هک شدن گوشی بنی گانتز توسط ایران

شبکه 12 تلویزیون اسرائیل خبر از هک شدن گوشی بنی گانتز ،رقیب نتانیاهو در انتخابات نخست وزیری اسرائیل خبر داد.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

بنی گانتز

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل معتقد است که سازمان اطلاعاتی ایران، گوشی بنی گانتز فرمانده سابق ستاد کل نیروهای دفاعی اسرائیل و رقیب نتانیاهو را در انتخابات هک کرده است.

نیروهای امنیتی اسرائیل اعلام کردند که در گوشی همراه بنی گانتز هیچگونه اطلاعات مهمی وجود نداشته است. اما شخصی که ممکن است در آینده نسخت وزیر و یا وزیر دفاع اسرائیل شود برای سازمان های اطلاعاتی تمامی کشورهای دنیا و در وهله اول ایران، اهمیت بالایی دارد.

“سایمان تس پیس” می گوید که هک شدن گوشی بنی گانتز توسط ایران واقعیت دارد. در اینجا به اولین موضوعی که باید توجه کرد این است که تمامی گوشی های همراه، کامپیوتر و سایر وسایل ارتباطی، همگی تحت کنترل سازمان اطلاعات و امنیت داخلی یا شاباک اشت. برای همین بارها به بنی گانتز هشدار داده شده بود که به هیچ وجه نباید هیچگونه آمار و ارقام رسمی و مهم را در گوشی همراه خودش ذخیره کند.

بنی گانتز مدتی قبل درباره این موضوع اظهار نظر کرد و گفت که هیچگونه اطلاعات مهمی که برای ایران مفید باشد در گوشی همراه وجود نداشته و حتی گفت هیچ اطلاعات شخصی شاید به جز چند عکس خانوادگی، اطلاعاتی دیگر در گوشی همراه او وجود نداشتند و او با آرامش کامل با این موضوع برخورد کرد.

تلفن همراه بنی گانتز بسیار پیش از این هم هک شده و در روز پنج شنبه 14 مارس این خبر در روزنامه ها منتشر شد. تلفن او چهار سال بعد از اینکه او از سمت فرماندهی ستاد کل نیروهای اسرائیل کنار رفت هک شد. در اسرائیل طرحی وجود دارد که افراد بعد از کنار رفتن از پست های حساس مانند وزارت دفاع و فرماندهی ستاد کل، آنها همچنان تا چند سال تحت کنترل سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل خواهند بود و این افراد اجازه مصاحبه، نوشتن کتاب و وسایل ارتباطی و بسیاری دیگر را ندارند.

برای خواندن ضربه بزنید
پیشگویی از سال 2026 :تاریکی مطلق رخ میدهد؟

همچنین بخوانید: 4 تا از خطرناک ترین هکرهای دنیا 

بنی گانتز

از آن جایی که بنی گانتز مدت زمان تقریبا طولانی از سمت فرماندهی ستاد کل نیروهای دفاع اسرائیل کنار رفته، نمی توانسته اطلاعات مهم و حساسی را در اختیار داشته باشد و از این رو به نظر می رسد اطلاعاتی که بتواند در جهت ضربه زدن به اسرائیل استفاده شود، در تلفن همراه او وجود نداشته است. اما این سوال پیش می آید که چرا این موضوع در این وهله زمانی مطرح می شود؟

در حال حاضر گفته می شود که به این دلیل این موضوع هک شدن گوشی بنی گانتز بیان شد تا در آستانه انتخابات به او ضربه وارد شود و سازمان اطلاعاتی اسرائیل عمدا این کار را انجام داده است.

چرا ایران گوشی بنی گانتز را هک کرد و اقدام به هک کردن گوشی همراه بنیامین نتانیاهو را نکرد؟ بنی گانتز هنوز به عنوان چهره رسمی شناخته نمی شود و تنها از او به عنوان یک کاندید انتخاباتی نام برده می شود.

هنگامی که شخصی به عنوان چهره رسمی و دولتی معرفی می شود، کلیه وسایل الکترونیکی او تحت کنترل قرار می گیرد. از این رو هک کردن گوشی نخست وزیر بسیار دشوار است ولی هک کردن گوشی یک شهروند عادی که بنی گانتز را هم شامل می شود نباید کار سختی باشد.

در اسرائیل چهار اپراتور تلفن همراه وجود دارد و آنها بسیار جدی برای امنیت تلفن ها فعالیت می کنند و همچنین اسرائیل یکی از کشورهای امن سایبری است؛ از این رو برای هک کردن گوشی همراه متصل به شبکه ارتباطی اسرائیل کار آسانی نیست و تنها افراد متخصص می توانند آن را هک کنند و به همین دلیل ممکن است این اقدام به سفارش ایران توسط هکرهای خارجی و یا ممکن است از هر نقطه جهان صورت گرفته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.