آیا حلقه های کشتزار به دست بیگانه ها درست شدند؟

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست قصد داریم تا درباره پدیده حلقه های کشتزار صحبت کنیم. امروز این پدیده را به شما معرفی خواهیم کرد و به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا اینکه این حلقه ها به دست فرازمینی ها انجام می شود یا فقط افراد معمولی؟ برای شما توضیح خواهیم داد که دوایر کشتزار واقعی چه خصوصیاتی دارند که آنها را از کارهای ساخت دست افراد جدا می کند و نشان می دهد که اینها کار انسانها نیست. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

حلقه های کشتزار در بیشتر مواقع به طور مرموزی یک شبه در زمین های کشاورزی ایجاد می شوند و باعث تعجب عموم مردم و رسانه ها می شوند. این پدیده بیشتر مواقع در انگلستان دیده می شود اما در دهه های گذشته در کشورهای دیگر هم آنها را گذارش دادند.

کتاب حلقه های کشتزار

کتاب ها و مقاله های بی شماری در مورد آنها نوشته شده و با وجود همه اینها، این پرسش هنوز ذهن خیلی ها را مشغول کرده که چه کسی و یا چه چیزی این نقش ها را ایجاد می کند.

تئوری های زیادی در مورد منشا این پدیده وجود دارد که عده ای به هر یک از اینها باور دارند. یک تئوری این است که اینها از نبض مغناطیسی از هسته زمین است و گفته می شود که امواج خاصی از هسته زمین وجود دارد که این شکل ها را ایجاد می کند.

دسته دیگری باور دارند که وجود آب های زیرزمینی که انرژی های خاصی به همراه دارند باعث می شوند که محصولات کشتزار به این شکل دربیایند. حتی برخی باور دارند که در این مناطق، دروازه هایی به ابعاد دیگر وجود دارد که راه به دنیاهای دیگری دارد و خیلی ها نیز باور دارند که همه آنها توسط انسان ها ایجاد شده و هدف، بازی گرفتن دسته ای از مردم بوده.

حلقه های کشتزار

و اما قوی ترین تئوری این است که منشا این شکل ها حضور بیگانگان فرازمینی است و آنها با انجام این کارها قصد دارند تا پیام هایی را به ما برسانند.

افرادی شاهد حضور یوفوها و گویهای نورانی در منطقه بودند و برخی نیز حتی موفق شدن تا از آنها فیلمبرداری کنند که البته این خودش یک موضوع جداگانه و مفصل است که در یک پست دیگر به آن خواهیم پرداخت.

 

تاریخچه دوایر کشتزار

به هر حال منشا این هر چیزی که باشد کسی در این بین نمی تواند پیش کسی دیگری این دوایر را توضیح دهد. برای اینکه پدیده حلقه های کشتزار را بهتر بشناسیم بهتر است برویم به گذشته و ببینیم که این دوایر از کجا پیدایشان شده.

تاریخچه حلقه های کشتزار

گفته می شود که دوایر کشتزار قرنها است که وجود داشته و برای اثبات این گفته، مدعیان به یک لوح چوبی اشاره می کنند که متعلق به سال 1678 میلادی می باشد. در این نوشته کوتاه، داستان کشاورزی بازگو شده که به کارگری که درخواست دستمزد زیادی کرده بود گفت: “حاضرم به خود شیطان پول بدهم تا جوها را درو کند تا اینکه بخواهم همچنین هزینه ای به تو بدهم.” روز بعد او متوجه می شود که محصولاتش به شکل دایره ای به سمت مرکز بر روی زمین خوابیده شده و محصولات در اطراف دایره، دست نخورده باقی مانده است.

این پدیده بسیاز شبیه به دوایر کشتزاری است که ما امروز با آن رو به رو می شویم. بنابراین می شود گفت که این قدیمی ترین سند از وجود دوایر کشتزار است که در دسترس ما است و البته عده ای می گویند که این فقط یک افسانه است و رویداد واقعی نیست.

برخی دیگر باور دارند که نخستین دوایر کشتزار در سال 1966 در شهر کوچکی به نام در استرالیا گزارش داده شده. کشاورزی گزارش داد که یک بشقاب پرنده دیده که از یک منطقه باتلاقی بالا می آید و ارتفاع می گیرد. او برای بررسی به منطقه می رود و اثری دایره ای شکل می بیند که نی ها و چمن ها در آن له شده اند که به طور حتم توسط شیء پرنده ناشناخته ایجاد شده که البته پلیس اشاره کرد که این خوابیده شدن گیاهان به دلیل یک رویداد طبیعی مانند وجود گردباد در باتلاق بوده. به طور کل منشا آن هر چه بوده باید گفت این درواقع یک گزارش از رویت بشقاب پرنده می باشد نه گزارشی از ایجاد شدن دوایر کشتزار.

همچنین بخوانید: موارد واقعی از دیدن بشقاب پرنده

اینکه اولین گزارش از حلقه های کشتزار چه زمانی بوده است را نمی توانیم بگوییم اما همه می دانیم که از دهه 1970 میلادی سر و صدای زیادی گرفت و توجه زیادی را به خودش جلب کرد.

دوایر کشتزار

پس از آن در سال 1991 دو فرد مسن پا پیش گذاشتند و گفتند که ما در این سالها دوایر کشتزار را ایجاد می کردیم و این کار را با ابزار ساده ای مانند تخته چوب و طناب انجام می دهیم. آنها در واقع می خواستند صحنه رویت بشقاب پرنده در سال 1966 در استرالیا را بازسازی کنند تا باعث شود که مردم تصور کنند که بشقاب پرنده فرود آمده.

اما این وسط مشکلاتی وجود دارد که نشان می دهد که نه تنها این دو نفر، بلکه تمام افرادی که بعد از آنها هم ادعا می کردند در مزارع کار آنهاست یا به دروغ می گفتند و یا به نفعی بزرگنمایی می کردند و تلاش داشتند وجود تمام دوایر کشتزار را به خودشان ربط بدهند. چطور می توانیم این را بگوییم؟ خیلی راحت با بررسی دقیق علمی می توان فهمید که یک نقش از دوایر مزارعی که ایجاد شده کار انسان انسان است یا پدیده ای ناشناخته آن را ایحاد کرده؟

پژوهشگران بسیاری هستند که این پدیده را به صورت جدی سالهاست بررسی می کنند. بیش از 30 سال است که تحقیقات جدی درباره دوایر کشتزاری که ایجاد شده صورت گرفته. دانشگاه ها و آزمایشگاه ها تحلیل و بررسی های زیادی بر روی صدها مور از دوایر کشتزار انجام داده اند. از بین همه این موارد، حتی اگر ما با یک مورد از دوایر مزارع رو به رو شویم و نتوانیم اثبات کنیم که آن کار انسان است، همین به تنهایی نشان می دهد که ما با پدیده مرموزی سر و کار داریم که توسط انسانها صورت نگرفته و هوش دیگری پشتش بوده.

پدیده حلقه های کشتزار

طبق بررسی پژوهشگران از دوایر مزارعی که مورد مطالعه قرار دادند، تنها 6 درصد از آنها ثابت شده که توسط انسانها انجام شدند. باقی موارد دارای خصوصیاتی بودند که نشان می داد انسانها در آن دخالتی نداشتند.

شاید اگر از ارتفاع بالا به آنها نگاه کنید، هم دوایر کشتزار واقعی و هم دوایر کشتزار ساخته دست، همگی به یک اندازه زیبا و پیچیده به نظر می آیند. اما اگر از نزدیک آنها را مقایسه کنید، تفاوت های چشمگیری را کشف می کنید.

پژوهشگرانی که در حال بررسی این حلقه های کشتزار بودند با موارد بسیار عجیبی در دوایر کشتزار واقعی رو به رو شدند که برای شما بازگو می کنیم.

 

بررسی دوایر کشتزار واقعی

1. میزان و سرعت جوانه زدن

بذرهای داخل دوایر کشتزار با سرعتی متفاوت از بذرهای بیرون از کشتزار جوانه می زنند و رشد می کنند. در برخی موارد آنها سریعتر رشد می کنند و در برخی موارد دیرتر.

 

2. ورم های کشیده شده

گیاهان داخل دوایر کشتزار دارای رم های کشیده شده هستند. گاهی این ورم های کشیده شده تا 90 درجه خم شده اند. این خمیدگی یک خمیدگی افقی است و محققان هیچ توضیحی برای این پدیده ندارند. به طور کل این پدیده در طبیعت اتفاق نمی افتد.

 

3. حفره های خروجی

ساقه های محصولات در دوایر مزارع، در برخی از موارد از داخل منفجر شدند که به آنها حفره های خروجی و یا ورم های ترکیده می گویند

دوایر کشتزار

4. ناپدید شدن بذرها

در برخی از این حلقه های کشتزار، اکثر بذرها ناپدید شدند. شاید ممکن است بگویید که این ها غذای پرندگان شدند اما اینگونه نیست. چرا که میزان بذرهای ناپدید شده بسیار زیاد است. گاهی بذرهای یک سمت از محصول ناپدید شدند که این بسیار عجیب به نظر می رسد.

 

5. آثار وجود گرمای زیاد

در برخی از حلقه های کشتزار، آثار گرمای زیاد هم در گیاهان و هم در خاک و سنگ های زمین کشتزار پیدا شده.

 

6. حشرات مرده

در بعضی از دوایر کشتزار، حشرات مرده بسیاری پیدا می شوند که نشان می دهند پدیده غیرطبیعی و ناگهانی باعث از بین رفتن آنها شده است.

 

7. اختلال میدان مغناطیسی

در برخی از دوایر کشتزار، میدان مغناطیسی دچار اختلال می شود و قطب نما نمی تواند جهت شمال را نشان دهد.

 

8. اختلال زمانی

محققان حتی زمان را هم در حلقه های کشتزار و بیرون از آن آزمایش کردند و زمان سنج هایی که در داخل و بیرون منطقه قرار دادند، زمان های مختلفی را نمایش دادند.

 

9. اختلال در ابزار الکترونیک

همانطور که می دانید میدان های مغناطیسی قوی می تواند در بعضی وسایل الکترونیکی اختلال ایجاد کند. محققان هنگام عکسبرداری، متوجه اختلال در کار دوربین های عکاسی و تلفن های همراهشان شدند.

 

10. نحوه قرار گرفتن گیاهان

فقط با یک نگاه ساده می توانید ببینید که قرار گرفتن ساقه ها با فشار جسم فیزیکی ایجاد نشده. در بعضی موارد، ساقه ها از نیمه خم شدند و نه از نقطه پایینی. گاهی ساقه ها با فشار قوی و بسیار محکم به دور هم پیچیده شدند. حتی وجود دوایر در کشتزاری که در آنها گل کاشته شده، گلها سالم هستند و هیچ آسیبی ندیدند.

همچنین بخوانید: ارتباط نیکولا تسلا با موجودات فضایی

حلقه های کشتزار

11. شبح دوایر کشتزار

در زمینی که دوایر کشتزار ایجاد شده بعد از اینکه کشاورز محصولاتش را برداشت می کند و در پایان فصل زمین را شخم می زند هیچ اثری از دوایر به جا نمی ماند؛ سپس در فصل بعد که شروع به کاشت محصول تازه می کنند و محصولات رشد می کنند، آثار شکل پیچیده دوایر کشتزاری که در گذشته شکل گرفته بود دوباره پدیدار می شود. گاهی گیاهان این بخش از زمین، بلندتر و بهتر نیز هستند. لازم است بگوییم که این مورد ربطی به مورد اول ندارد.

چرا که گاهی پیش آمده که کشاورز در فصل بعد، محصولات دیگری در آن زمین کاشته و باز هم نقش های دوایر کشتزار دوباره پدیدار شده. این نشان می دهد پدیدار شدن دوباره این شکل ها در زمین به خاطر سرعت رشد جوانه ها نیست. در واقع تغییراتی در لایه سطحی خاک ایجاد شده. بنابراین انرژی که این دوایر کشتزار را ایجاد کرده، در واقع میزان باربری خاک را هم داده. با توجه به تحقیقات زمین شناسی، چنین پدیده ای نباید در هیچ جای زمین رخ دهد و این طبیعی نیست.

البته عجیب بودن این مورد اینجا تمام نمی شود. موضوع در فصل زمستان جالب تر نیز می شود. در زمستان برف هایی که بر روی زمین نشستند به صورت طبیعی تا پایان فصل سرما باقی می مانند. اما برف هایی که در نقطه دوایر کشتزار در گذشته شکل گرفته بوده نشستند، چند هفته و یا چند ماه زودتر ذوب می شوند.

 

ما در مقاله سعی کردیم تا دلایل علمی را برای شما ارائه دهیم که نشان می دهد دوایر کشتزار توسط پدیده ای ناشناخته ایجاد شده. این خیلی خنده دار است که با وجود این همه سند و مدرک، ما حرف چند شخص را باور کنیم که بله آنها بودند که با چند تخته و طناب و یا یک ژنراتور و … چنین اشکال پیچیده ای را برای سرکار گذاشتن مردم، یک شبه در یک مدت زمان بسیار کوتاه و بدون اینکه کسی متوجه آن شود ایجاد کرده اند و بعد بیاییم خیلی راحت این پدیده را به فراموشی بسپاریم.

البته این را هم بگوییم که بارها از این افراد مدعی دعوت شده که همین کار را در روز روشن در برابر چشمان همه تکرار کنند و ثابت کنند که می توانند چنین کاری انجام دهند؛ اما آنها یا همیشه این چالش را نپذیرفتند و یا اگر انجام دادند، پایان کار متفاوت است و پر از نشان از حضور انسانها می باشد و هیچ یک از موارد عجیبی که به آنها اشاره کردیم در آن وجود ندارد. بنابراین با بررسی دقیق می توان به راحتی به دوایر تقلبی ساخت دست انسان و دوایر کشتزار با سرچشمه ناشناخته را با هم تفکیک کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *