5 تا از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری چین + عکس

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور و دومین قدرت برتر اقتصادی جهان، در زمینه گردشگری هم رشد قابل توجهی در یک دهه اخیر داشته و همچنان راه های جدید و البته ترسناکی برای جلب مسافران و گردشگران پیدا می کند. چین یکی از پهناورترین کشورهای جهان هم محسوب می شود و مناظر طبیعی و غیرطبیعی فراوانی دارد که با توجه به این موضوع و فرهنگ غنی و متفاوتی که دارد، سالانه میلیونها گردشگری خارجی را به خودش جذب می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا ترسناک ترین جاذبه های گردشگری چین را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. کوهستان تیانمن – استان هونان

کوهستان تیانمن

مسئولین گردشگری کشور چین که یک مسیر پیاده روی بر روی شیشه، آنها را راضی نکرده بود سومین مسیر پیاده روی بر روی سطحی کاملا شیشه ای و شفاف را در ارتفاعی بسیار بلند در کوهستان تیانمن در استان جنوبی هونان، در تابستان 2016 افتتاح کردند.

این جاذبه گردشگری شامل 1500 مسیر راهپیمایی تشکیل شده از شیشه به ضخامت 6.35 سانتی متر است که مانند هاله ای ترسناک دور تا دور یکی از بلند نقاط این کوهستان قرار گرفته است.

دو پیاده رو شیشه ای دیگر در نقاط دیگری از این کوهستان قرار دارند که یکی از آنها قبلا طولانی ترین در نوع خود بود و هنوز هم با 300 متر ارتفاع بلندترین پیاده رو شیشه ای جهان محسوب می شود. همچنین طولانی ترین تله کابین جهان با طول کلی 7 کیلومتر که طی مسیر آن نیم ساعت طول می کشد در این منطقه قرار دارد.

 

2. طولانی ترین پل شیشه ای جهان در هونگ یاگو – استان هبی

طولانی ترین پل شیشه ای جهان

همه از جدیدترین جاذبه گردشگری چین که نفس ها را در سینه حبس می کند شگفت زده شدند. این پل شیشه ای جدید که توانسته از نظر طول، مسیر پیاده روی شیشه ای کوهستان تیانمن را به زیر بکشد در منطقه دیدنی هونگ یاگو در استان هبی واقع شده.

چیزی که بیشتر از همه این پل شیشه ای 488 متری با ارتفاع 218 متر را ترسناکتر کرده این است که کابل های معلق به کار رفته در آن باعث ایجاد نوسان و تکان خوردن مداوم آن می شوند. این جاذبه گردشگری بی نظیر 1077 قطعه شیشه ای با ضخامت 4 سانتیمتر ساخته شده و دو قله در مناطق کوهستانی شمال این منطقه را به هم متصل می کند.

این پل شیشه ای می تواند همزمان 2 هزار نفر را بر روی خودش جای دهد اما فقط ششصد نفر در لحظه می تواند بر روی آن راه بروند و کفش های مخصوصی باید بپوشند که برای مراقبت از شیشه آن طراحی شده.

در طول این پل نیز افرادی مستقر هستند که در موقع لزوم به کمک گردشگران و بازدیدکنندگان می روند.

همچنین بخوانید: 7 مکان فضایی در کره زمین + عکس 

 

3. کوهنوردی خوفناک در کوهستان هواشان – شانگژی

کوهنوردی خوفناک در کوهستان هواشان

هیچ نوع کوهنوردی به اندازه کوهنوردی در کوهستان هواشان چین ترسناک نخواهد بود. زیرا برخی از خطرناک تری مسیرهای کوهنوردی جهان در این منطقه کوهستانی واقع شده اند.

پنج قله جداگانه ای که در استان مرکزی شانگژی قرار دارند، برای ماجراجوترین گردشگران نیز ترسناک هستند. قله شرقی به برخی از ترسناکترین نام های مسیرهای پیاده روی کوهستان در جهان منتهی می شود که از آن می توان به پرتگاه هزارپایی، شکاف صدپایی و سه تیغ اژدهای سیاه اشاره کرد. این نامگذاری ها تنها یک تاکتیک برای ترساندن گردشگران نیست. این مسیرها واقعا ترسناک هستند و از مسیرهای خاکی هموار، ناگهان به صفحه های صخره ای کامل با ارتفاع 2090 متری تبدیل می شوند که در یک طرف آنها پله های فلزی و زنگ زده به صورت افقی وجود دارد.

ماجراجویی واقعی در قله جنوبی 2160 متری رخ می دهد که جاده ای الواری در آن واقع شده است. این به اصطلاح جاده، ترافیک دو طرفه را داشته و تنها از چند الوار چوبی خشک که به لبه کوهستان پیچ شده اند تشکیل می شوند. جالبتر این که این مسیر کوهنوردی در عریض ترین نقطه خود، تنها 30 سانتیمتر عرض دارد.

 

4. مسیر پیاده روی شیشه های شکننده در شرق تای هانگ – استان هبی

مسیر پیاده روی شیشه های شکننده

حتی کسانی که در ارتفاع دچار سرگیجه نمی شوند نیز از دیدن این جاذبه گردشگری چین خواهند ترسید. مسیر پیاده روی شیشه ای در منطقه گردشگری شرق تای هانگ در استان هِبی، زمانی خبرساز شد که سال 2017 ویدئویی در رسانه های اجتماعی منتشر گردید که نشان می داد یک راهنمای تور پس از ترک برداشتن شیشه زیر پایش، بر روی دست و پای خود خم شده و به شدت ترسیده است.

در حالی که مقامات محلی به دلیل ترساندن مردم از انها معذرت خواهی کردند، اما هیچ نقص و مشکل مهندسی در کار نبود. تکه های شکسته شیشه در زیر صفحه های محکم قرار گرفته تا هنگام راه رفتن بر روی این مسیر پیاده روی، صدای شکستن و خورد شدن شیشه شنیده شود. این مسیر راهپیمایی در ارتفاع 1180 از سطح دریا قرار دارد.

 

5. نردبان هوایی لرزان در باریکه راه تایگر – استان یونان

نردبان هوایی لرزان

این مورد یکی از آن جاذبه های گردشگری ترسناک چین است که بدون شک ارزش وقتی که صرف قدم گذاشتن بر روی آن را می کنید را دارد. در هنگام کوهنوردی در باریکه راه کوهستانی تایگر در استان یونان در جنوب غربی چین، گردشگران با انتخاب مهمی رو به رو خواهند شد. اینکه راه طولانی و خطرناک را برای بازگشت به جاده انتخاب کنند یا مسیری کوتاه اما پرخطر را بر روی نردبان هوایی را در پیش بگیرند.

در این مسیر نردبان هایی نسبتا عمودی به الوارهای کهنه متصل شده و برخی از آنها اتصال چندانی به دیواره کوه ندارند. هیچ گونه وسایل ایمنی وجود نداشته و 170 پله این نردبان چنان کوتاه هستند که یک نم نم باران و یا عرق سرد می تواند به راحتی دست شما را از دستگیره ها جدا کند.

کفش های مخصوص کوهنوردی با هوشیاری تمام برای رفتن از ابتدای این نردبان تا انتهایش بسیار ضروری است. ارتفاع آن در بالاترین نقطه به 3790 متر می رسد. در این مسیر هرگز پایین دره را نگاه نکنید.

همچنین بخوانید: 7 تا از مکانهای دیدنی ولی ممنوع + عکس 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *