از فقر تا میلیاردر شدن خلیل رفعتی

میلیاری که تا 32 سالگی کارتون خواب معتاد بود و نه بار تا یک قدمی مرگ رفته بود امروز یکی از برندهای معروف آبمیوه در ایالات متحده اداره می کند. خلیل رفعتی مردی سقوط کرده از لبه پرتگاه، به یکباره اعتیاد را ترک کرد و زندگی متفاوتی را آغاز می کند. او حالا دوباره با لبخند به زندگی، به یکی از افراد بسیار موفق و ثروتمند و فعال در زمینه نوشیدنی و آبمیوه های ارگانیک در آمریکا تبدیل شده است. شرکت زنجیره ای او در حال حاضر یکی از معتبرترین برندهای صنایع غذایی آمریکا است.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

 

داستان زندگی خلیل رفعتی

خلیل رفعتی نَه برای بار نخست که وقتی برای نهمین بار در آستانه مرگ قرار گرفت تصمیم گرفت که اعتیاد سنگین خودش را ترک کند و با نگاه تازه به دنیا، زندگی کاملا جدیدی را آغاز کند. حالا او یک مرد بسیار موفق است.

 

خلیل رفعتی چگونه از کارتون خوابی رهایی یافت؟

خلیل معتادی خیابانی بود که شب ها را بر روی سنگ فرش های زمخت خیابان های لس آنجلس به صبح می رساند. آخرین باری که تنها یک نفس تا مرگ فاصله داشت، شوک الکتریکی تیم پزشکی بود که او را به زندگی بازگرداند و این دفعه تصمیم گرفت تا برای همیشه تغییر کند. این اتفاق در سال 2003 رخ داد و زمانی که او 33 ساله بود. او به هیچ ماده مخدری نه نمی گفت و در اواخر وزن او به 50 کیلو هم نمی رسید؛ پوستی بود بر استخوان که همین پوست نیز پر از زخم بود و قیافه ای شبیه به مرده ها را داشت.

او چندین بار تلاش کرده بود تا از اعتیاد رهایی پیدا کند اما هر بار شکست خورده بود. در آخرین اوردوز چیزی درونش تکان خورد که او را به سمت بلند شدن هدایت کرد. نور امید در قلبش روشن شده بود و در نتیجه در مرکز بازپروری بستری شد و چهار ماه تحت درمان بود و از آن تا به الان، خلیل کاملا پاک است و هرگز به سمت مواد مخدر برنگشته.

همچنین بخوانید: دنی ترخو از قاچاق مواد مخدر تا بازیگری محبوب! 

خلیل رفعتی

حالا خلیل در زندگی سالمی غوطه ور است. او به دنبال بازسازی زندگی اش رفت و به یکی از افراد موفق در زمینه غذایی و تولید آبمیوه های سالم و ارگانیک آمریکا تبدیل شد. مرد میلیونری که فعل خواستن را عملی کرد. درآمد سالانه شرکت او بیش از 6 میلیون دلار است و همچنین شرکت او در حال گسترش است.

خلیل رفعتی اکنون 46 ساله است و با جت اختصاصی اش به نقاط مختلف جهان سفر می کند و از سالم زندگی کردن لذت می برد و عاشق سفر کردن است. داستان زندگی خلیل می تواند فیلمنامه خوبی برای ساخت یک فیلم سینمایی تاثیرگذار باشد.

خلیل دانش آموزی مشکل ساز بود که هیچگاه نتوانست مدرسه را تمام کند تا مدرک دیپلمش را بگیرد. او بارها به جرم ایجاد اختلال، خرابکاری و دزدی از مغازه های مختلف دستگیر شده بود؛ اما هر بار بدتر و بدتر می شد.

بچگی خلیل رفعتی

در سال 1992 پسری 21 ساله بود که با آرزوی تبدیل شدن به ستاره سینمایی راهی شهر لس آنجلس شد. او نتوانست در حرفه بازیگری به موفقیتی دست پیدا کند و همه تلاشش با شکست رو به رو شد اما توانست با شستن ماشین افراد مشهور، زندگی خوبی را برای خودش دست و پا کند.

با این حال این پسر خیلی زود به دام مواد مخدر افتاد و کنترل زندگی اش از دستش خارج شد. پس از مدتی این جوان سرحال به کارتون خوابی تبدیل شد که شبها را در کنار آشغال ها سپری می کرد و برای در آوردن خرج موادش به فروش و نقل آنها روی آورد. سیاه چاه اعتیاد در حال بلعیدن او بود اما آن روز که مرگ برای نهمین بار به سراغش آمد، خلیل تصمیم واقعی گرفت تا از اعتیاد رها شود. او تصمیم گرفت پوست اندازی کند و دوباره متولد شود و تصمیم گرفت خلیلی شود که دوست دارد. او تصمیم گرفت برای دفعه بعد که خودش را در آینه می بیند لبخند رضایت بر لبانش باشد. پس راهی مرکز بازپروری شد

او پس از گذراندن دوره درمان، شروع به انجام کارهای مختلف کرد. از باغبانی گرفته تا بردن سگها به پیاده روی. علاوه بر این او در مرکز بازپروری معتادان کار می کرد و به افرادی مانند خودش کمک می کرد تا غول اعتیاد را شکست دهد و دوباره زندگی کند.

خلیل رفعتی

او می گوید وقتی تازه اعتیاد را ترک کرده بودم، بدنم نیازش را حس می کرد و دلش تنگ شده بود. برای نجات جسم و جان، چندین ماه زمان نیاز است. باید علاوه بر تقویت جسم، روح نیز تقویت شود تا دوباره به دام اعتیاد نیفتم. اما من معتقد هستم که اگر کسی واقعا بخواهد تغییر کند حتما موفق می شود و اصلا کار سخت و پیچیده ای هم نیست. ما فقط دوست داریم شرایط را پیچیده کنیم و نتیجه این پیچیدگی چیزی جز شکست نیست. من معتقدم که خواستن توانستن است، پس برای رسیدن به هدف هایتان از اعماق قلبتان تغییر را بخواهید تا نتیجه اش را ببینید.

او در ادامه می گوید که من توانسته ام بخشی از پولم را پس انداز کنم و سخت کار می کردم. هفته ای 7 روز و روزی 16 ساعت کار می کردم.

او پس از ملاقات با یکی از دوستانش، ایده تهیه آبمیوه و آب سبزیجات ارگانیک به ذهنش خطور کرد. ایده ای که بهش بسیار فکر کرد تا آن را اجرایی کند.

او می گوید که دوستم اهل ورزش بود و به من درباره ویتامین ها، غذاهای ارگانیک و خوراکی های سالم گفت. در آن زمان هر کسی به من راه حلی برای بهتر شدن زندگی می داد.

همچنین بخوانید: با جونو لنکستر آشنا شوید + عکس 

خلیل رفعتی

در سال 2007 خلیل مرکز بازپروری خودش را باز کرد و افراد با هزینه ماهانه ده هزار دلار می توانستند در آنجا تحت درمان قرار بگیرند. او در آنجا آبمیوه های دست ساز خودش را به معتادان تحت درمان می داد. آبمیوه های با انواع مختلف میوه و ویتامین های مختلف آماده می شد و بسیار مقوی و مغذی بودند. شهرت این آبمیوه ها آنقدر زیاد شده بود که مردم برای خرید به او سفارش می دادند.

خلیل وقتی مطمئن شد که می تواند کسب و کار خصوصی خودش را در زمینه آبمیوه راه اندازی کند همراه بهترین دوستش شرکت “سانلایف ارگانیک” را تاسیس کرد. او این کسب و کار را با پس انداز شخصی اش راه اندازی کرد اما او از چیزی می ترسید و آن پول در نیاوردن بود. او می ترسید شکست بخورد و دوباره نا امید شود. می ترسید دوباره به سراغ مواد مخدر برود اما او آنقدر در کارش موفق شد که شرکت در سال اول به یک میلیون دلار درآمد رسید و این واقعا شگفت انگیز بود. امروزه شرکت او بالغ بر 200 کارمند دارد که علاوه بر آبمیوه های ارگانیک، لباس و خوراکی های مختلف هم می فروشد.

مهم نیست که پیشینه شخصی چی باشد، موفقیت یک کارآفرین بسته به تلاش، پشتکار و صبر او دارد. داستان خلیل رفعتی قدرت شخصیتی او را نشان می دهد. او واقعا شگفت انگیز است. خلیل رفعتی این کارآفرین موفق، داستان زندگی اش را در کتابی با نام “من مردن را فراموش کردم” را در سال 2015 به چاپ رساند تا داستان زندگی اش الهام بخش آدمهایی شود که از زندگی نا امید هستند.

او می گوید که من معتقدم که مردم دوست دارند زندگی آدمهایی را که شکست خوردند اما امیدشان را از دست ندادند تا بشنود، زندگی آدم هایی که جز سیاهی چیزی نداشتند اما نور امید در قلبشان زنده بود.

امروزه انسانهای زیادی در جهان آسیب می بینند و زندگی آنها نابود می شود. هر روز از این داستان های غمگین می خوانیم اما داستان بحث هایی که با تلاش از زیر خاک سر بر می آورند و رشد می کنند هم شنیدنی است. او گاهی اوقات به سایتهایی مثل آمازون که کتابش را می فروشند سر می زند و نظرات مردم را می خواند. او می گوید وقتی نظرهای مردم و امید دادن هایشان و تحت تاثیر گرفتشان را می خواند، اشک در چشمهایم حلقه می زند و می فهمم که مسیر درستی را انتخاب کرده ام.

مهم نیست که در حال حاضر چه موقعیتی داریم و یا شرایط زندگی شما چگونه است. آنچه اهمیت دارد این است که شما می توانید از همین حالا تلاش خودتان را آغاز کرده و برای رسیدن به موفقیت و اهداف خود گام بردارید. کافی است اراده قوی داشته باشید و بر آنچه که می خواهید تمرکز کنید. همچنین تاثیر خودباوری و اعتماد به نفس برای رسیدن به رویاهایتان را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.