حقیقت زامبی ها چیست؟

در این پست قصد داریم درباره یک سوال که می تواند در ذهن خیلی از انسانها وجود داشته باشد صحبت کنیم. حقیقت زامبی ها چیست؟

همه ما درباره زامبی ها شنیدیم و بعضی ها هم سریال ها و فیلمهایی را هم در این مورد تماشا کردیم. به راستی اعتقاد به زامبی ها از کجا نشات گرفته؟ آیا تاکنون کسی یک زامبی را از نزدیک دیده است؟ آیا یک روز اجساد پوسیده مردگان زنده می شوند و زنده ها را تهدید می کنند؟

زامبی ها تقریبا یک پای ثابت ژانر فیلمهای وحشت فانتزی هستند؛ اما آیا زامبی ها در واقعیت وجود دارند؟ آیا این حقیقت دارد که ویروس زامبی می تواند بشریت را منقرض کند؟ لطفا با ما همراه باشید تا با هم به جستجوی پاسخ این سوالات بپردازیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

زامبی

اعتقاد به زامبی از جادو باوری و آئین افسون در قبائل هائیتی نشات گرفته. از نظر مردمان این قبائل، زامبی ها و یا مردگان متحرک کسانی هستند که روحشان توسط نیروهای فرازمینی به سرقت رفته و آنان مجبور به اطاعت کورکورانه از فردی هستند که روح آنها را تصاحب کرده. در این حالت آن فرد به جسد پوسیده و متلاشی شده اش بازمی گردد تا از اربابش اطاعت کند.

آنها معتقد هستند که کاهنان قبیله با به کارگیری جادویی به نام جادوی سیاه می توانند چنین کارهایی را انجام دهند. از نظر مردمان این قبائل، زامبی ها قدرت تکثیر دارند و با گاز گرفتن بدن قربانیان خود و وارد کردن بزاق دهانشان به بدن آنها می توانند آنها را نیز به مردگان متحرک تبدیل کنند.

به باور بومیان هائیتی باید در دهان زامبی ها نمک ریخت تا به یاد بیاورند که مردند و باید به گورهای خود بازگردند و فقط بدین گونه است که این طلسم شکسته می شود.

همچنین بخوانید: انسانها از فضا آمده اند؟

زورا نیل هرستون

خانم زورا نیل هرستون

در سال 1937 خانم زورا نیل هرستون تصمیم گرفت تا با بررسی موضوع مردگان متحرک در بین مردم قبائل هائیتی بپردازد. هرستون در ضمن تحقیقات خود تا حدودی به حل معمای زامبی ها نزدیک شد. او در این حین با داستان زنی به نام فیلیسیتا مینتور برخورد کرد. شواهد نشان می داد که فیلیسیتا در سال 1907 و در 19 سالگی از دنیا رفته بود. اما 30 سال بعد مردم او را در خیابان های شهر در حال پرسه زدن دیده بودند.

بر پایه پژوهش خانم زورا نیل هرستون درباره این موضوع، ردپای یک گیاه با سمی قوی به چشم می خورده که حالتی شبه مرگ را به فرد می دهد و حافظه او را مختل می کند و اطرافیان چنین فکر می کنند که او مرده است؛ در حالی که اینگونه نیست و آن فرد هم که حافظه خودش را از دست داده هم قادر به برملا کردن حقیقت زنده بودن خودش نیست.

وید دیویس

وید دیویس

پژهشگر دیگری نیز به نام وِید دیویس هم به نتیجه مشابهی دست یافت. او هم اثراتی از ترکیبات سمی در این ماجرا پیدا کرد که باعث پاک شدن حافظه افراد می شد و حالت شبیه به مرگ را در آنان ایجاد می کرد.

این پاسخ چند پژوهشگر درباره زامبی ها می باشد که به عقیده بعضی ها کافی نیست. در هر صورت با وجود تلاش های بسیار، بعضی پژوهشگران هنوز پاسخی قطعی درباره حقیقت زامبی ها رائه نداده اند.

با وجود این، زامبی ها در فیلم های ژانر وحشت حضور داشته و همین موضوع تا حد زیادی آدرنالین خون بیننده را بالا می برد و او را هیجان زده می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *