بعد از ناپدید شدن ماه چه اتفاقاتی می افتد؟

سلام خدمت کاربران سایت تن تاپ. در این پست به شما توضیح می دهیم که اتفاقات بعد از ناپدید شدن ماه چگونه است. با ما همراه باشید.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

حدود 4.5 میلیارد سال پیش، یک کره به بزرگی مریخ، چنان با زمین برخورد می کند که زمین دو تکه می شود و در حال حاضر تکه کوچک ماه و تکه بزرگ زمین خودمان است.

بعد از گذشت 4.5 میلیارد سال تا به امروز، زمین و ماه در مدارهایی قرار گرفتند که می دانیم. یعنی شب و روز و سال و ماه منظم فعلی. همچنین آب و هوا نیز از آن نشات می گیرد.

حالا فکر کنید یک روز ببینید که یهویی ماه ناپدید شده است و در جای قبلی خودش نیست، فکر می کنید چه اتفاقی میفتد؟ فکر می کنید اصلا مهم باشد؟ من که فکر می کردم اگر ماه نباشد فقط شب های مهتابی را نداریم و همه شب ها ظلمات می شود. ولی نتیجه تحقیقات در این مورد نشان می دهد که اتفاقات ناگواری خواهد افتاد که خیلی ناامید کننده هستند.

اگر ماه نباشد اولین چیزی که تحت تاثیر قرار می گیرد، حرکت انتقالی زمین است. خوب است بدانید که کره زمین و ماه، یک کشش گرانشی ضد هم دارند و یکدیگر را فشار می دهند و همراه با جاذبه خورشید، مداری که ماه و زمین در آن قرار دارند، شب و روز و ماه و سال را می سازند و اگر ماه نباشد فاجعه بزرگ این است که زمین آینده ای نخواهد داشت.

همچنین بخوانید: 8 حقیقت درباره کره ماه 

جذر و مد دریاها که  به واسطه جاذبه ماه بوده دیگر وجود نخواهد داشت و این امر تاثیر بسیار زیادی بر روی آب و هوای جهان و زندگی دریاها و اقیانوس ها خواهد داشت.

اتفاقات بعد از ناپدید شدن ماه

بزرگترین تهدید برای انسانها

نبودن ماه و خروج زمین از مدار اصلی خودش در نهایت کره زمین را غیرقابل سکونت خواهد کرد ولی در کوتاه مدت خارج شدن زمین از مدار، توقف زمین از گردش به دور خودش تا نیمی از زمین به طرف خورشید با هوای داغ و روشن و نیمی دیگر تاریک و بسیار سرد خواهد بود که هر 6 ماه یکبار جای آنها تعویض می شود.

تغییرات آب و هوا بسیار شدید و وحشتناک خواهند بود و تغییر دمای بسیار شدید باعث انقراض نسل گیاهان و جانوران کره زمین خواهد شد. تغییرات آب و هوایی چنان با سرعت اتفاق میفتند که باعث مردمی که برای زنده ماندن هر کاری می کنند می شود و دولت ها یکی یکی فروپاشیده می شوند.

در مدت کوتاهی، انسانها مانند اجداد بسیار قدیمی خود یعنی انسانهای نخستین، بر مبنای قانون جنگل زندگی خواهند کرد. یعنی هر کسی قوی تر است می تواند زنده بماند.

پناهگاه بمب در کالیفرنیا

می گویند امن ترین مکان ها برای زنده ماندن از این وضعیت، پناهگاه های زیرزمینی بمب های اتمی است ولی طوفان ها، زلزله های بسیار شدید و سرما و گرمایی که اتفاق خواهد افتاد، استفاده از پناهگاه ها را هم مطمئن نشان نمی دهد.

زمین به دلیل از دست دادن ماه، در جای خود تثبیت شده نیست و هیچ چیز دیگری هم نمی تواند ثابت شده باشد. همه موجودات و انسانهای زمین نابود می شوند. بعضی شاید دیرتر، ولی در نهایت نسل همه جانداران کره زمین منقرض خواهد شد. البته آنهایی که زودتر می میرند راحت تر خواهند بود و آنهایی که از روی شانس و یا بدشانسی زنده می مانند، زندگی طاقت فرسایی را خواهند داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *