بررسی زندگی ولادیمیر پوتین + عکس

در این پست درباره ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صحبت می کنیم. او کیست و چه کارهایی انجام داده و چگونه آدمی است؟!

حتما اسم مجله فوربز را شنیدید. هر ساله لیستی از قویترین مردان و زنان جهان را معرفی می کند. در لیست سال 2018 پوتین در جایگاه دوم بود، اما تا قبل از آن تا چند سال متوالی در ردیف اول لیست بود.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

خانواده ولادیمیر پوتین چه کسانی بودند؟

واقعا ولادیمیر پوتین کیست؟ در مورد او فقط چیزهایی را می دانیم که از طرف خودش و یا دولتش گفته شدند. در مورد سال های اولیه زندگی و حتی پدر و مادر او اطلاعات بسیار کم و متفاوتی وجود دارد.

پدر و مادر ولادیمیر پوتین

بر اساس اعلام رسمی، ولادیمیر پوتین در هفتم اکتبر سال 1952 برابر با 15 مهر سال 1331 در لنینگراد روسیه که الان سن پترزبورگ گفته می شود متولد شد و با این حساب او الان 69 سالش است.

همچنین بخوانید: داستان زندگی آدولف هیتلر

پدربزرگ و مادربزرگ پوتین

همچنین گفته شده که پدربزرگ پوتین “اسپریدون” آشپز شخصی لنین و استالین بوده و پدر و مادرش هم کارگرهای یک کارخانه بودند.

مادر ولادیمیر پوتین

در تصویر بالا هم عکس یک خانمی را می بینید که یک خانم گرجستانی به نام وِرا پوتین که در سال 1378 ادعا کرده که مادر واقعی پوتین می باشد. او ادعا کرده بود که پوتین خارج از چهارچوب ازدواج به دنیا آمده و در سن 10 سالگی او را ازش جدا کردند و به روسیه پیش پدربزرگ و مادربزرگش فرستادند.

به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، اسناد موجود در آرشیو قدیمی روستای مادرش نشان می دهد که شخصی با نام ولادیمیر پوتین در سال 1950 با ملیت گرجستانی در مدرسه این روستا ثبت نام کرده. البته مقامات رسمی روسیه، ادعای این زن را رد کردند و گفتند که والدین پوتین بر اثر بیماری سرطان از دنیا رفتند.

با این حال پس از این ادعا، ورود خبرنگاران به روستایی که این پیرزن زندگی می کرد ممنوع شد. فقط یک روزنامه نگار به خودش جرئت داد تا درباره این موضوع تحقیق کند که آن هم به طرز نامعلومی ناپدید شد.

جوانی ولادیمیر پوتین

به هرحال طبق اطلاعات رسمی منتشر شده، ولادیمیر پوتین در لنینگراد به دانشگاه رفته و در رشته حقوق فارغ التحصیل شده. در دوران دانشجویی به دلیل علاقه به موضوعات امنیتی و اطلاعاتی، وارد “کا گ ب” یعنی سرویس جاسوسی شوروی سابق شد و در 32 سالگی به سمت یکی از اعضای ارشد کا گ ب ارتقا پیدا کرده بود و یک سال بعد هم به آلمان شرقی فرستاده شد. اما پس از اتحاد دو آلمان در سال 1990 به لنینگراد برگشت.

اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که پوتین موقع راه رفتن دست راست خودش را خیلی کم حرکت می دهد و همیشه نزدیک کمرش نگه می دارد؛ اما دست چپ او حالت عادی دارد. گفته می شود که این عادت او از زمان کار در کا گ ب مانده است. چون دست راست او باید همیشه آماده استفاده از سلاح کمری می بود.

همچنین بخوانید: 10 حقیقت درباره کشور روسیه 

 

آغاز رهبری ولادیمیر پوتین

در سال 1991 از کارهای امنیتی و اطلاعاتی کنار کشید اما پس از فروپاشی شوروی در ساختار قدرت باقی ماند. در سال 1999 قائم مقام وزیر خارجه روسیه شد و بعد هم به کاخ ریاست جمهوری وارد شد و بعد توانست اعتماد بوریس یلسین را جلب کند تا جایی که یلسین او را به عنوان  جانشین خودش اعلام کرد. در سال 2000 به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد و دوره رهبری پوتین بر روسیه آغاز شد.

همسر و دختر ولادیمیر پوتین

پوتین در 28 ژانویه سال 1983 یعنی در سن 31 سالگی ازدواج کرد اما در سال 2013 از همدیگر جدا شدند. آنها دو دختر دارند با نامهای ماریا و کاترینا. در مورد ازدواج مجدد پوتین گمانه زنی هایی وجود دارد. گفته می شود که او با آلینا کابائوا دارنده مدال طلای المپیک در رشته ژیمناستیک ازدواج کرده.

تا همین ده سال قبل در اکثر خیابان های مسکو شبها نمی توانستید به تنهایی قدم بزنید. چون باندهای خلافکار زیادی وجود داشتند و درصد جرائم هم بسیار بالا بود. اما پوتین توانست امنیت را در مسکو برقرار کند. اکنون مسکو شهری است با امنیت خوب و زیبا. و البته درصد جرائم در روسیه را هم توانست تا 85 درصد کاهش دهد.

البته لازم به ذکر است که اکثر اندیشمندان روس که با پوتین مخالف بودند به نحوی سر به نیست شدند. این رویه به خصوص در اوایل ریاست جمهوری او زیاد اتفاق می افتاد اما هیچوقت ردی از دست داشتن سرویس های امنیتی در این قتل ها به جا نمی ماند و قابل اثبات نبود.

پوتین زمانی بر سر قدرت آمد که اقتصاد روسیه از بین رفته بود و شریان های اقتصادی این کشور به دست عده ای از ثروتمندان افتاده بود. در بعضی از نقاط هم حرکت های جدایی طلبانه در جریان بود. پوتین برای اینکه بتواند کشور را بهتر اداره کند، 89 منطقه فدرالی روسیه را به 7 منطقه مدیریتی تقسیم کرد. سیستم اداره کشور را به طور کل تغییر داد. ریاست مناطق نه از طریق انتخابات بلکه با تعیین شخص پوتین انتخاب شدند. این کار او که بر خلاف دموکراسی هم بود با این حال باعث افزیش وجهه او شد.

پوتین فهمیده بود برای اینکه روسیه قدرت گذشته باز بیاید به یک رهبر قدرتمند نیاز دارد. از همان ابتدای کار کنترل همه رسانه های خبری را در دست گرفت تا فقط از او و دستاوردهایش بگویند. در همین راستا هم تمامی کانال های رادیویی و تلویزیونی با داستان بافی های مختلف سعی کردند تا از او یک قهرمان بسازند. برای اینکه رهبری کاریزماتیک و مردمی و سوپر قهرمان شناخته شود، صحنه های مختلفی از او در حال انجام کارهای مختلف با مردم مثلا در حال ورزش یا بودن با حیوانات و حتی کودکان پخش شدند و در هر صحنه ای طوری به مردم سرویس شد که گویی او در هر کاری ماهر و حرفه ای است.

ولادیمیر پوتین در حال ماهیگیری

به عنوان مثال در حال انجام ورزش جودو که البته در این رشته دارای کمربند مشکی است. پوتین جودو را از زمان دبیرستان شروع کرده بود. صحنه ای که همکاری او را با یک تیم تحقیقاتی درباره وال ها نشان می دهد. صحنه ای که او را در حال کمک به یک گروه تحقیقاتی دیگر در اندازه گیری بدن یک خرس قطبی نشان می دهد. صحنه موتور سواری، صحنه تیراندازی، اسب سواری، راندن اتومیبل مسابقه فرمول یک، بازی هاکی روی یخ، صید ماهی، شکار، شنا، ناز کردن حیوانات و اجرای ترانه و ده ها صحنه دیگر.

در یکی از این موارد، پوتین با یک تیم باستان شناسی همکاری کرده و به اصطلاح موفق می شود دو کوزه باستانی را کشف کند. تصویر این کشف مهم شهرت پیدا کرد اما بعدا معلوم شد که این کشف او ساختگی بوده و آن کوزه ها کمی قبل از ورود پوتین جاسازی شده بودند. البته این موضوع هم چندان مهم نبود؛ هدف این این جور کارها این بود که مردمان عادی روسیه باور کنند که پوتین یک سوپر قهرمان و مردی فوق العاده قوی است و البته پیام این صحنه برای قشر رده بالای کشور این بود که من صاحب این مملکت هستم، کشور دست منه، من هم کامل سالم و قوی هستم و کارها به خوبی پیش خواهد رفت.

حتی کانال تلویزیونی راشا تودی را هم به زبان های مختلف راه اندازی کرد تا بتواند وجهه خودش را در میان مردمان دیگر کشورها هم افزایش دهد و البته نباید منکر شد که این تبلیغات تلویزیونی باعث شدند تا پوتین به شخصیتی مشهور و دوست داشتنی در میان مردمان کشورهای مختلف تبدیل شود.

ولادیمیر پوتین

پوتین برای پیشرفت اقتصادی کشورش تصمیم گرفت تا گروه های مافیایی را از بین ببرد. بنابراین افراد قدرتمند اقتصادی که با او همکاری کردند مورد تشویق قرار گرفتند و کسانی که حاضر به همکاری با او نشدند سر به نیست شدند.

پس از فروپاشی شوروی، چچنستان هم به طور غیر رسمی اعلام استقلال کرد و استقلال طلبان درگیری با نیروهای روسیه را آغاز کردند و حتی در مسکو اقدام به بمب گذاری کردند به طوری که در این گونه اقدامات حدود 300 نفر کشته شدند. پوتین وارد عمل شد و قول داد که حتی به فدا کردن جان فرزندانش هم که شده موضوع چچن را حل می کند. پوتین به بمباران چچن و مواضع جدایی طلبان پرداخت طوری که 80 هزار نفر در این بمباران ها کشته شدند. این حملات کمتر از یک سال طول کشید.

همچنین بخوانید: تفاوت زندگی در آمریکا و روسیه چگونه است؟ + آمار رسمی 

لازم به ذکر است که درصد محبوبیت پوتین پیش از این حملات تک رقمی بود اما بعد از پایان حملات، میزان محبوبیت او به 45 درصد افزایش پیدا کرد. بعضی از روزنامه نگاران ادعا کردند که انفجارهایی که در مسکو روی داده با همکاری سرویس اطلاعاتی روسیه رخ داده و البته پیش از ارائه مدرک سر به نیست شدند و یا مجبور به سکوت شدند.

دختران ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین در مورد دخترانش حرفی نمی زند. او فقط یک بار در سال 2015 گفت که دختران با تجارت و یا سیاست مشغول نیستند؛ هر دو در روسیه زندگی می کنند و خارج از روسیه تحصیل نکردند. آنها هم مانند شهروندان عادی روسیه زندگی می کنند و به وجود آنها افتخار می کنم.

اگر چه پوتین در مورد دخترانش اینگونه ادعا کرده اما واقعیت متفاوت است و دختران ولادیمیر پوتین در کارهای اقتصادی دست دارند و ثروتی برای خودشان فراهم کردند. از جمله ماریا (سمت چپ) که یک تاجر هلندی ازدواج کرده و ساکن هلند است.

 

زندگی شخصی پوتین

به نوشته روزنامه روزنامه ایندیپندنت، پوتین تا لنگ ظهر می خوابد، صبحانه خودش را کمی پیش از ظهر می خورد، بعد از صبحانه قهوه خودش را می نوشد و گزارش مقامات را دریافت می کند. دو ساعت شنا می کند. مقامات دولتی که خواهان ملاقات با او هستند، بعضی وقتها چند ساعت منتظر می شوند در حالی که ممکن است او در باشگاه در حال بدنسازی باشد. پوتین اغلب غروب و اوایل شب به امور دولتی رسیدگی می کند. اواخر شب هم به مطالعه کتاب های تاریخی و تحلیل مطبوعات داخلی و خارجی مشغول می شود. بعضی وقت ها هم با اعضای خانواد اش تلفنی صحبت می کند. قبلا خودش گفته بود که هر ماه دو یا سه بار با دخترانش دیدار می کند.

پوتین به زبان های آلمانی و انگلیسی هم مسلط است و یکی از برنامه های هر آخر هفته او شرکت در یک کلاس ویژه برای تقویت زبان است.

خانه قدیمی ولادیمیر پوتین

خبرنگاران دیلی میرور با ورود به سن پترزبورگ یا همان لنینگراد سابق، ساختمانی که پوتین در آن بزرگ شده بود را پیدا کردند. یک آپارتمان اشتراکی که دولت در اختیار آنها قرار داده بود. دیوارهای خیلی نازکی داشته و همیشه در آن دوران، موش از در و دیوار آن خانه بالا می رفته. یکی از دوستان قدیمی پوتین به خبرنگار گفته که یکی از کارهای پوتین شکار موش ها بوده. یکی از هم کلاسی های پوتین هم در مورد شرایط ان زمان گفته که محیط اینجا بسیار خشن بود، پوتین در جوانی بسیار شرور بود و مدام برای خودش دار و دسته تشکیل می داد. همچنین پوتین در جوانی عضو یک دسته تبهکاری خیابانی بوده، اما وقتی رهبر گروه به زندان افتاد پوتین تصمیم گرفت تا سر به راه شود و درسش را بخواند.

پوتین پس از ترک محل زندگی اش، ظاهرا هرگز دوباره به آنجا برنگشته. کسی که در چنین شرایطی رشد کرده، اکنون مرد شماره یک روسیه است و حتی گفته می شود که او ثروتمندترین شخص جهان است.

مخالفین دولت او ادعا می کنند که پوتین 58 هواپیما شخصی و هلیکوپتر و 20 کاخ دارد و اموال بسیار دیگر. سرنوشت انسانها متفاوت است. بعضا ثروتمندی که به گدایی می افتد و یا همانند پوتین از شکار موش به مقام ریاست جمهوری می رسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *