جنگ با آمریکا چگونه است؟

خیلی ها تصورشان از جنگ با آمریکا پوشیدن لباس رزم و موضع گرفتن در پشت خاکریزها و به دست گرفتن اسلحه و گوش دادن به نوحه های هیجان انگیز و شنیدن صدای توپ و گلوله است. یک نوستالژی که همه ما با آنها آشنا هستیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

اما آنها با آنها اشتباه می کنند. واقعیت این است که همه ما در یک جنگ تمام عیار هستیم؛ منتها تِم این جنگ با آن جنگ های نوستالژیک که در ذهن داریم متفاوت است. یک چیز تازه ای است. اصول این جنگی که در آن قرار داریم سخت افزاری نیست و از همان روزی شروع شد که دونالد ترامپ از برجام رفت. آثارش نه بمباران نه ویرانی و نه شهادت، بلکه با انهدام زیرساخت اقتصادی ما رقم خورده.

سهام بازار

مجروحان این جنگ، میلیون انسان بالغ هستند که بیکارند و شرمنده خود و خانواده خود هستند. آنها حتی نمی دانند که با چه سلاحی مجروح شدند. ویرانی آن به شکل تعطیلی کارخانه ها و صنایع و یا ورشکستگی صنعت خود را نشان می دهد.

ترکش های این جنگ، پایین امدن ارزش پول ملی کشور است به حدی که قیمت کاغذ اسکناس از ارزش خود آن بیشتر است. به نحوی که انتشار و چاپش هم توجیه اقتصادی ندارد.

کشته های این جنگ، هزاران زن و مرد و کودک هستند که بنیان خانواده آنها به دلیل فقر اقتصادی متلاشی شده و طلاق گرفته اند یا کسانی که از شدت بیکاری و فقر نمی توانند تشکیل خانواده دهند.

ستون پنجم این جنگ هزاران رانت خواری هستند که با سوءاستفاده از قدرت، با انواع روش ها از احتکار و قاچاق گرفته تا تقلب و دزدی عین لاشخورها بر جسد بی جان اقتصاد این مملکت ضربه وارد می کنند.

فرماندهان این جنگ بر خلاف جنگ معمولی نه مثل مردم در جنگ هستند و نه حتی کوچک ترین سختی می بینند و فقط از دور و با تبحر و غرور، وعده پیروزی می دهند.

برای خواندن ضربه بزنید
عملیات اوج نیمه شب (1953): وحشتناک ترین عملیات سیا

بله! ما در حال جنگ هستیم. یک جنگ تمام عیار. آثار این جنگ هر چه جلوتر می رویم خود را بیشتر آشکار می کند. اینکه ده درصد جامعه با سرعت پولدار تر و 90 درصد به همان نسبت فقیرتر می شوند و این شکاف روزی آنقدر بزرگ می شود که پر کردنش به اندازه یک انقلاب و یک جنگ واقعی، هزینه فرهنگی و اجتماعی خواهد داشت.

مردم بی نوای این سرزمین، سربازان مجروح و موج گرفته ای هستند که گیج و گیج به دور خود می چرخند و نمی دانند که باید چیکار کنند.

بله ما در حال جنگ هستیم و در حال خونریزی! آیا شما صدای کمانه کردن های این جنگ که از کنار گوشتان می گذرد را نمی شنوید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.