7 تا از مکانهای دیدنی ولی ممنوع + عکس

مکانهای دیدنی ولی ممنوع! زمین پر از رازهای نهفته و راه های نرفته و شگفت آوری است که منتظر کشف شدن هستند و شرط اول برای پیمودن این راهها، داشتن یک روحیه ماجراجویانه است. مکان های خطرناک، حفاظت شده و خاص زیادی برای دیدن وجود دارد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

1. مقبره بزرگ آیز

مقبره بزرگ آیز

این مقبره در شهر اوجی تاچی ژاپن قرار دارد. این مجموعه که از دو مقبره اصلی و 125 مقبره فرعی تشکیل شده، به الهه اماترسوا امیکانی پیشکش شده. دسترسی به این مکان فقط برای کشیش اعظم و کشیش خاندان سلطنتی مجاز است.

 

2. آرامگاه کین شی هانگ

آرامگاه کین شی هانگ

آرامگاه اولین امپراطور چین “شی هانگ” که سال 210 قبل از میلاد درگذشت، زیر یک تپه در مرکز چین مدفون است. از زمان کشف این مجموعه تا کنون دو هزار سرباز سفالی یافت شده.

کارشناسان بر این باور هستند که این تعداد تا هشت هزار هم قابل افزایش است. هر چند همین مقدار از ارتش کشف شده در معرض دید عموم قرار گرفته اما بیم آن می رود که ارتش سفالی تا ابد کشف نشده باقی بماند.

 

3. جزیره آتش فشانی هرد – استرالیا

جزیره آتش فشانی هرد

این جزیره آتش فشانی خارج از قلمرو استرالیا و در فاصله ای بین ماداگاسکار و قطب جنوب قرار دارد. 953 کیلومتر مربع از مساحت جزیره را کوهستان پوشانده است. این رشته کوه آتش فشانی 836 متری از سال 2000 به بعد، همواره فعال است.

جدای آتش فشان و خطرات مربوط به آن، آب و هوای این منطقه به شدت ضعیف است. به علاوه از هرد تا نزدیک ترین خشکی، دو هفته با قایق فاصله است.

 

4. جزیره سنتینل شمالی

جزیره سنتینل شمالی

این جزیره کوچک و جنگلی واقع در خلیج بنگال، به طور کامل با سواحل مرجانی قاطی شده. به طوری که نزدیک شدن به آن با قایق سخت است. این جزیره متعلق به بومیانی موسوم به سنتینل است. این قبیله جزو قبائلی است که با دنیای مدرن هیچ تماسی ندارد.

سال 2008 که دو ماهیگیر در اثر انحراف مسیر و تصادفی به این جزیره رسیدند، توسط بومیان کشته شدند. هلیکوپتر ارزیابی که در جریان سیل و سونامی بزرگ هند در سال 2004 بر فراز این جزیره در حال پرواز بود از طرف بومیان منطقه مورد اصابت سنگ و تیرکمان قرار گرفت.

 

5. جزیره مارها در برزیل

جزیره مارها در برزیل

این جزیره محل زندگی یکی از گونه های کشنده مار به نام افعی طلایی است. زهر این مار، گوشت بدن را آب می کند. بیش از 4 هزار افعی طلایی در این جزیره زندگی می کند به طوری که در هر 5 کیلومتر مربع یک مار دیده می شود.

دولت برزیل بازدید از این جزیره را برای عموم ممنوع اعلام کرده. دو سال یک بار، آن هم فقط برای دانشمندانی که بر روی مارها مطالعه می کنند اجازه دسترسی و عبور دارند.

 

6. جزیره پوگیلا – ایتالیا

جزیره پوگیلا

این جزیره کوچک در شمال ایتالیا واقع شده است. این جزیره مکانی برای یک دژ نظامی، نقطه حمل و نقل، محل قرنطینه افراد مبتلا به طاعون خیارکی و در قرون اخیر تیمارستان بوده. شاید از سرگردان بودن روح قربانیان طاعون و دکترهای تیمارستان در این منطقه خبر می داد. دولت ایتالیا دسترسی به این مکان را برای مدت 99 سال ممنوع اعلام کرده. امید می رود که کسی به زودی دست به بازسازی جزیره بزند.

 

7. منطقه 51 – نوادا

منطقه 51

یکی از مهمترین مناطق ممنوعه، پایگاه نیروی هوایی ادواردز آمریکا است. تا مدتها تصور می شد که این منطقه اسرارآمیز، محلی برای آزمایش هواپیماها و سلاح های جنگی است؛ در حالی که شایعات چیز دیگری می گوید.

دولت آمریکا در این منطقه، وقایع فضاپیماها و سلاح های موجودات فضایی که شایعه شده است با زمین در ارتباط هستند را بررسی می کند.

دسترسی به این منطقه فقط برای افسران ارشد امکان پذیر است. مرز هوایی این منطقه هم جزو مناطق ممنوعه است.

همچنین بخوانید: معرفی منطقه 51

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. JavadEmpire CR7 گفت:

  واقعا مطالب و مقاله هایی ک میزارین جذابن

  ی جوریه ک وقتی مقاله تموم میشه تو فکر فرو میری خخ😅😅

  عالی هستین ⚡👍🌹👏

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   اگه مخاطب تو فکر فرو نره یعنی کارمون رو درست انجام ندادیم. خوشحالیم که راضی هستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *