله می گفت که با همراهی خداوند حرکت می کند. حسن مزارجی در منطقه دوزجه در ترکیه زندگی می کند و چندین حواری و پیروان خاص خودش را دارد. حسن مزارجی خود را عیسی مسیح می داند و می گوید که برای بار دوم از مادر زاده شده و به این دنیا آمده است. در تمامی مطالبی که از او منتشر می شود با نام عیسی مسیح فرزند مریم از او یاد می شود.

برای خواندن ضربه بزنید
رازهای شیطانی داستان هانسل و گرتل + تصاویر

 

2. ویساریون

ویساریون

سِرگِیت تروپ یک پلیس راهنمایی و رانندگی سابق روسیه در سال 1991 میلادی با تشکیل فرقه ای ادعا کرد که وی مسیح جدید در دوران معاصر است. او نام فرقه خود را ویساریون گذاشت. ویساریون درواقع آمیزه ای از اعتقادات بودایی و ارتدوکس است. رهبر فرقه ویساریون یعنی سرگیت تروپ خود را عیسی مسیح و کلام خدا می داند و پیروان او که حدود 5 هزار نفر تخمین زده می شوند، ادعاهای او را به طور کامل پذیرفته اند.

کسانی که وارد فرقه ویساریون می شوند باید تمامی اموال خود را در اختیار رهبر فرقه بگذارند و در منطقه مخصوص ویساریون زندگی کنند. در این منطقه استفاده از پول ممنوع است. گیاهخوار هستند و غذایی که منشا حیوانی داشته باشد و همچنین مصرف الکل و دخانیات ممنوع است.

روز کریسمس آنها روز چهاردهم ژانویه یعنی روز تولد ویساریون است.

همچنین بخوانید: معرفی میترا خدای ایران باستان

 

3. اینری کریستو

اینری کریستو

اینری کریستو در سال 1948 میلادی در برزیل به دنیا آمد. او ادعا می کند که روح حضرت عیسی مسیح در او بلور کرده است. اینری زمانی به مسیح بودن خود پی برد که در سال 1979 میلادی در سانتیاگو در شیلی اعتکاف مذهبی کرده بود. او در این دوره پرهیز از خوشی های زندگی در سر خود صداهایی شنید که به او می گفت: من پدر تو هستم، خدای ابراهیم و اسحاق و یعقوب.

او با همین ادعاها توانست هزاران پیرو در سراسر جهان پیدا کند. بیشتر پیروان این مرد را زنان تشکیل می دهند و بیشتر آنها در کلیسا زندگی می کنند. آنها یونیفرم های عجیبی هم به تن دارند. لباس بلند و گشاد آبی رنگ به همراه مچ بندی به شکل طناب. برخی از آنها به مدت ده ها سال است که پیرو کریستو هستند.

کریستو با نظام سرمایه داری، سقط جنین و حتی کریسمس مخالف است. او یک بار توسط پلیس دستگیر شده و از کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و ونزوئلا اخراج شد.. او همچنین ادعا می کند که ماموریت او آماده سازی مردم برای بعد از فلاکت بزرگی است که به طور حتم روی خواهد داد.

برای خواندن ضربه بزنید
بیماری هایی که به افراد قدرت ماورایی میدهد

اینری کریستو همچنین پیشگویی کرده بود که دنیا در سال 2012 میلادی به پایان خواهد رسید که چنین نشد.

 

4. جان میلر

جان میلر

جان میلر اهل استرالیا و متخصص برنامه نویسی کامپیوتر است و ادعا می کند که در زندگی قبلی اش حضرت عیسی مسیح بوده. همسرش هم ادعا می کند که در زندگی قبلی اش مریم مجدلیه (پیشنهاد میکنم مقاله نقاشی مریم مجدلیه رو ببینید) بوده و همچنین جان میلر می گوید که من خاطرات واضحی از مصلوب شدنم دارم اما این خاطرات آنقدر که برای افراد دیگر مانند مریم آزاردهنده و دلخراش است برای من نیست.

او از همسر سابقش دو فرزند دارد و خودش می گوید از وقتی که یادآوری جزئیات تسخیر جسمش را شروع کرد، همسر اولش با او مشکل پیدا کرد. او می گوید که حتی انجام دادن معجزات را هم به یاد دارد.

این دو نفر یک جنبش مذهبی به نام حقیقت الهی را راه اندازی کرده و ادعا می کنند که سمینارهایی با شرکت 150 نفر برگزار می کنند. جان میلر مدعی شده که از سال 2012 روند وقوع روز قیامت آغاز شده. او می گوید که حرکت صفحات تکتونیکی زمین باعث پیدایش تغییرات جوی و بالا آمدن آب اقیانوس ها خواهد شد.

جان میلر مدعی است که سواحل غربی و شرقی استرالیا بیش از صد متر به زیر آب خواهد رفت و تعدادی از شهرهای بزرگ از جمله سیدنی و ملبورن هم دیگر وجود نخواهند داشت.

 

5. بوپت چیبوه چیشیمبا

بوپت چیبوه چیشیمبا

بوپت چیپوه چیشیمبا در شهر کیتوی زامبیا زندگی می کند. اسم های زیادی برای این فرد وجود دارد اما پیروانش او را مسیح می نامند. در رسانه های بین المللی هم با نام مسیح کیتِوه شناخته می شود. او روزها به رانندگی با تاکسی می پردازد و با منتشر کردن کتاب مقدس دنیا را برای پادشاهی خدا آماده می کند و می گوید که تمامی حکومت های سیاسی از بین می روند و پادشاهی خداوند برای همیشه در جهان حاکم خواهد شد.

برای خواندن ضربه بزنید
7 تا از عجیب ترین مراسم ازدواج در جهان + عکس واقعی

مسیح کیتوه اکنون 45 سال دارد و ادعا می کند که در سن 24 سالگی از طرف خداوند بر او وحی نازل شده. او متاهل است و پدر 5 فرزند می باشد.

همچنین بخوانید: افسانه های کلیسای نوتردام

 

6. موسی هلونگوان

موسی هلونگوان

موسی هلونگوان ساکن آفریقای جنوبی است و در مراسم عروسی خودش موعظه کرد و اعلام کرد که خداوند در خواب با او حرف زده و او را مسیح اعلام کرده است. بنا به ادعای او در سال 1992 به هنگامی که جواهر فروشی کوچکی داشت، خداوند در خواب با او حرف زده و او را مسیح اعلام کرده است. گفته می شود که موسی الان بیش از 40 مرید دارد. همسر او آنجلا یکی از مریدان او است که پیروانش اکنون نام مادر تمام دنیا را به او داده اند.

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. سید رضا گفت:

    چقدر باید ادم احمق باشه که این ادعا رو بکنه و چقدر احمق ترن کسایی که به اینا ایمان بیارن

    • ندا گفت:

      أخه جالب اینه که اگر الان امام زمان بیاد هم یکی از مردم معمولیه و قابل شناخت نیست. مگر این که از کتاب و بلا هایی که بهش وارد میشه بشناسیمش. البته که ادعای این افراد قابل بررسی است ولی هیچ کسی را صرف ادعا نباید کشت و اعدام و یا زندان کرد مگر این که به کسی آسیب بزنن.‌ اگر خدا صاحب عالم هست خودش میدونه با دروغگو ها چه کنه. ولی باید مواظب بود مبادا یه دفعه کسی رو اشتباهی بکشیم. چون قطعا پیامبر موعود شاخ و دم نخواهد داشت. یه انسان معمولی خواهد بود ولی با هوش فوق العاده، بسیار مهربان و با سیاستی سالم برای تمامی جهان. حتی ممکنه از فقیرترین مردم باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.