تماس تلفنی مردگان با انسانها واقعیت دارد؟

آیا ارواح می توانند مانند موجودات زنده شماره بگیرند و پای تلفن احوال پرسی کنند؟ پاسخ بسیاری از ما در این موارد یک لبخندی است که روی لبهایمان نقش می بندد. اما در دنیا کسانی وجود دارند که ادعا کردند که نزدیکانشان که به تازگی هم فوت شدند، با آنها تلفنی گفت و گو کردند و درباره آینده به آنها هشدار دادند. افراد دیگری هم هستند که ادعا می کنند به واسطه این اصوات ناشناخته که از دنیای دیگری می رسد ثروتمند شدند.

آیا چنین ادعاهایی حقیقت دارد یا صرفا فقط توهم و خیال پردازی معمولی است؟ برای بررسی این ادعای تماس تلفنی مردگان در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

همچنین بخوانید: رازهای شیطان

تماس تلفنی با مردگان

ادعای بیشتر کسانی که می گویند صداهای ناشناخته ای را به گوش شنیده اند آنقدر عجیب به نظر می رسد که عده زیادی از افراد مختلف را به خودش مشغول کرده. این ادعاها وقتی شگفت انگیز می شوند که بیشتر آنها می گویند که تماس دریافتی آنها از یک شماره تلفن عجیب بوده. شماره صفر! شماره تلفنی که تمامی اعداد آن صفر است. به همین دلیل هم است که شماره صفر بین تمام کسانی که چنین ادعاهایی را مطرح می کنند به عنوان شماره تلفن ارواح معروف شده.

این گروه از آدم ها مدعی هستند که قابلیت شماره صفر فقط به برقراری تماس تلفنی محدود نمی شود. بلکه ارواح گاهی با این شماره پیامک و یا پیام صوتی هم می فرستند. شماره صفر ارواح، زمانی بیشتر جدی گرفته شد که تعدادی از مدعی های آن، تصاویری را منتشر کردند که ادعا می کردند از تماس ارواح گرفته شده. تماسی از شماره سه صفر!

میشل یکی از کاربرانی که چنین عکسهایی را منتشر کرده در این مورد گفته: یک روز پس از برگزاری مراسم خاکسپاری دخترخالم از شماره تلفن سه صفر با من تماس گرفته شد! خیلی ترسیدم و به همین دلیل از دخترخاله دیگرم که در آن زمان کنارم بود خواستم که به جای من جواب دهد؛ او گوشی را برداشت اما صدای خاصی از آن طرف خط نمی آمد. فقط کمی صدای خش خش به گوش می رسید و بعد هم یک کسی دوبار پشت سرهم سلام کرد. زمانی که در اینترنت درباره شماره سه صفر جست و جو کردم متوجه شدم که این شماره مربوط به ارواح است

ارواح

البته مدتها است که نرم افزارهای زیادی تولید شدند که کارشان تغییر صداست. این نرم افزارهای مزاحم و ماجراجویانه ادعا می کنند که کارشان تبدیل صداهای معمولی انسان به صدای ارواح است.

با این وجود گروهی هم هستند که ادعا می کنند صدای آشنایان و نزدیکانشان که به تازگی فوت کردند را شنیده اند. آنها می گویند صدایی که از پشت تلفن شنیدند شبیه صداهای کامپیوتری نبوده.

در بیشتر تماس های تلفنی که ادعا می شود توسط ارواح برقرار شده، صدای طرف مقابل ناواضح است. یعنی کلمات و جملات مفهوم نیستند و بعد از آنکه فردی که با او تماس گرفته شده چند سوال مطرح می کند، تماس خیلی زود قطع می شود. این تماس های تلفنی با پیامهای ضبط شده بر روی منشی تلفنی و در زمان خاصی انجام نشده و هیچ روال مشخصی هم ندارد.

بنابر ادعای شاهدان، صداهایی که از ارواح به گوش می رسد شبیه به صدای فرد فوت شده در آخرین روزهای حیاتش بوده. نکته عجیبی که درباره بعضی از این تماسها گفته شده این است که به نظر می رسد یک فرد دیگر شبیه به اپراتورها تماس را انتقال داده.

تماس با مردگان

اولین باری که یک نفر ادعا کرد که صدایی از سرزمین ارواح شنیده به سال 1969 میلادی برمی گردد. در این سال که یک موسیقیدان به نواختن موسیقی راک علاقه فراوانی داشت ادعا کرد که مادربزرگش به او تلفن کرده. البته هیچ کسی در آن زمان حرف وی را جدی نگرفت به خصوص وقتی که مشخص شد مادربزرگ او فقط دو روز قبل فوت کرده.

همچنین بخوانید: اولین دختر تسخیر شده

چند سال دیگر زمان نیاز بود تا فرد دیگری پیدا شود و ادعا کند که تماسی بی پاسخ از دنیای ارواح داشته. در سال 1977 میلادی یک دختر جوان اهل انگلستان ادعا کرد که چند روز بعد از مرگ دخترخاله اش “شرلی” یک تماس تلفنی از او داشته. این ادعا هم خیلی جدی گرفته نشد چون فقط چند روز از مرگ دخترخاله گذشته بود. ضمن اینکه صدای آن طرف خط، چندان واضح هم نبود که کسی بتواند به آن استناد کند.

بعضی از کسانی که ادعا می کنند ارواح با آنها تماس گرفتند مدعی هستند که این تماسها سرانجام خوبی را برای آنها رقم زدند چرا که تماس گیرنده، توصیه مالی به آنها کرده که باعث ثروتمند شدن آنها شده. یکی از این ماجراهای خاص به تماس تلفنی یک روح سرگشته با یک سرمایه گذار آمریکایی مربوط می شود. این سرمایه گذار ادعا کرده که یک فرد ناشناس توانسته شماره تلفن شخصی او را که معمولا افراد بسیار اندکی به آن دسترسی داشتند پیدا کرده و با او تماس بگیرد.

او می گوید فردی ناشناس با صدایی عجیب و غریب در گفت و گوی بسیار کوتاه به او گفته که بهتر است بر روی خرید یک زمین خاص سرمایه گذاری کند و او هم همین کار را انجام داده و به سود غیرقابل باوری رسیده.

تماس تلفنی مردگان با انسانها واقعیت دارد؟

از آنجایی که در آن زمان، دستگاه های تلفن مجهز به نشان دهنده شماره تماس گیرنده نبودند، مرد سرمایه گذار تلاش زیادی کرد تا فرد تماس گیرنده را شناسایی کند. او اینگونه می گویند:

“بعد از تلاش زیاد توانستم شماره تماس گیرنده را پیدا کنم. شماره متعلق به مردی بود که مدتی قبل فوت کرده بود. وقتی با همسر این مرد گفت و گو کردم، با خودم گفتم که احتمالا اشتباهی صورت گرفته اما ماجرا به همین جا ختم نشد. مدتی بعد، دو تماس دیگر از همان صدا داشتم و وقتی بررسی کردم متوجه شدم شماره تلفنی که از آن تماس برقرار شده شماره تلفن همان مرد مرده است. در آن زمان شماره تلفن شخصی این مرد باطل شده و غیرقابل استفاده بود”

تماس های تلفنی از دیار باقی به اندازه کافی عجیب هست اما یک مرد انگلیسی چند سال پیش با ادعای عجیبش یک گره دیگر به این مجموعه عجیب اضافه کرد. او در سال 2008 میلادی ادعا کرد که توانسته با استفاده از تلفن همراه با روح همسرش ارتباط برقرار کند. کسی که رسانه های مختلف در آن زمان با نام مستعار فرانک، ادعای عجیبش را پوشش داده بودند. این ادعاهای عجیب در حالی مطرح می شد که آقای فرانک فرزندش را مدتی قبل بر اثر تومور مغزی از دست داده بود و همسرش نیز سه ماه قبل از طرح این ادعا، بر اثر سکته قلبی درگذشته بود.

فرانک می گفت  بدون اینکه موبایل زنگ بخورد بر روی آن یک یا چند تماس بی پاسخ نقش می بست. بحث عجیب این ماجرا آنجا بود که این تماسها از خانه ای گرفته می شد که قبلا خانواده در آن زندگی می کردند اما مدتها بعد از مرگ آن دو نفر، متروکه و خالی باقی مانده بود. او بلافاصله بعد از اینکه چنین تماسی را دریافت می کرد به خانه قبلی سر می زد و اینطور که خودش ادعا کرده بود بوی عطر زنانه همسرش را در فضای خانه حس می کرده.

تماس با مردگان

او در دفاع از اینکه ممکن است همسرش با او تماس گرفته باشد می گوید که همسرم همیشه موبایلش را همراه خودش می برد و در زمان خاکسپاری هم موبایلش را با او دفن کردیم. این مرد ادعا می کرد که به جز تماس تلفنی، گاهی از همسرش پیامک هم دریافت می کند.

ماجراهای مربوط به تماس ارواح با زمینی ها آنقدر عجیب به نظر می رسد که گروهی از ترس اینکه با آنها انگ خیالاتی و متوهم بودن به آنها زنده نشود، خبر این تماسها را تا مدتها مخفی نگه داشته بودند. این خبرها چندین سال پس از وقوع آن، پس از مرگ سوژه و یا به واسطه پخش شدن مدارکی مربوط به آن اتفاق خاص پخش می شد.

یکی از این اتفاقات برای یکی از نویسندگان مشهور اتفاق افتاده و سالها بعد، جزئیات واقعه درباره آن پخش شده. داستان مربوط به ادعای نویسنده ای به نام “دین کونس” بود که مدعی بود در تاریخ بیستم سپتامبر سال 1988 یک روح با وی تماس گرفته. این ادعای عجیب، سالها بعد و زمانی در سایت های مختلف پخش شد که اسناد مربوط به یک بیمارستان روانی در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود.

همچنین بخوانید: چگونه جن ما را تسخیر می کند

اینطور که در سال 2013 میلادی، یعنی 25 سال بعد از آن اتفاق عجیب فاش شد، در این روز عجیب زنگ تلفن آقای کونس به صدا درآمده و از آن طرف خط صدای زنی به گوش می رسید که فقط سه کلمه را تکرار می کرد “لطفا مراقب باش”.

بچه مرده

این ماجرا سه بار دیگر هم تکرار شد اما شماره تماس گیرنده ناشناخته ماند. تنها سرنخ موجود، لحن صدای تماس گیرنده بود که دین کونس مدعی بود که لحنی شبیه به صدای مادرش که دو سال پیش فوت کرده را داشته. آقای کونس بعد از مدتی از این تماس تلفنی ناشناخته، از سوی یک بیمار روانی مورد حمله قرار گرفت. حمله مرد روانی در حالی صورت گرفت که ولی از مدتها قبل تحت درمان قرار گرفته بود و تصور می شد که او هیچ خطری برای افراد جامعه ندارد؛ اما به هر حال او به آقای کونس حمله ور شد.

آقای نویسنده می گوید به دلیل هشداری که از تماس تلفنی به او رسیده بود بسیار مراقب خودش بوده و حواسش کاملا جمع بوده و به همین دلیل درست در زمانی که بیمار روانی می خواست با چاقو به او حمله کند، از خودش محافظت کرده. دین کونس بعدتر این داستان عجیب را در قالب یک رمان روایت کرد. بسیار از خوانندگان این رمان فکر می کردند که این داستان صرفا برآمده از خیالات نویسنده است اما او ادعا کرد که همه این ماجرا واقعیت دارد.

اینکه به ارتباط ارواح از دنیای ماورا و انسانها باور و اعتقاد داشته باشیم می تواند به هضم این جریان کمی کمک کند. دیدن عزیزان و نزدیکانی از ما که فوت کردند در خواب و یا گاهی احساسشان کردند در کنار خودمان می تواند این احساس را در ما زنده کند که ارواح دوست دارند و می توانند با ما ارتباط برقرار کنند. اما استفاده ارواح از استفاده از تکنولوژی هایی مانند تلفن و موبایل، کمی باورپذیر نیست. اگر معنای شماره سه صفر را در اینترنت جستجو کنیم می بینیم که باورهای زیادی در این زمینه وجود دارد و معروف است به شماره فرشتگان.

به نظر شما تماسهای گرفته شده، توسط ارواح بوده و یا یک مزاحم؟ آیا باور دارید که ارواح سعی دارند و می توانند با ما ارتباط برقرار کنند؟ نظرات خودتان را برای بنویسید.

مطالب مرتبط

19 دیدگاه‌

 1. behin گفت:

  سایت خوبی داری ایول

 2. Mohammad Rasouli گفت:

  یعنی چی :\

 3. مهدی گفت:

  از ایران هر کی بمیره میره و دیگه پشت سرش رو هم نگاه نمیکنه. چه برسه که زنگ بزنه دوباره

 4. حامی گفت:

  آقا سایت خوبی داری دمت گرم. سعی کن بیشتر درباره اینجور مسائل مطلب بزاری

 5. حامی گفت:

  از این جور پستها بیشتر بزار. عالی بود

 6. hamid گفت:

  هیچ چیز غیرممکن نیست. شاید این هم واقعی باشه. کسی چه میدونه

 7. aidin گفت:

  برخلاف خیلیا، من معتقدم که چیزهای ماوراطبیعی مثل جن و موجودات فضایی و اینا وجود دارن و مطمئنم که اینم واقعیه

 8. R.photohi گفت:

  چی میشه به هم زنگ بزنن و منو از این دنیا ببرن تا از دست این زندگی راحت شم

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   هیچ وقت از زندگی ناامید نشین. نزارین سختی ها به شما غلبه کنن

 9. shayaneew گفت:

  من نمیفهمم. این همه اتفاقات توی این سایت نوشته. ولی چرا هیچکدوم توی دور و بر ما نیستش. چرا تو ایران اتفاق نمی افته

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   اگر به مطالب پست دقت کرده باشید، این بیشتر یک داستان و یک روایت از سمت افرادی هستش که این موارد را گزارش دادن. شاید هم واقعی نباشه

 10. Saloume گفت:

  مطلب خوبی بود. لایک

 11. احسان گفت:

  هیچی دیگه. همین مونده نصفه شب جن و شیاطین به ما زنگ بزنن

 12. afghan king گفت:

  دیگه ارواح هم نمیتونن به داد مردم ایران برسن

 13. elya گفت:

  خداروشکر این چیزا توی ایران اتفاق نمیفته. خدا رو صد هزار مرتبه شکر

 14. tanha forever گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم 😐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *